EACCL: Race 2

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 04/11/2020 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Tyler Bilyard M Great Yarmouth & District AC 00:34:47.0
2 Lewis Duval M UEA Athletics 00:36:49.0
3 Robert Chenery M East Coast Runners 00:36:54.0
4 Fergus Crouch M UEA Athletics 00:38:03.0
5 Daniel Harrison M Great Yarmouth & District AC 00:38:05.0
6 Daniel O'Boyle M Raf Honington 00:38:20.0
7 Robert Clarke M Honiton Running Club 00:40:00.0
8 Kevin Holland M Wymondham AC 00:40:14.0
9 Craig Alexander M Honiton Running Club 00:41:08.0
10 Steve Langley M East Coast Runners 00:42:05.0
11 Craig Johnson M Honiton Running Club 00:42:29.0
12 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:43:39.0
13 Michael fish Sadler M North Norfolk Beach Runners 00:43:58.0
14 Roger Ackerley M Sportlink 00:44:12.0
15 Adrian Hall M Wymondham AC 00:44:29.0
16 Stephen Balfe M Braydeston Milers 00:44:38.0
17 Seth Andrews M Honiton Running Club 00:44:51.0
18 Mark Beale M UEA Athletics 00:44:58.0
19 Ross Palgrave M 00:46:07.0
20 Radley Fenn M Coltishall Jaguars RC 00:46:16.0
21 Richard Collyer M Norfolk Harriers 00:46:21.0
22 David Smith M Honiton Running Club 00:46:36.0
23 Andrew Hawes M Reepham Runners 00:46:46.0
24 Kev Powles M Wymondham AC 00:46:48.0
25 Chris Howard M Wymondham AC 00:46:56.0
26 Mark Tufts M Wymondham AC 00:47:14.0
27 Morgan Moore M Stowmarket Striders RC 00:47:26.0
28 Graham Johnson M Coltishall Jaguars RC 00:47:36.0
29 Paul Emery M Coltishall Jaguars RC 00:47:41.0
30 Peter Bird M East Coast Runners 00:47:57.0
31 Richard Walker M Norfolk Harriers 00:47:57.0
32 Craig Skipper M Wymondham AC 00:48:13.0
33 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:48:28.0
34 Andrew Lane M Wymondham AC 00:48:33.0
35 Philip Cooper M Reepham Runners 00:48:45.0
36 Peter Laddiman M Norfolk Harriers 00:49:02.0
37 Melvyn Porter M Coltishall Jaguars RC 00:49:16.0
38 Steven Barber M Great Yarmouth & District AC 00:49:38.0
39 Ben Churchman M RAF Marham 00:50:23.0
40 Kevin Youngs M Norfolk Gazelles RC 00:50:51.0
41 Keith Blake M Wymondham AC 00:51:03.0
42 Martin Law M Reepham Runners 00:51:03.0
43 Dale Cooper M Norfolk Harriers 00:51:11.0
44 Craig Davies M Tri-Anglia TC 00:51:15.0
45 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:51:55.0
46 Russell Clarke M Tri-Anglia TC 00:52:13.0
47 Richard Beevor F Great Yarmouth Road Runners 00:52:35.0
48 Antony Beales M Wymondham AC 00:52:42.0
49 Steve Nimmock M Norfolk Harriers 00:52:46.0
50 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:52:49.0
51 David Goodwin M Norfolk Gazelles RC 00:53:10.0
52 Mark Philo M Tri-Anglia TC 00:53:24.0
53 Joe Woodley M Wymondham AC 00:53:54.0
54 Steve Cook M Norfolk Gazelles RC 00:54:17.0
55 Myles Hague M Sportlink 00:54:36.0
56 Nigel Bradley M Wymondham AC 00:55:08.0
57 Steve Girling M Norfolk Harriers 00:55:10.0
58 James King M Norfolk Harriers 00:55:36.0
59 Phil King M North Norfolk Beach Runners 00:55:50.0
60 David Taylor M 00:55:57.0
61 Bob Reason M Stowmarket Striders RC 00:56:41.0
62 Mark Dixon M Tri-Anglia TC 00:56:58.0
63 Rob Lines M Tri-Anglia TC 00:57:08.0
64 Robbie Starling M Wymondham AC 00:57:35.0
65 Jim Hayes M North Norfolk Beach Runners 00:57:38.0
66 Greg Tinder M Tri-Anglia TC 00:58:08.0
67 Ryan Peacock M RAF Athletics 00:58:11.0
68 Richard Sargeant M Braydeston milers 00:59:00.0
69 Pete Thompson M Norfolk Gazelles RC 00:59:02.0
70 Neil Anderton M Dereham Runners AC 00:59:24.0
71 Rob Hall M Sportlink 00:59:33.0
72 Rod Mansel M IND 01:00:14.0
73 Gavin Chard M Honiton Running Club 01:00:47.0
74 Iain Johnson M Tri-Anglia 01:01:47.0
75 Andrew Toogood M Tri-Anglia TC 01:04:10.0
76 Adrian Cole M Stowmarket Striders RC 01:05:25.0
77 David Robinson M Norwich Road Runners 01:07:27.0
78 Kevin Burgess M Tri-Anglia TC 01:09:04.0
79 Ian Freel M Team Dunerunner 01:11:20.0
80 John England M Great Yarmouth & District AC 01:12:22.0
81 mike munson M Stowmarket Striders RC 01:15:52.0
82 Rodney Freeburn M Wym 01:48:26.0

