EACCL: Race 1

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 14/10/2020 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Tyler Bilyard M Great Yarmouth & District AC 00:36:05.0
2 Robert Chenery M East Coast Runners 00:36:27.0
3 Dan Seagrove M UEA Athletics 00:37:56.0
4 Lewis Duval M UEA Athletics 00:38:20.0
5 Daniel Harrison M Great Yarmouth & District AC 00:43:51.0
6 Roger Ackerley M Sportlink 00:44:15.0
7 Stephen Langley M East Coast Runners 00:44:30.0
8 Mark Beale M UEA Athletics 00:44:34.0
9 Ben Churchman M RAF Marham 00:45:00.0
10 Melvyn Porter M Coltishall Jaguars RC 00:45:41.0
11 Adrian Hall M Wymondham AC 00:46:28.0
12 Chris Howard M Wymondham AC 00:46:56.0
13 Stephen Balfe M Braydeston Milers 00:47:24.0
14 Mark Tufts M Wymondham AC 00:47:26.0
15 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:47:36.0
16 Morgan Moore M Stowmarket Striders RC 00:47:38.0
17 Andrew Lane M Wymondham AC 00:48:23.0
18 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:48:26.0
19 Paul Emery M Coltishall Jaguars RC 00:48:35.0
20 Douglas Leno M UEA Athletics 00:49:02.0
21 Richard Collyer M Norfolk Harriers 00:49:16.0
22 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:49:17.0
23 Andrew Hawes M Reepham Runners 00:49:29.0
24 Antony Beales M Wymondham AC 00:49:34.0
25 David Allum M Norfolk Harriers 00:49:40.0
26 Brian Moore M Norfolk Harriers AC 00:49:44.0
27 Richard Walker M Norfolk Harriers 00:49:59.0
28 Peter Bird M East Coast Runners 00:50:21.0
29 Graham Johnson M Coltishall Jaguars RC 00:50:34.0
30 Peter Laddiman M Norfolk Harriers 00:50:41.0
31 Kevin Raisborough M Aviva Run Community 00:51:10.0
32 Myles Hague M Sportlink 00:51:26.0
33 Philip Cooper M Reepham Runners 00:51:29.0
34 Keith Blake M Wymondham AC 00:51:58.0
35 Steven Nimmock M Norfolk Harriers 00:52:03.0
36 Michael fish Sadler M North Norfolk Beach Runners 00:52:08.0
37 David Goodwin M Norfolk Gazelles RC 00:52:22.0
38 Mark Philo M Tri-Anglia TC 00:53:32.0
39 Martin Little M Stowmarket Striders RC 00:53:55.0
40 Craig Davies M Tri-Anglia TC 00:54:01.0
41 Phil King M North Norfolk Beach Runners 00:54:12.0
42 Blaine Craddock M Great Yarmouth & District AC 00:54:50.0
43 Garry Hobart M North Norfolk Beach Runners 00:55:15.0
44 Kevin Frazer M Wymondham AC 00:55:24.0
45 David Taylor M 00:55:25.0
46 Frank Moggan M Stowmarket Striders RC 00:55:38.0
47 Bob Reason M Stowmarket Striders RC 00:56:37.0
48 Steve Cook M Norfolk Gazelles RC 00:56:39.0
49 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:56:45.0
50 Richard Sargeant M Braydeston milers 00:56:50.0
51 Nigel Bradley M Wymondham AC 00:56:51.0
52 Ryan Peacock M 00:56:57.0
53 Rod Mansel M IND 00:57:26.0
54 Frank Ellis M Tri-Anglia TC 00:57:29.0
55 Tony Wenlock M Tri-Anglia TC 00:57:30.0
56 Peter Kean Cockburn M Coltishall Jaguars RC 00:57:35.0
57 Martin Law M Reepham Runners 00:58:45.0
58 Pete Thompson M Norfolk Gazelles RC 01:00:20.0
59 Joe Woodley M Wymondham AC 01:00:23.0
60 Neil Anderton M Dereham Runners AC 01:00:55.0
61 Steve Girling M Norfolk Harriers 01:01:35.0
62 Rob Hall M Bungay Black Dog RC 01:02:24.0
63 Richard Beevor M Great Yarmouth Road Runners 01:02:25.0
64 Adrian Cole M Stowmarket Striders RC 01:02:49.0
65 Robin Ashe M Bungay Black Dog RC 01:03:02.0
66 Kevin Burgess M Tri-Anglia TC 01:04:00.0
67 Simon Wright M Norwich Road Runners 01:04:09.0
68 Ian Freel M Team Dunerunner 01:04:29.0
69 David Robinson M Norwich Road Runners 01:05:42.0
70 Duncan Harrison M Great Yarmouth & District AC 01:06:28.0
71 Andrew Toogood M Tri-Anglia TC 01:08:43.0
72 Nick Bowden M Reepham Runners 01:12:00.0
73 mike munson M Stowmarket Striders RC 01:17:04.0
74 Iain Hunter M Stowmarket Striders RC 01:17:55.0
75 John England M Great Yarmouth & District AC 01:19:33.0

