Beccles Turkey Trot

Location: Beccles

Website: http://www.waveneyvalley.org/turkey-trot/

10 Miles

Start time: 08/12/2019 11:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Matthew Jeffries M MO Waveney Valley AC 417 00:54:47.9
2 Robert Chenery M MO Ipswich JAFFA RC 384 00:58:39.0
3 Scott Williams M MO Stowmarket Striders RC 286 00:58:42.5
4 Samuel Burdett M MO Stowmarket Striders RC 37 00:59:07.8
5 Adam Howlett M M45-49 Framlingham Flyers 244 00:59:52.3
6 Kyle Brooks M MO Wymondham AC 75 00:59:59.0
7 Mark Hayward M MO Newmarket Joggers 368 01:00:21.0
8 Chris Hall M MO Stowmarket Striders RC 346 01:00:36.8
9 Lee Cook M MO Waveney Valley AC 176 01:00:43.0
10 Benjamin Jacobs M M40-44 Felixstowe Road Runners 216 01:00:49.6
11 Paul Lyon M M40-44 Lowestoft Road Runners 242 01:00:56.0
12 Chris Haylock M M45-49 Lowestoft Road Runners 243 01:01:33.0
13 Tom Galley M MO Lowestoft Road Runners 269 01:02:01.3
14 Chris Meadows M MO Lowestoft Road Runners 316 01:02:33.3
15 Steven Carruthers M M50-54 Lowestoft Road Runners 279 01:02:54.5
16 James Hayward M MO Ipswich Triathlon Club 221 01:03:07.0
17 David Hook M MO City of Norwich AC 65 01:03:09.3
18 Mark Banfield M M45-49 Wymondham AC 359 01:03:22.6
19 Samantha Jacks F FO Waveney Valley AC 418 01:03:29.5
20 Byron McGill M MO Bungay Black Dog RC 137 01:03:33.0
21 Paul Fenn M MO 252 01:04:27.0
22 Mark Garrett M M55-59 Norwich Road Runners 143 01:04:32.5
23 Mark Clues M M50-54 Tri-Anglia TC 81 01:04:55.8
24 Lloyd Scriven M M45-49 Waveney Valley AC 336 01:05:19.8
25 Mark Hayden M M45-49 Framlingham Flyers 155 01:05:22.0
26 Jon Wiles M M45-49 Bungay Black Dog RC 340 01:05:23.4
27 Neil Walpole M M45-49 Norwich Road Runners 142 01:05:28.2
28 Steve Brooke M M50-54 Felixstowe Road Runners 292 01:05:33.0
29 Mick Glynn M M50-54 98 01:05:35.5
30 Chris Seymour M M50-54 Stowmarket Striders RC 308 01:05:39.5
31 Leon Neeve M M40-44 Waveney Valley AC 290 01:05:42.2
32 Dylan Neeve M M40-44 Waveney Valley AC 199 01:05:45.8
33 Laura Shewbridge F FO Hadleigh Hares AC 258 01:05:58.9
34 Stuart Buchan M MO Stowmarket Striders RC 388 01:06:01.5
35 Trevor Bunch M M45-49 Haverhill Running Club 171 01:06:02.0
36 Thomas Hayden M MO Framlingham Flyers 156 01:06:21.0
37 Arron McKoy M M40-44 Lowestoft Road Runners 404 01:06:30.7
38 Simon Cook M M40-44 Lowestoft Road Runners 403 01:06:31.0
39 Robin Mackenzie M M55-59 Framlingham Flyers 428 01:06:44.1
40 Tamara Jordan F F40-44 Stowmarket Striders RC 255 01:06:45.2
41 Jason Brunt M M45-49 Norfolk Gazelles RC 429 01:06:49.1
42 Will Aldred M M50-54 Framlingham Flyers 110 01:06:52.7
43 Shaun Cleworth M M40-44 Norwich Road Runners 433 01:06:58.0
44 Tom Haslam M M45-49 Framlingham Flyers 251 01:07:13.7
45 Ross Wilcox M M40-44 Stowmarket Striders RC 71 01:07:16.5
46 Alec Wright M M40-44 Ipswich JAFFA RC 320 01:07:20.5
47 Paul Dockerill M M40-44 Newmarket Joggers 307 01:07:26.0
48 Kevin Frazer M M55-59 Wymondham AC 73 01:07:30.7
49 David Beighton M M40-44 Saint Edmund Pacers 133 01:07:33.0
50 Emma Attwood F FO Stowmarket Striders RC 97 01:07:37.1
51 Richard Leeder M M40-44 Stowmarket Striders RC 8 01:07:51.7
52 Joel Thomson M MO Waveney Valley AC 356 01:07:53.7
