10k

Start time: 28/06/2022 10:30

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Gun Time Chip Time
1 David Hudson M M40-44 Huntingdonshire AC 64 00:32:24.2 00:32:23.5
2 Simon Mead M M45-49 Huntingdonshire AC 12 00:35:11.0 00:35:10.1
3 Aden Bell M M35-39 Hadleigh Hares AC 114 00:35:18.1 00:35:17.5
4 Miguel Cann M M55-59 14 00:37:56.5 00:37:54.3
5 Andrew Brett M M40-44 Cambridge & Coleridge AC 74 00:38:19.1 00:38:17.7
6 Marcela Gracova F F35-39 BRJ Run & Tri 42 00:38:48.5 00:38:47.1
7 Ryan Anderson M M20-34 Peterborough & Nene Valley AC 154 00:39:28.3 00:39:27.7
8 Samantha Cullen F F35-39 Eye Community Runners 184 00:39:30.1 00:39:28.9
9 Kanina O'neil F F20-34 March AC 7 00:39:32.3 00:39:31.2
10 Travis Anderson M M20-34 Peterborough & Nene Valley AC 75 00:39:39.3 00:39:38.4
11 Nathan Popple M M20-34 Peterborough & Nene Valley AC 86 00:39:47.5 00:39:45.5
12 Andy Cole M M50-54 March AC 33 00:39:49.9 00:39:47.7
13 Darren Stokes M M40-44 Crossland Running 91 00:40:10.9 00:40:01.4
14 Steven Robinett M M35-39 March AC 41 00:40:05.1 00:40:02.4
15 Steve Hall M M50-54 Peterborough & Nene Valley AC 15 00:40:39.2 00:40:38.0
16 Felicity Baillie F F20-34 BRJ Run & Tri 113 00:41:04.7 00:41:02.4
17 Toni Alcaraz F F45-49 March AC 145 00:41:16.2 00:41:13.0
18 Hugh Burton M M50-54 Yaxley Runners & Joggers 54 00:41:35.1 00:41:33.4
19 Hanna Brickell F F35-39 Huntingdonshire AC 160 00:41:57.2 00:41:55.3
20 Jason Wing M M50-54 25 00:42:02.9 00:42:00.4
21 Oli Jenkins M M20-34 Lonely Goat RC 69 00:42:12.1 00:42:08.9
22 Martin Randall M M35-39 36 00:42:17.8 00:42:14.0
23 Tom Richards M M55-59 Fenland Running Club 136 00:42:53.9 00:42:47.1
24 Hannah Rounds F F20-34 Sta 57 00:42:48.4 00:42:47.3
25 Neil Whitaker M M40-44 BRJ Run & Tri 130 00:43:15.1 00:43:12.1
26 Keith Gillespie M M35-39 Yaxley Runners & Joggers 169 00:43:41.1 00:43:38.1
27 Pete Lunt M M45-49 Fenland Running Club 203 00:43:49.1 00:43:41.4
28 Andrew Baldwin M M50-54 Fenland Running Club 189 00:43:51.3 00:43:44.1
29 Barry Head M M35-39 March AC 8 00:43:57.9 00:43:47.3
30 Lola Fletcher F FJ Huntingdonshire Athletics Club 11 00:43:51.7 00:43:50.1
31 Andy Savage M M55-59 Yaxley Runners & Joggers 55 00:43:58.1 00:43:54.6
32 James Curt M M20-34 Werrington Joggers 143 00:44:16.4 00:44:13.5
33 Rebecca Dunsdon F F20-34 177 00:44:35.1 00:44:30.7
34 Tom Skidmore M M20-34 51 00:44:52.0 00:44:41.9
35 Michelle Prior F F35-39 March AC 46 00:45:03.3 00:44:53.1
36 Zion Demba F F20-34 Thorney Running Club 190 00:45:21.6 00:45:04.3
37 Paul Hensby M M55-59 1 00:45:37.0 00:45:26.9
38 Elisabeth Sennitt Clough F F45-49 Peterborough & Nene Valley AC 116 00:45:36.0 00:45:32.9
39 Dan Riley M M40-44 2 00:46:16.8 00:46:08.8
40 Tony Brown M M35-39 March AC 146 00:46:27.8 00:46:20.5
41 Tamara Simmons F F40-44 180 00:46:47.9 00:46:39.9
42 Vicki Parsons F F35-39 Am activ 96 00:47:18.6 00:47:06.1
43 Andy Ison M M50-54 148 00:47:42.6 00:47:31.9
44 Rob Newton M M60-64 Fitmums And Friends 23 00:47:40.0 00:47:34.8