Women 5k

Start time: 14/10/2020 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:20:58.0
2 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:20:58.0
3 Rachel Broome F UEA Athletics 00:21:43.0
4 Kelly Pepper F Bury St Edmunds Pacers 00:22:24.0
5 Amy Francis F UEA Athletics 00:23:37.0
6 Gemma Porch F Stowmarket Striders RC 00:23:38.0
7 Amanda Marshall F North Norfolk Beach Runners 00:23:50.0
8 Claire Brown F Wymondham AC 00:23:56.0
9 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:24:20.0
10 Katie King F Saint Edmund Pacers 00:24:24.0
11 Sharon Hurren F Wymondham AC 00:24:24.0
12 Jasmin Honour F Team Dunerunner 00:25:26.0
13 Elly Young F Coltishall Jaguars RC 00:25:46.0
14 Vicky Tovell F Coltishall Jaguars RC 00:25:48.0
15 Rebecca Bone F East Coast Runners 00:25:52.0
16 Rachel Terry F Stowmarket Striders RC 00:25:54.0
17 Sarah Cole F Wymondham AC 00:25:55.0
18 Frances Parsons F RAF Marham 00:26:07.0
19 Ness Browne F Team Dunerunner 00:26:13.0
20 Anneke Cook F Wymondham AC 00:26:21.0
21 Jenny Morgan F Saint Edmund Pacers 00:26:38.0
22 Zoe Jones F Wymondham AC 00:26:41.0
23 Rosemary Jackson F Coltishall Jaguars RC 00:26:44.0
24 Sharn Crane F Tri-Anglia TC 00:26:50.0
25 Rachel Robson F North Norfolk Beach Runners 00:27:10.0
26 Ruth Cowlin F Saint Edmund Pacers 00:27:18.0
27 Louise Pegg F North Norfolk Beach Runners 00:27:41.0
28 Elizabeth Goodliffe F North Norfolk Beach Runners 00:28:04.0
29 Claire Maskery F Stowmarket Striders RC 00:28:05.0
30 Wendy Burgess F Wymondham AC 00:28:14.0
31 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:28:32.0
32 Jo Anverali F Great Yarmouth Road Runners 00:28:53.0
33 Anne Millett F Norwich Road Runners 00:28:54.0
34 Susannah Towning F Reepham Runners 00:28:55.0
35 Marie Clark F Sportlink 00:28:57.0
36 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:29:05.0
37 Kate Beer F 00:29:08.0
38 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:29:16.0
39 Lesley Winston F North Norfolk Beach Runners 00:29:45.0
40 Vicky Wardrope F Aviva Run Community 00:29:50.0
41 Kirsty Hobart F North Norfolk Beach Runners 00:29:53.0
42 Wendy Smith F Norwich Road Runners 00:30:02.0
43 Emily McLelland-Player F Tri-Anglia TC 00:30:05.0
44 Beth King F Norfolk Gazelles RC 00:30:10.0
45 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:30:13.0
46 Janice Coglin-Hibbert F Tri-Anglia TC 00:30:30.0
47 Anna Wright F Norwich Road Runners 00:30:32.0
48 Eloise Bird F Saint Edmund Pacers 00:30:32.0
49 Emily Cooper Reade F Stowmarket Striders RC 00:30:42.0
50 Lorrain Dawson F Great Yarmouth Road Runners 00:30:58.0
51 Sarah Mansel F IND 00:31:13.0
52 Eva Osborne F Wymondham AC 00:31:14.0
53 Gill Charlton F Stowmarket Striders RC 00:31:27.0
54 Gillian Charlton F Stowmarket Striders RC 00:31:27.0
55 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:31:30.0
56 Karen Hamilton F Stowmarket Striders RC 00:31:34.0
57 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:31:47.0
58 Angela Whiting F Stowmarket Striders RC 00:32:20.0
59 Vivienne Taylor F 00:32:25.0
60 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:33:01.0
61 Sue Stirling F Wymondham AC 00:33:45.0
62 Rachel Harrison F 00:34:13.0
63 Katharine Bartram F Norwich Road Runners 00:34:28.0
64 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:34:39.0
65 Sorcha Hill F Tri-Anglia TC 00:34:51.0
66 Carol Cooper F Norfolk Gazelles RC 00:35:01.0
67 Jude Durrant F FETCH Everyone (FERC) 00:35:01.0
68 Angie Underdown F Eastern Masters AC 00:35:09.0
69 Anne Fish F Tri-Anglia TC 00:35:16.0
70 Pamela Abbott F Tri-Anglia TC 00:35:39.0
71 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:35:53.0
72 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:36:13.0
73 Kara Moore-Damant F Stowmarket Striders RC 00:37:12.0
74 Jeanne Lynch-Aird F Stowmarket Striders RC 00:38:03.0
75 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:38:05.0
76 Charlotte Lucy Hodgson F Norwich Road Runners 00:38:48.0
77 Elizabeth Letzer F North Norfolk Beach Runners 00:38:58.0
78 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:39:31.0
79 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:39:32.0
80 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:41:19.0
81 Sarah Mapes F North Norfolk Beach Runners 00:45:40.0
82 Shelley Christopher F North Norfolk Beach Runners 00:45:40.0
83 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:49:53.0
84 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:49:53.0