53 Henry Catling M MO Felixstowe Road Runners 47 01:08:02.5
54 Robin Harper M M40-44 Felixstowe Road Runners 27 01:08:05.0
55 Jay Lingwood M MO Rock Estate Runners and Riders 341 01:08:21.7
56 Tom Pullinger M M45-49 Bungay Black Dog RC 263 01:08:36.0
57 Andrew Baker M M50-54 Great Yarmouth Road Runners 52 01:08:42.7
58 Gary Grand M M55-59 Norwich Road Runners 362 01:09:29.5
59 James Lambert M M40-44 Coltishall Jaguars RC 410 01:09:35.0
60 Nicola Lambert-John F FO Coltishall Jaguars RC 411 01:09:35.1
61 Morgan Moore M MO Stowmarket Striders RC 310 01:09:38.7
62 Stuart Ward M MO Rushmere Community Runners 231 01:10:03.0
63 Robert Milner M M40-44 Waveney Valley AC 84 01:10:03.0
64 Christopher Starmer M M60-64 Stowmarket Striders RC 132 01:10:03.5
65 Marcus Catlin M M40-44 Ipswich JAFFA RC 253 01:10:28.5
66 William Watkins M MO 409 01:10:41.7
67 Mark Hurren M MO Beccles and Bungay Harriers 408 01:10:49.4
68 Alex McGregor M MO Framlingham Flyers 239 01:10:59.7
69 Matt Baldry M M45-49 Waveney Valley AC 9 01:11:22.1
70 Mike Allum M MO 175 01:11:24.4
71 Tim Fenn M M40-44 208 01:11:31.0
72 Edward Harvey M MO Bungay Black Dog RC 100 01:11:32.9
73 Dan Johnstone M MO Waveney Valley AC 413 01:11:36.1
74 Alan Jackson M M60-64 Ipswich JAFFA RC 124 01:11:44.9
75 Andrew Thomas M M40-44 Great Yarmouth Road Runners 162 01:11:47.1
76 Emma Blake F F40-44 North Norfolk Beach Runners 63 01:12:11.4
77 Mark Stone M M45-49 Great Yarmouth Road Runners 380 01:12:14.9
78 Charlie Canham M M40-44 Diss & District AC 416 01:12:47.4
79 Scotty Bruce M MO Lowestoft Road Runners 54 01:13:01.1
80 Rachel Miller F F45-49 Norwich Road Runners 273 01:13:02.7
81 Steve Barrett M M55-59 206 01:13:24.7
82 Stephen Dady M M65-69 Wymondham AC 118 01:13:26.9
83 Richard Daws M MO Lowestoft Road Runners 13 01:13:47.4
84 James Howlett M M45-49 Framlingham Flyers 185 01:13:54.7
85 Kerry Buckley M M50-54 Felixstowe Road Runners 306 01:14:06.1
86 Karen Doak F F40-44 Tri-Anglia TC 265 01:14:10.7
87 Alan Diaper M M40-44 Great Yarmouth Road Runners 115 01:14:14.6
88 Natalie Johnston F FO 400 01:14:24.4
89 Mark Rose M M40-44 Ipswich JAFFA RC 95 01:14:26.9
90 Zoe Chase F F40-44 Waveney Valley AC 200 01:14:34.6
91 Martin Rowe M MO Lonely Goats RC 53 01:14:42.4
92 Anne Flanagan F F40-44 Norwich Road Runners 315 01:14:43.0
93 Stefan Bolam M M50-54 106 01:14:46.6
94 Rob Hall M M55-59 Bungay Black Dog RC 38 01:14:51.6
95 Sarah Norman F F40-44 Waveney Valley AC 289 01:14:55.4
96 Keith Walpole M M45-49 Lonely Goats RC 35 01:15:05.9
97 Darren Goodby M M50-54 Bungay Black Dog RC 40 01:15:09.0
98 Paul Walpole M M40-44 67 01:15:11.4
99 Karl Feagan M M45-49 Hadleigh Hares AC 348 01:15:28.6
100 Ian Kennedy M M55-59 Framlingham Flyers 338 01:15:31.4
101 Robin Jones M M60-64 Waveney Valley AC 20 01:15:37.9
102 Kenneth Tovell M M50-54 Framlingham Flyers 128 01:15:56.0
103 Alli Carter F F45-49 394 01:15:56.4
104 Chuck Layzell M MO 10 01:16:01.0
105 Rob Davies M MO 441 01:16:10.9
106 Jonathan Meadows M M40-44 Lowestoft Road Runners 427 01:16:15.0
107 Mary Narey F F50-54 Stowmarket Striders RC 23 01:16:21.4
108 Merv Lock M M50-54 Waveney Valley AC 248 01:16:33.4