45 Matthew Halliday M M50-54 Chatteris Running Club 185 00:48:00.3 00:47:46.6
46 Barry Plowman M M50-54 Braintree & District AC 10 00:48:00.6 00:47:48.6
47 David Newton M M70+ BRJ Run & Tri 168 00:47:54.6 00:47:50.3
48 James Gilbert M M40-44 198 00:48:06.3 00:47:58.4
49 Pete Courtney M M70+ 118 00:48:09.6 00:47:59.6
50 Steven Wilson M M20-34 Thorney Running Club 19 00:48:22.3 00:48:04.6
51 Joanna Shevlin F F40-44 Eye Community Runners 172 00:48:10.6 00:48:06.3
52 Paul Jackson M M55-59 43 00:48:22.0 00:48:09.1
53 Ade Mills M M55-59 Fenland Running Club 166 00:48:27.0 00:48:20.1
54 Mike Wright M M55-59 Eye Community Runners 191 00:48:29.6 00:48:23.9
55 Christina Cowles F F20-34 Huntingdonshire AC 90 00:48:30.6 00:48:24.6
56 Mark Simmons M M50-54 Ramsey Road Runners 141 00:48:51.0 00:48:38.1
57 Sean Calver M M35-39 84 00:49:00.8 00:48:43.9
58 Barry Graves M M60-64 Ely Runners 49 00:49:10.8 00:48:53.7
59 Ben Jackson M M40-44 Yaxley Runners & Joggers 28 00:49:05.6 00:49:01.8
60 Chris Grant M M60-64 128 00:49:15.6 00:49:10.6
61 David Hammonds M M45-49 Team Bex 76 00:49:50.9 00:49:33.9
62 Karen Patterson F F50-54 March AC 157 00:49:54.9 00:49:44.3
63 Daniel Milton M M35-39 152 00:50:00.0 00:49:52.6
64 Roy Young M M60-64 Eye Community Runners 129 00:50:09.0 00:49:55.6
65 Mike Bull M M70+ 13 00:50:02.0 00:49:56.8
66 Gerry Pye M M55-59 BRJ 37 00:50:05.6 00:49:58.6
67 Emma Richmond F F20-34 Eye Community Runners 29 00:50:09.0 00:50:03.6
68 Kevin Steward M M55-59 March AC 131 00:50:33.9 00:50:18.8
69 Helen Rhodes F F45-49 183 00:50:29.9 00:50:24.3
70 Anthony Paul M M45-49 Elvet Striders 44 00:50:43.9 00:50:27.1
71 Nigel Marlow M M60-64 Fenland Running Club 156 00:50:45.9 00:50:34.6
72 Rosie Mead F FJ 125 00:51:08.6 00:51:03.0
73 Olivia Mead F FJ 124 00:51:08.6 00:51:03.3
74 Ben Sumner M M20-34 Thorney Running Club 53 00:51:21.8 00:51:04.0
75 Philip Housden M M70+ Biggleswade AC 144 00:51:10.6 00:51:06.6
76 Barry Smith M M55-59 Thetford AC 30 00:51:25.2 00:51:19.3
77 Anne Wilson F F40-44 32 00:51:51.6 00:51:32.3
78 Iya Rust F F50-54 181 00:51:49.6 00:51:35.3
79 Cathy Ison F F45-49 147 00:52:05.5 00:51:54.8
80 David Collin M M55-59 Thorney Running Club 159 00:52:14.8 00:51:56.3
81 Ian Bell-Berry M M60-64 65 00:52:12.3 00:51:59.3
82 Jordan Beldom F F20-34 Thorney Running Club 137 00:52:18.2 00:51:59.4
83 Dirk James M M50-54 134 00:52:34.2 00:52:21.8
84 Mike Gullis M M60-64 BRJ Run & Tri 48 00:52:32.2 00:52:24.8
85 Gareth Boyd M M45-49 Lonely Goat RC 119 00:52:40.1 00:52:26.6
86 Dawn Ball F F40-44 Three Counties Running Club 52 00:52:53.2 00:52:40.6
87 Annette Newton F F65+ BRJ Run & Tri 167 00:53:09.5 00:53:03.3
88 Steve Starr M M50-54 March AC 27 00:53:24.5 00:53:09.1
89 James Constable M M45-49 Eye Community Runners 179 00:53:18.2 00:53:13.8
90 Richard McKee M M50-54 133 00:53:31.2 00:53:19.5
91 Jon Long M M45-49 March AC 26 00:53:36.0 00:53:20.3
92 Julie Markley F F40-44 112 00:53:40.5 00:53:30.3
93 Steven Tebbutt M M40-44 92 00:54:17.1 00:53:45.7