Women 5k

Start time: 04/11/2020 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Jo Andrews F Bungay Black Dog RC 00:20:15.0
2 Lottie Rowedder F UEA Athletics 00:20:15.0
3 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:20:20.0
4 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:20:43.0
5 Kelly Pepper F Bury St Edmunds Pacers 00:22:42.0
6 Claire Brown F Wymondham AC 00:22:57.0
7 Sharon Hurren F Wymondham AC 00:23:21.0
8 Elizabeth Goodliffe F North Norfolk Beach Runners 00:23:59.0
9 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:23:59.0
10 Anne Ellen F Norfolk Gazelles RC 00:24:06.0
11 Vicky Tovell F Coltishall Jaguars RC 00:24:44.0
12 Jo Anverali F Great Yarmouth Road Runners 00:24:58.0
13 Elly Young F Coltishall Jaguars RC 00:25:01.0
14 Anneke Cook F Wymondham AC 00:25:07.0
15 Chrissie Boswell F Tri-Anglia TC 00:25:14.0
16 Jenny Morgan F Bury St Edmunds Pacers 00:25:18.0
17 Rachel Terry F Stowmarket Striders RC 00:25:32.0
18 Amanda Marshall F North Norfolk Beach Runners 00:25:39.0
19 Charlotte Lucy Hodgson F Norwich Road Runners 00:25:47.0
20 Katy Whiting F Wymondham AC 00:26:13.0
21 Tracey Marsh F Tri-Anglia TC 00:26:28.0
22 Ness Browne F Team Dunerunner 00:26:49.0
23 Sarah Cole F Wymondham AC 00:26:59.0
24 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:27:04.0
25 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:27:17.0
26 Rosemary Jackson F Coltishall Jaguars RC 00:27:19.0
27 Rachel Robson F North Norfolk Beach Runners 00:27:20.0
28 Rebecca Bone F East Coast Runners 00:27:25.0
29 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:27:45.0
30 Anne Millett F Norwich Road Runners 00:27:58.0
31 Frances Parsons F RAF Marham 00:28:01.0
32 Louise Pegg F North Norfolk Beach Runners 00:28:04.0
33 Beth King F Norfolk Gazelles RC 00:28:16.0
34 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:28:22.0
35 Wendy Smith F Norwich Road Runners 00:28:26.0
36 Sharn Crane F Tri-Anglia TC 00:28:32.0
37 Jasmin Honour F Team Dunerunner 00:28:48.0
38 Claire Maskery F Stowmarket Striders RC 00:28:51.0
39 Katie Fenn F Coltishall Jaguars RC 00:28:54.0
40 Sarah Lake F Dereham Runners AC 00:28:56.0
41 Marie Clark F Sportlink 00:29:02.0
42 Ruth Cowlin F Bury St Edmunds Pacers 00:29:07.0
43 Wendy Burgess F Wymondham AC 00:29:15.0
44 Fiona Williams F Great Yarmouth Road Runners 00:29:16.0
45 Angie Underdown F EMAC 00:29:17.0
46 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:29:18.0
47 Della Brown F Tri-Anglia TC 00:29:20.0
48 Kate Beer F 00:29:28.0
49 Lorrain Dawson F Great Yarmouth Road Runners 00:29:28.0
50 Eloise Bird F Saint Edmund Pacers 00:30:07.0
51 Victoria Clarke F Honiton Running Club 00:30:08.0
52 Elaine Hudson F Norfolk Gazelles RC 00:30:15.0
53 Susannah Towning F Reepham Runners 00:30:22.0
54 Christine Williams F Wymindham AC 00:30:34.0
55 Emily Cooper Reade F Stowmarket Striders RC 00:30:37.0
56 Eva Osborne F Wymondham AC 00:30:52.0
57 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:30:53.0
58 Ruth Lynds F Tri-Anglia 00:31:03.0
59 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:31:10.0
60 Emma Fickling F Wymondham AC 00:31:12.0
61 Vivienne Taylor F 00:31:18.0
62 Kirsty Hobart F North Norfolk Beach Runners 00:31:20.0
63 Karen Hamilton F Stowmarket Striders RC 00:31:32.0
64 Gill Charlton F Stowmarket Striders RC 00:31:33.0
65 Katharine Bartram F Norwich Road Runners 00:31:37.0
66 Pamela Abbott F Tri-Anglia TC 00:31:45.0
67 Angela Whiting F Stowmarket Striders RC 00:31:46.0
68 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:31:59.0
69 Sarah Mansel F IND 00:32:14.0
70 Justine Davenport F Norfolk Gazelles RC 00:32:32.0
71 Lauraine Powles F Wymondham AC 00:32:33.0
72 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:32:46.0
73 Janice Coglin-Hibbert F Tri-Anglia TC 00:32:50.0
74 Sorcha Hill F Tri-Anglia TC 00:33:29.0
75 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:33:39.0
76 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:33:44.0
77 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:33:59.0
78 Lesley Winston F North Norfolk Beach Runners 00:34:46.0
79 Lee Guymer F Norfolk Gazelles RC 00:36:24.0
80 Jude Durrant F Sportlink 00:37:35.0
81 Elizabeth Letzer F North Norfolk Beach Runners 00:37:41.0
82 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:37:42.0
83 Anne Fish F Tri-Anglia 00:38:00.0
84 Sarah Mapes F North Norfolk Beach Runners 00:38:07.0
85 Shelley Christopher F North Norfolk Beach Runners 00:38:07.0
86 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:38:35.0
87 Angela Smith F North Norfolk Beach Runners 00:39:36.0
88 Jeanne Lynch-Aird F Stowmarket Striders RC 00:39:56.0
89 Kara Moore-Damant F Stowmarket Striders RC 00:39:56.0
90 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:42:38.0
91 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:42:43.0
92 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:43:21.0
93 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:44:52.0