109 Tom Aykroyd M M40-44 Felixstowe Road Runners 366 01:16:34.9
110 Karle Howard M M45-49 Lowestoft Road Runners 48 01:16:36.4
111 Ian Tooley M M55-59 Great Yarmouth Road Runners 184 01:16:39.9
112 Justine Fawcett F F45-49 Bungay Black Dog RC 224 01:16:41.4
113 Anthony Maclean M M45-49 Framlingham Flyers 245 01:16:44.4
114 Glenn Orford M M50-54 Bungay Black Dog RC 160 01:16:50.4
115 Tim Cherrett M M55-59 Framlingham Flyers 382 01:17:03.3
116 Jane Hannah F F40-44 Tri-Anglia TC 86 01:17:24.0
117 Chris Chorley M M55-59 Bungay Black Dog RC 91 01:17:30.6
118 Andrew Dormer M M50-54 Great Yarmouth Road Runners 412 01:17:34.0
119 Ben Taylor M M45-49 207 01:17:45.0
120 Ian Hawkes M M60-64 Waveney Valley AC 329 01:17:53.9
121 Stuart Baker M M40-44 Lonely Goats RC 281 01:17:59.9
122 Laura Betts F FO 373 01:18:01.3
123 Graham Wigley M M60-64 Framlingham Flyers 189 01:18:02.8
124 Cassie Barker F F40-44 Wymondham AC 335 01:18:08.3
125 Greg Pearson M M40-44 Reepham Runners 167 01:18:09.0
126 Nick Dann M M40-44 Norfolk Gazelles RC 301 01:18:09.6
127 Daren Coulter M M45-49 Waveney Valley AC 121 01:18:15.6
128 Bill Kingaby M M65-69 Waveney Valley AC 2 01:18:21.8
129 Philip Worlledge M M45-49 Waveney Valley AC 375 01:18:28.3
130 Laura Leggett F FO Beccles and Bungay Harriers 210 01:18:46.0
131 Terry Garrity M M65-69 Bungay Black Dog RC 259 01:18:46.3
132 Kate Gooding F FO Wymondham AC 61 01:18:55.6
133 Nancy Connolly F FO 424 01:18:59.0
134 Peter Woods M MO Felixstowe Road Runners 140 01:19:15.8
135 Steve Cross M M50-54 Waveney Valley AC 226 01:19:16.6
136 David Church M M45-49 Felixstowe Road Runners 352 01:19:19.3
137 Peter Warland M M50-54 Stowmarket Striders RC 246 01:19:24.0
138 Emma Fiddy F F40-44 Coltishall Jaguars RC 3 01:19:24.8
139 Alex Broome M MO Norwich Road Runners 186 01:19:29.3
140 Anna Gray F F45-49 Bungay Black Dog RC 170 01:19:30.3
141 Kevin Fuller M MO Great Yarmouth Road Runners 24 01:19:35.0
142 Paul Wigens M M60-64 Woodbridge Shufflers RC 193 01:19:39.8
143 Chrissi Head F FO Team Dunerunner 350 01:19:56.3
144 Liam Brown M MO Beccles and Bungay Harriers 215 01:20:00.6
145 Lindsay Black F F40-44 Beccles and Bungay Harriers 311 01:20:00.7
146 Nicola Baker F F50-54 Great Yarmouth Road Runners 51 01:20:03.3
147 Simon Smith M M50-54 Bungay Black Dog RC 74 01:20:05.0
148 Simon Fox M M40-44 Great Yarmouth Road Runners 129 01:20:09.0
149 Rebecca Langford F F40-44 Waveney Valley AC 1 01:20:18.3
150 Robert Reason M M50-54 Stowmarket Striders RC 166 01:20:21.0
151 Daniel Critoph M MO Waveney Valley AC 297 01:20:21.0
152 Richard Dye M M55-59 Bungay Black Dog RC 161 01:20:23.0
153 Louis Bond M MO Tri-Anglia TC 87 01:20:35.3
154 Matthew Reynolds M MO Lowestoft Road Runners 108 01:20:50.8
155 Sabrina Norton F F40-44 Bungay Black Dog RC 250 01:21:02.6
156 Jamie Wright M M40-44 Framlingham Flyers 437 01:21:08.3
157 Daniella Liffen F FO Waveney Valley AC 144 01:21:18.8
158 Daryl Cable M MO Waveney Valley AC 181 01:21:23.0
159 Laura Devereux F F45-49 Bungay Black Dog RC 296 01:21:33.7
160 Barry Rogers M M50-54 Bungay Black Dog RC 355 01:21:35.6
161 James White M MO 332 01:21:43.8
162 Daniel Cox M M45-49 44 01:21:59.0