94 John Airey M M55-59 Eye Community Runners 194 00:54:04.5 00:53:45.8
95 Scott Bywater M M40-44 March AC 202 00:54:06.1 00:53:51.2
96 Carl Golder M M45-49 Eye Community Runners 31 00:53:57.2 00:53:51.6
97 Jac Richards F F55-59 Fenland Running Club 135 00:54:11.5 00:53:59.8
98 Paul Platten M M55-59 Werrington Joggers 67 00:54:20.0 00:54:04.3
99 Tom Russell M M20-34 38 00:54:16.2 00:54:07.3
100 Danielle Randall F F35-39 Eye Community Runners 35 00:54:23.0 00:54:16.6
101 Katrina Dry F F20-34 155 00:54:35.5 00:54:31.8
102 William Healiss M M40-44 4 00:55:06.2 00:54:58.1
103 Diane Morris F F55-59 Eye Community Runners 18 00:55:06.2 00:55:00.3
104 Richard Ordish M M50-54 72 00:55:34.0 00:55:24.8
105 Gavin Walker M M55-59 Sawtry Walk to Run 121 00:55:40.2 00:55:28.3
106 Peter Ridley M M70+ Eye Community Runners 163 00:55:43.0 00:55:33.3
107 Mark Bristowe M M40-44 Team Bex 140 00:55:55.2 00:55:38.0
108 Skaiste Gaidamaviciute F F35-39 Chatteris Running Club 17 00:55:53.8 00:55:41.1
109 Edward McDermott M M45-49 73 00:55:50.2 00:55:41.8
110 Emma Laws F F20-34 89 00:56:08.8 00:55:55.6
111 Emily Brown F F20-34 Halmer Harriers 149 00:56:20.5 00:56:09.10
112 Geoff Howes M M65-69 Thorney Running Club 195 00:56:41.0 00:56:22.4
113 Vicky Burke F F45-49 Huntingdonshire AC 117 00:56:35.8 00:56:29.3
114 Gwen Graves F F60-64 Ely Runners 50 00:56:47.5 00:56:30.2
115 Bridges Dave M M20-34 173 00:56:44.2 00:56:34.8
116 Hannah Stevenson F F35-39 88 00:56:57.0 00:56:37.8
117 Esme Johnson F F40-44 85 00:56:57.2 00:56:45.8
118 Ian Bridges M M60-64 Lonely Goat RC 58 00:56:56.7 00:56:47.2
119 Lynn Marshall F F50-54 59 00:57:04.5 00:56:53.0
120 Robert Haggart M M60-64 Ely Runners 61 00:57:19.0 00:57:00.3
121 Anthony Batson M M50-54 68 00:57:29.8 00:57:09.5
122 Scott Beasley M M20-34 Eye Community Runners 182 00:57:20.0 00:57:10.3
123 Tricia Cole F F55-59 34 00:57:35.5 00:57:20.3
124 Michaela Sekyrkova F F20-34 78 00:57:36.2 00:57:25.2
125 Paul Brewer M M45-49 3 00:57:42.5 00:57:27.8
126 Steve Abey M M50-54 Lonely Goat RC 77 00:57:47.8 00:57:30.0
127 Michael Shaw M M60-64 BRJ Run & Tri 22 00:58:04.5 00:57:56.8
128 Tom Brand M M55-59 BRJ Run & Tri 201 00:58:14.0 00:57:58.8
129 Barbara Johnson F F65+ Yaxley Runners & Joggers 200 00:58:15.2 00:58:10.8
130 David Murdoch M M40-44 Peterborough Paws 196 00:58:27.0 00:58:13.5
131 Emily Murdoch F F40-44 Peterborough Paws 197 00:58:35.3 00:58:21.7
132 Sally Bradshaw F F45-49 71 00:59:08.0 00:58:59.8
133 Khalid Kabiri M M40-44 93 00:59:54.4 00:59:33.8
134 Dan Wareing M MJ 95 00:59:58.1 00:59:38.2
135 Matthew Jenking M M35-39 193 01:00:22.2 01:00:06.3
136 Angela King F F55-59 Team Bex 132 01:00:25.8 01:00:08.5
137 Nina Gays F F20-34 BRJ Run & Tri 83 01:00:46.4 01:00:26.8
138 Andy Potter M M60-64 Stamford Striders 21 01:00:58.2 01:00:46.9
139 Malcolm Hunt M M60-64 Huntingdonshire AC 120 01:01:08.0 01:00:48.8
140 Claire Haggart F F60-64 Ely Runners 62 01:01:13.2 01:00:54.7
141 Andy Budd M M50-54 60 01:01:12.4 01:01:00.6
142 Tyla Brine F F20-34 70 01:01:08.0 01:01:00.8
143 Alan Thornhill M M70+ Newmarket Joggers 153 01:01:20.1 01:01:03.7
144 Emma Wiles F F45-49 Werrington Joggers 66 01:01:33.4 01:01:18.3
145 Claire Cook F F20-34 Werrington Joggers 142 01:01:33.4 01:01:18.5
146 Hannah Abblitt F F45-49 Team Bex 151 01:01:50.6 01:01:38.3
147 Lesley Henson M M65-69 6 01:01:58.8 01:01:38.5
148 Jon Wareing M M50-54 94 01:02:05.2 01:01:44.0
149 Emily Needham F F20-34 192 01:02:01.8 01:01:44.7
150 David Parkes M M70+ 9 01:01:50.4 01:01:45.2
151 Chris Morgan M M45-49 16 01:02:08.2 01:01:49.5
152 Paul Dear M M40-44 5 01:02:17.0 01:02:02.9
153 Libby Mead F F45-49 123 01:02:45.2 01:02:29.8
154 Louise Pollard F F40-44 162 01:02:44.0 01:02:32.0
155 Louise Barrett F F55-59 45 01:02:45.3 01:02:33.4
156 Hannah Jenking F F35-39 82 01:02:50.4 01:02:33.7
157 Linda Walker F F50-54 Sawtry Walk to Run 122 01:02:49.2 01:02:36.0
158 Lorainne Reeves F F45-49 Brandon Fern Hoppers 24 01:02:50.2 01:02:38.0
159 Dave Hick M M35-39 186 01:02:52.0 01:02:41.0
160 Yvonne Goodsell F F55-59 Eye Community Runners 174 01:03:38.8 01:03:33.4
161 Tony Ridley M M45-49 164 01:04:44.0 01:04:26.0
162 Philip Berridge M M65-69 Thorney Running Club 39 01:05:09.0 01:04:49.7
163 Sarah Marshall F F45-49 Thorney Running Club 40 01:05:55.0 01:05:34.2
164 Nathalie Palmer F F50-54 Thorney Running Club 138 01:05:56.7 01:05:34.5
165 Cheryl Cleary F F50-54 Thorney Running Club 20 01:06:12.4 01:05:51.7
166 Jennifer Ridley F F40-44 47 01:06:32.7 01:06:14.7
167 Andrea Bell F F55-59 Sawtry Walk to Run 188 01:06:48.1 01:06:33.5
168 Richard Jonas M M45-49 178 01:06:45.0 01:06:36.4
169 Gill Bates F F60-64 Eye Community Runners 175 01:07:14.4 01:07:09.4
170 John Thomas M M70+ Corby AC 187 01:07:20.7 01:07:10.2
171 Andrea Bennett F F45-49 Werrington Joggers 171 01:07:30.0 01:07:13.4
172 Shona Elkin F F45-49 Werrington Joggers 170 01:07:30.0 01:07:14.9
173 Kim Jackson F F35-39 176 01:07:24.1 01:07:17.5
174 Will Hardie M M55-59 63 01:08:09.1 01:07:55.7
175 Jayne Stringer F F35-39 Yaxley Runners 56 01:08:39.4 01:08:37.4
176 Michelle Vogel F F40-44 199 01:09:29.7 01:08:58.0
177 Elaine McMillan F F45-49 Eye Community Runners 79 01:09:19.1 01:09:10.4
178 Joanna Sells F F45-49 Eye Community Runners 81 01:09:50.0 01:09:40.7
179 Sarah Barnard-mitcham F F50-54 126 01:11:53.1 01:11:43.9
180 Paula Andrews F F50-54 161 01:12:07.3 01:11:45.7
181 Nicola Beeston F F45-49 127 01:11:53.7 01:11:46.0
182 Sarah Rippon F F55-59 Fenland Running Club 150 01:12:16.3 01:11:57.2
183 Claire Sibley F F50-54 Thorney Running Club 158 01:12:51.3 01:12:29.7
184 Alison Burton F F20-34 Bourne Town Harriers 87 01:12:52.0 01:12:30.7
185 Gilly Anderson F F40-44 Fenland Running Club 115 01:12:51.1 01:12:32.4
186 Marcel Wilson M M50-54 Thorney Running Club 139 01:13:35.1 01:13:12.0
187 Dianne Booth F F35-39 Eye Community Runners 165 01:15:48.3 01:15:28.1
188 Graham McMillan M M55-59 Eye Community Runners 80 01:21:58.0 01:21:37.9