163 Neil Dennis M MO Stowmarket Striders RC 444 01:22:06.5
164 Emma Meiring F F45-49 Bungay Black Dog RC 360 01:22:07.7
165 Leslie Slater M M60-64 284 01:22:09.8
166 Nick Saunders M MO 370 01:22:10.6
167 Andrew Ayers M M45-49 Waveney Valley AC 77 01:22:12.0
168 Paul Pitcher M M50-54 Waveney Valley AC 183 01:22:12.5
169 Matthew Wicks M MO 389 01:22:16.3
170 Sarah Maidment F F40-44 Bungay Black Dog RC 372 01:22:21.6
171 Frank Moggan M M70+ Stowmarket Striders RC 150 01:22:23.5
172 Lauren Finch F FO Waveney Valley AC 326 01:22:24.5
173 Sarah Lauchlan F FO 50 01:22:27.1
174 Angela Brinkley F F55-59 Stowmarket Striders RC 146 01:22:30.0
175 Hazel Harrison F F40-44 Framlingham Flyers 197 01:22:32.0
176 Phil Acton M M50-54 Waveney Valley AC 300 01:22:48.0
177 Mik Carr M M60-64 Bungay Black Dog RC 138 01:22:53.8
178 Anne-Marie Davison F F40-44 Waveney Valley AC 262 01:22:56.3
179 Jenny Sheahan F F55-59 Eastern Masters AC 101 01:23:06.8
180 Maria Goodby F F50-54 Bungay Black Dog RC 39 01:23:36.8
181 Darran Sands M M40-44 Framlingham Flyers 120 01:23:39.5
182 Bronwen Sarginson F F40-44 104 01:23:45.5
183 Lindsay Howlett F F50-54 69 01:23:54.8
184 Daniel Snowden M MO Framlingham Flyers 72 01:23:56.5
185 Jo Walker F F40-44 Bungay Black Dog RC 354 01:24:02.2
186 Stuart Dewell M M55-59 Lowestoft Road Runners 402 01:24:07.0
187 Jeremy Lee M M50-54 149 01:24:08.5
188 Caroline Peek F F45-49 Lowestoft Road Runners 236 01:24:09.5
189 Katy Oldman F F40-44 Lowestoft Road Runners 238 01:24:10.0
190 John Algar M MO Great Yarmouth Road Runners 153 01:24:25.8
191 Paul Grant M M50-54 Waveney Valley AC 426 01:24:26.8
192 Ben Churchman M MO Diss & District AC 88 01:24:33.2
193 Ben Dean M MO Diss & District AC 30 01:24:33.2
194 Simon Feakes M MO Diss & District AC 31 01:24:35.2
195 Sonny Neeve M MO Waveney Valley AC 287 01:24:36.8
196 Becky Lawler F FO Lowestoft Road Runners 317 01:24:37.5
197 Nicole Goffin F F45-49 Lowestoft Road Runners 213 01:24:39.8
198 Stephanie Pimlott F FO Waveney Valley AC 201 01:24:41.0
199 Graham Cox M M70+ Bure Valley Harriers 283 01:24:42.8
200 Richard Beevor M M50-54 Great Yarmouth Road Runners 277 01:24:43.0
201 Lucy Ward F F40-44 344 01:24:48.0
202 Paul Schwer M M55-59 Felixstowe Road Runners 33 01:24:52.2
203 Stuart Young M M50-54 Bungay Black Dog RC 345 01:25:14.3
204 Mark Regan M M50-54 Bungay Black Dog RC 34 01:25:21.0
205 Bob Paul M M65-69 Bungay Black Dog RC 62 01:25:22.0
206 David Sheahan M M55-59 102 01:25:24.8
207 Paul Spooner M MO 59 01:25:27.8
208 Michelle Leach F FO Great Yarmouth Road Runners 36 01:25:34.0
209 Tanya Holloway F FO Bungay Black Dog RC 343 01:25:39.5
210 Linda Aldred F F50-54 Framlingham Flyers 109 01:25:51.0
211 Neil Burwood M M40-44 Waveney Valley AC 12 01:25:59.7
212 Jo Parden F F50-54 Framlingham Flyers 218 01:26:08.0
213 Nicky Roper F F45-49 Framlingham Flyers 130 01:26:19.5
214 John Clarke M M55-59 254 01:26:25.5
215 Matt Howe M M45-49 Felixstowe Road Runners 421 01:26:30.0
216 Jo Fisher F F40-44 Waveney Valley AC 285 01:26:37.1
217 Nicola Seaman F F40-44 Bungay Black Dog RC 342 01:26:39.1
218 Mark Allen M M60-64 Woodbridge Shufflers RC 423 01:26:40.5
219 Lin Bolton F F50-54 Team Dunerunner 302 01:26:43.3
220 Jonathan Brighton M MO Norfolk Gazelles RC 367 01:26:46.0
221 Kirk Price M MO North Norfolk Beach Runners 70 01:26:48.7
222 Keith Harris M M50-54 Waveney Valley AC 60 01:26:55.0
223 Hazel Thorn F F40-44 Lonely Goats RC 204 01:27:01.1
224 Michelle Barker F FO Wymondham AC 131 01:27:01.5
225 Gareth Bradbury M M40-44 Waveney Valley AC 217 01:27:04.7
226 Nicola Sewell F F50-54 Smiley Paces 229 01:27:06.5
227 Nick Goodge M M45-49 Bungay Black Dog RC 432 01:27:06.7
228 Laura Brown F FO Stowmarket Striders RC 187 01:27:17.0
229 Allyson Phillips F FO 436 01:27:17.1
230 Debbie Catling F F50-54 46 01:27:22.0
231 Helen Stephens F F40-44 425 01:27:22.0
232 Nigel Gilham M M65-69 Bungay Black Dog RC 339 01:27:27.7
233 Danielle Beuttell F F40-44 Wymondham AC 45 01:27:28.4
234 Steph Strowger F FO Lowestoft Road Runners 331 01:27:29.4
235 Hannah-Mae Taylor F FO Bungay Black Dog RC 314 01:27:48.1
236 Hayley Donnelly F F45-49 15 01:27:52.0
237 Lisa Knights F F45-49 Waveney Valley AC 261 01:27:55.1
238 Louise Harrod F F50-54 Waveney Valley AC 68 01:27:55.7
239 Grainne Purvis F F50-54 Waveney Valley AC 177 01:27:55.7
240 Wendy Hughes F F55-59 Stowmarket Striders RC 117 01:27:55.8
241 Odette Goldsmith F F50-54 Waveney Valley AC 178 01:27:58.5
242 Kerry Saunders F F40-44 Waveney Valley AC 369 01:27:58.7
243 Graham Hardingham M M55-59 Norfolk Gazelles RC 96 01:28:00.5
244 Anna Coulborn F F55-59 Great Yarmouth Road Runners 387 01:28:11.7
245 Charlotte Hawes F F55-59 Stowmarket Striders RC 282 01:28:23.4
246 Hazel Garrity F F65-69 Bungay Black Dog RC 260 01:28:45.7
247 Emily Jones F FO Tri-Anglia TC 293 01:28:48.1
248 Sarah Quayle F F45-49 136 01:28:54.5
249 Matthew Hitchin M M40-44 Bure Valley Harriers 11 01:28:55.5
250 Catherine Baldwin F F45-49 272 01:28:55.5
251 Paul Scibilia M M50-54 Tri-Anglia TC 266 01:28:57.7
252 Christine Haylett F F40-44 337 01:29:00.5
253 Caroline Fletcher F FO Dereham Runners AC 134 01:29:14.0
254 Bobbie Sauerzapf F F60-64 Bungay Black Dog RC 5 01:29:30.3
255 Paul Saunders M M45-49 Tri-Anglia TC 264 01:29:33.1
256 Bridget Law F FO Bungay Black Dog RC 85 01:29:38.4
257 Hugh Roberts M M70+ Bungay Black Dog RC 431 01:29:48.1
258 Sian O'Sullivan F FO Bungay Black Dog RC 392 01:30:00.7
259 29 Reeves M M50-54 Lonely Goats RC 116 01:30:05.9
260 Duncan Carter M M45-49 Waveney Valley AC 438 01:30:10.1
261 Lisa Stewart F F45-49 Waveney Valley AC 378 01:30:15.9
262 Kyra Wilson F FO Framlingham Flyers 275 01:30:28.7
263 David Seymour M M60-64 Felixstowe Road Runners 414 01:30:31.8
264 Fiona Williams F F45-49 Great Yarmouth Road Runners 111 01:30:32.6
265 Lisa Smith F F45-49 Great Yarmouth Road Runners 112 01:30:32.9
266 Jennifer Wright F FO Ipswich JAFFA RC 319 01:30:39.7
267 Andrew Read M M55-59 Witham RC 26 01:30:42.0
268 Rachael Lockwood F F45-49 Wymondham AC 58 01:30:47.4
269 Charlotte Richardson F F40-44 Wymondham AC 165 01:30:47.7
270 Nikki Holland-Gladwish F F45-49 Bungay Black Dog RC 240 01:30:58.1
271 Jessica Sloan F F40-44 Lowestoft Road Runners 145 01:31:08.7
272 Eric Payne M MO 174 01:31:17.1
273 Vicky Wood F F45-49 Waveney Valley AC 66 01:31:25.1
274 Julia Lloyd F F50-54 Wymondham AC 57 01:31:32.5
275 Lucy Duffy F FO 407 01:31:35.7
276 Deborah Claire F F45-49 Framlingham Flyers 278 01:31:40.0
277 Jo Fisk F F45-49 Beccles Triathlon Club 147 01:31:41.1
278 Jenny Church F F55-59 Felixstowe Road Runners 353 01:31:45.1
279 Paul Peek M M55-59 Waveney Valley AC 157 01:32:06.1
280 Adrian Cole M M55-59 Stowmarket Striders RC 163 01:32:16.7
281 Clare Moodie F F40-44 Framlingham Flyers 90 01:32:31.7
282 Marion Walker F F65-69 Framlingham Flyers 6 01:32:45.7
283 Cheryl Goymer F F55-59 Beccles Triathlon Club 212 01:32:58.1
284 Leah Knee F F40-44 376 01:33:13.1
285 Paul Canham M M45-49 415 01:33:14.7
286 James Farebrother M M40-44 164 01:33:19.0
287 Colin Davey M M50-54 152 01:33:24.7
288 Robin Ashe M M65-69 Bungay Black Dog RC 43 01:33:35.1
289 Trent Terry M MO 135 01:33:50.5
290 Camilla Darling F FO Waveney Valley AC 390 01:33:53.7
291 Simon Skinner M M45-49 Beccles and Bungay Harriers 379 01:34:09.0
292 Michelle Hewitt F F40-44 Beccles and Bungay Harriers 365 01:34:09.0
293 Julia Allum F F40-44 256 01:34:20.5
294 Ian Chilley M M55-59 Lowestoft Road Runners 361 01:34:24.5
295 Sarah Hughes F FO 358 01:34:33.1
296 Katherine Wright F FO North Norfolk Beach Runners 179 01:34:37.0
297 Adrian Wicks M M50-54 173 01:34:40.0
298 Laura Button F FO Beccles and Bungay Harriers 328 01:34:51.1
299 Wendy Burgess F F40-44 Wymondham AC 41 01:34:51.7
300 Suzy Grant F F45-49 Lowestoft Road Runners 113 01:35:01.0
301 Nicola McGee F F50-54 Great Yarmouth Road Runners 305 01:35:08.7
302 Stuart Sayer M M60-64 Norwich Road Runners 430 01:35:20.0
303 Joanna Christopher F F40-44 Bungay Black Dog RC 234 01:35:25.5
304 John Wharton M M65-69 Bungay Black Dog RC 172 01:35:25.7
305 David Doddington M M60-64 Waveney Valley AC 103 01:35:33.5
306 Jemma Park F FO Beccles and Bungay Harriers 363 01:35:35.7
307 Sharon Warland F F50-54 Stowmarket Striders RC 247 01:35:51.5
308 Maggie Godfrey F F50-54 Waveney Valley AC 76 01:35:54.7
309 Thi Bolam F F45-49 105 01:35:57.8
310 Richard Fellingham M M70+ Stowmarket Striders RC 21 01:36:04.0
311 Anna Fox F FO Tri-Anglia TC 89 01:36:08.7
312 Karen Gedge F F50-54 Bungay Black Dog RC 22 01:36:09.7
313 Joe Plant M MO 351 01:36:11.7
314 Frances Howlett F FO Beccles and Bungay Harriers 391 01:36:25.5
315 Jimmy Russell M M50-54 Felixstowe Road Runners 419 01:36:32.0
316 Caroline Stafford F F40-44 Felixstowe Road Runners 420 01:36:32.1
317 Rachel Hirst F F55-59 Bungay Black Dog RC 122 01:36:41.1
318 Claire Rose F F40-44 Beccles and Bungay Harriers 371 01:37:14.5
319 Donna Milner F FO Waveney Valley AC 83 01:37:32.0
320 Debbie Foster F F40-44 Waveney Valley AC 232 01:37:38.7
321 Rachel Collins F F45-49 Waveney Valley AC 276 01:37:53.8
322 Chris Aylmer M M65-69 Newmarket Joggers 198 01:38:06.0
323 Mary Jones F F60-64 Waveney Valley AC 19 01:38:09.7
324 Stu Cason M M40-44 7 01:38:11.7
325 Lee Roth M M50-54 Lowestoft Road Runners 235 01:38:30.2
326 Christine Muttitt F F70+ Bungay Black Dog RC 220 01:38:31.7
327 Ali Lock F F50-54 Waveney Valley AC 249 01:38:33.0
328 Emma Montgomery F F45-49 Tri-Anglia TC 374 01:38:41.0
329 Jo Clifton F F50-54 Saxmundham Sports Running & Fitness Club 141 01:38:45.1
330 Claire Randall F F45-49 Waveney Valley AC 192 01:38:53.5
331 Jane Ray F F45-49 49 01:38:54.0
332 Pavlina Parashkevova F FO 203 01:38:54.2
333 Sharon Pitcher F F55-59 Waveney Valley AC 271 01:38:56.7
334 Steve Brown M M60-64 PCRC Runsters 313 01:39:14.0
335 Susan Bond F F45-49 PCRC Runsters 312 01:39:15.0
336 Victoria Pollington F FO Jeff Fit 25 01:39:15.0
337 Daniel Ryan M MO Lonely Goats RC 209 01:39:15.8
338 Anki Nordin F F40-44 357 01:39:21.0
339 Suzi Ashworth F F55-59 Woodbridge Shufflers RC 422 01:39:21.7
340 Caroline Knight F F40-44 Diss & District AC 32 01:39:27.7
341 Dave Nichols M MO Lonely Goats RC 330 01:39:46.1
342 Chris Gutteridge M MO 318 01:40:04.7
343 Alison Chambers F F40-44 Framlingham Flyers 227 01:40:05.0
344 Andrew Kirk M M65-69 Bungay Black Dog RC 230 01:40:08.7
345 Andrea Gooch F F50-54 Waveney Valley AC 349 01:40:15.0
346 Julie Askem F F55-59 Lonely Goats RC 154 01:40:33.0
347 Sharon Long F F50-54 Diss Heywood Joggers 406 01:40:48.7
348 Julian Holland-Gladwish M M45-49 Bungay Black Dog RC 241 01:40:53.0
349 Peter Downing M M65-69 16 01:41:17.3
350 Victoria Mitchell F F40-44 405 01:41:17.7
351 Kevin Hill M M55-59 386 01:41:22.7
352 Nathan Stearman M MO 190 01:41:32.5
353 Julie Gowland F FO Reepham Runners 168 01:41:34.0
354 Rebecca Peak F FO 169 01:41:34.1
355 Rachel Baker F F50-54 Lonely Goats RC 280 01:41:49.1
356 Lewis Frazer M MO Norwich Road Runners 274 01:41:50.1
357 Gillian Howes F F45-49 Waveney Valley AC 125 01:41:52.0
358 Louise Batchelor F FO Waveney Valley AC 29 01:41:52.5
359 Peter Lang M M50-54 Waveney Valley AC 28 01:41:53.6
360 Maria Smith F F45-49 399 01:42:06.1
361 Olivia Towler F FO 398 01:42:06.5
362 Ian Stride M M45-49 Bungay Black Dog RC 439 01:42:21.7
363 Robin Farrar M M70+ Bungay Black Dog RC 148 01:42:31.0
364 Lisa Hamill F F45-49 435 01:42:43.1
365 Kate Holtzer F FO Waveney Valley AC 401 01:42:58.5
366 Neil Waterman M M40-44 237 01:43:20.8
367 Phil Hazell M M70+ Waveney Valley AC 119 01:43:21.5
368 Cindy Burgess F F70+ Wymondham AC 225 01:43:34.1
369 Jo Whelan F F55-59 Felixstowe Road Runners 333 01:43:53.0
370 Rochine Symonds F F50-54 Great Yarmouth Road Runners 304 01:44:04.0
371 Dudley Buck M MO Beccles and Bungay Harriers 397 01:44:31.5
372 Kevin Kisby M M50-54 Beccles and Bungay Harriers 381 01:45:02.0
373 Heather Durie F F60-64 268 01:45:07.0
374 Mandy Moore F F50-54 Bungay Black Dog RC 324 01:45:25.7
375 Jackie Eastaugh-king F F55-59 Norwich Road Runners 18 01:45:26.5
376 Anthony Osborne M M60-64 55 01:45:47.0
377 Gemma Berry F FO 180 01:45:54.8
378 Anne Parkinson F F60-64 Framlingham Flyers 194 01:45:55.0
379 Eleanor Haigh F FO Norwich Road Runners 440 01:46:00.7
380 Sam Cooper M MO 64 01:46:02.0
381 Alison Barnard F F45-49 Waveney Valley AC 325 01:46:26.1
382 Lisa joanne Saunders F FO Waveney Valley AC 364 01:46:30.9
383 Carole Spong F F70+ Great Yarmouth Road Runners 107 01:46:38.9
384 Julie Haselwood F F65-69 Ipswich JAFFA RC 228 01:46:46.1
385 Angie Ayers F F40-44 Waveney Valley AC 78 01:47:09.4
386 Vicky Thurston F FO The Saxons 377 01:47:09.7
387 Teresa Fallon F F50-54 347 01:47:11.4
388 Louise Carroll F F40-44 Waveney Valley AC 202 01:47:21.9
389 Alice Kirk F FO Bungay Black Dog RC 383 01:47:45.9
390 Claire Sargeant F F40-44 Beccles Triathlon Club 303 01:47:47.4
391 Teresa Utting F F50-54 56 01:48:41.1
392 Karen Prime F F50-54 385 01:48:41.9
393 Matthew Brickley M MO 4 01:48:43.9
394 John Hamill M M50-54 434 01:48:51.7
395 Sam Clifford M MO 219 01:49:20.7
396 Kevin Copeman-lamoureux M M55-59 Beccles and Bungay Harriers 80 01:49:53.1
397 A Copeman-lamoureux F F50-54 Beccles and Bungay Harriers 270 01:49:54.9
398 Graham Sampson M M70+ Bungay Black Dog RC 92 01:50:59.1
399 Anneli Ostler F FO Felixstowe Road Runners 139 01:51:05.7
400 Annette Huggins F F65-69 Framlingham Flyers 294 01:51:10.1
401 Tara Carroll F F50-54 Waveney Valley AC 233 01:52:01.7
402 Victoria Cable F FO Waveney Valley AC 182 01:52:08.1
403 Derek Potter M M55-59 Lonely Goats RC 188 01:52:29.7
404 Nicholas Carter M M70+ 99 01:52:53.9
405 Sally Nicholls F F55-59 395 01:52:59.1
406 Dave Lines M M45-49 Tri-Anglia TC 126 01:53:33.0
407 Nicky Howes F F45-49 396 01:53:33.9
408 Fiona Houghton F F50-54 Waveney Valley AC 17 01:53:41.4
409 Rebecca Wicks F F40-44 Lonely Goats RC 223 01:54:14.6
410 Kara Moore-Damant F F40-44 Stowmarket Striders RC 222 01:54:46.6
411 David Damant M M45-49 309 01:54:46.6
412 Sarah James F F40-44 Waveney Valley AC 127 01:55:06.9
413 Mandy Roberts F F60-64 Waveney Valley AC 288 01:55:14.4
414 Sylvia Robbins F F60-64 334 01:55:20.9
415 Rebecca Palmer F FO Lowestoft Road Runners 114 01:55:27.6
416 Caroline Parnis F F45-49 Lowestoft Road Runners 14 01:55:27.6
417 Jordan Sibley F FO Lonely Goats RC 393 01:55:30.4
418 Katie Clarke F F40-44 Beccles and Bungay Harriers 151 01:55:34.9
419 Joanna Andrews F FO Beccles and Bungay Harriers 82 01:55:35.0
420 Tim Hirst M M70+ Bungay Black Dog RC 123 01:55:44.9
421 Jo Dickinson F F50-54 Felixstowe Road Runners 79 01:56:32.9
422 Rachael Finch F F50-54 Waveney Valley AC 323 01:57:23.6
423 Hayley Barnes F FO Beccles and Bungay Harriers 214 01:58:24.9
424 James Clarke M MO Lowestoft Road Runners 205 01:59:16.4
425 Ivan Lees M M60-64 Great Yarmouth Road Runners 159 01:59:38.4
426 Katherine Audus F FO Great Yarmouth Road Runners 158 01:59:38.4
427 Jenny Jones F F45-49 Lonely Goats RC 327 01:59:51.6
428 Nicky Ginger F F60-64 Lonely Goats RC 93 01:59:52.9
429 Pat Brightman F F65-69 Great Yarmouth & District AC 191 02:00:09.9
430 Jan Green F F70+ Framlingham Flyers 291 02:01:02.3
431 Alexa Chittenden F FO 299 02:08:50.3
432 Louise McCurdy F F50-54 Lowestoft Road Runners 295 02:10:55.2
433 Suzanne Porter F F45-49 Lowestoft Road Runners 298 02:10:55.5
434 Angela Jones F F55-59 Bungay Black Dog RC 322 02:15:50.0
435 Mark Jones M M60-64 Bungay Black Dog RC 321 02:15:51.7
436 Tracey Haylock F F50-54 Bungay Black Dog RC 257 02:18:50.5
437 Mary Hope F F60-64 Stowmarket Striders RC 443 02:19:56.1
438 Sally Long F F60-64 Stowmarket Striders RC 442 02:19:57.0
439 Bob Arnell M M70+ Great Yarmouth Road Runners 42 02:24:09.9
440 Emily Harding F FO Waveney Valley AC 211 02:30:57.5
441 Hayley Maud F FO Waveney Valley AC 195 02:35:34.8
442 Paige Fulcher F FO Tri-Anglia TC 267 06:16:21.0
443 Wayne Ramsbottom M M50-54 Dereham Runners AC 196 08:40:59.6