EACCL: Race 3

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 18/11/2020 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Dan Seagrove M UEA Athletics 00:37:22.0
2 Daniel O’Boyle M Raf Honington 00:37:34.0
3 Kevin Holland M Wymondham AC 00:37:48.0
4 Harvey Lake M UEA Athletics 00:37:50.0
5 Robert Chenery M East Coast Runners 00:38:02.0
6 Daniel Harrison M Great Yarmouth & District AC 00:40:20.0
7 Lewis Duval M UEA Athletics 00:40:37.0
8 Fergus Crouch M UEA Athletics 00:41:06.0
9 Robert Clarke M Raf Honington 00:41:07.0
10 Craig Alexander M Raf Honington 00:42:16.0
11 Alex Johanson M UEA Athletics 00:42:23.0
12 Alfie Long M UEA Athletics 00:43:20.0
13 Andrew Bull M Raf Honington 00:43:57.0
14 Adrian Hall M Wymondham AC 00:43:59.0
15 Roger Ackerley M Sportlink 00:44:07.0
16 Seb Belton M Raf Honington 00:44:36.0
17 Michael fish Sadler M North Norfolk Beach Runners 00:44:37.0
18 Craig Johnson M Raf Honington 00:44:44.0
19 Steve Langley M East Coast Runners 00:44:45.0
20 Kevin Powles M Wymondham AC 00:44:48.0
21 Simon Wright M Norwich Road Runners 00:45:27.0
22 Morgan Moore M Stowmarket Striders RC 00:45:29.0
23 Stephen Balfe M Braydeston Milers 00:46:02.0
24 Matt Buckoke M Norfolk Harriers 00:46:03.0
25 Kevin Burgess M Tri-Anglia TC 00:46:27.0
26 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:46:32.0
27 Andrew Hawes M Reepham Runners 00:46:39.0
28 Dale Cooper M Norfolk Harriers 00:47:18.0
29 Steven Plackett M Reepham Runners 00:47:20.0
30 Richard Collyer M Norfolk Harriers 00:47:24.0
31 Ross Palgrave M 00:47:48.0
32 Jason Corner M Coltishall Jaguars RC 00:47:49.0
33 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:47:54.0
34 Peter Bird M East Coast Runners 00:47:55.0
35 Darren Woodward M Tri-Anglia TC 00:47:57.0
36 Chris Howard M Wymondham AC 00:48:08.0
37 Mark Tufts M Wymondham AC 00:48:13.0
38 Peter Laddiman M Norfolk Harriers 00:48:21.0
39 Richard Walker M Norfolk Harriers 00:48:34.0
40 Paul Emery M Coltishall Jaguars RC 00:48:48.0
41 Seth Andrews M Raf Honington 00:48:51.0
42 Greg Tinder M Tri-Anglia TC 00:48:55.0
43 Philip Cooper M Reepham Runners 00:49:24.0
44 Andrew Lane M Wymondham AC 00:49:39.0
45 Craig Davies M Tri-Anglia TC 00:49:47.0
46 Antony Beales M Wymondham AC 00:50:00.0
47 Martin Law M Reepham Runners 00:50:04.0
48 Stefan White M Reepham Runners 00:50:15.0
49 David Smith M Raf Honington 00:50:27.0
50 Kevin Youngs M Norfolk Gazelles RC 00:50:35.0
51 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:51:32.0
52 Stuart Roberts M Raf Honington 00:51:35.0
53 Steve Nimmock M Norfolk Harriers 00:51:37.0
54 John Liston M Raf Honington 00:51:38.0
55 Ben Churchman M RAF Marham 00:51:49.0
56 Neil Anderton M Dereham Runners AC 00:52:20.0
57 Duncan Chenery M East Coast Runners 00:52:21.0
58 Steven Barber M Great Yarmouth & District AC 00:52:37.0
59 Mark Dixon M Tri-Anglia TC 00:52:44.0
60 Melvyn Porter M Coltishall Jaguars RC 00:53:11.0
61 Nick Goodge M Bungay Black Dog RC 00:53:25.0
62 Bob Reason M Stowmarket Striders RC 00:53:54.0
63 Steve Girling M Norfolk Harriers 00:54:01.0
64 Keith Blake M Wymondham AC 00:54:03.0
65 David Goodwin M Norfolk Gazelles RC 00:54:05.0
66 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:54:19.0
67 David Taylor M 00:55:22.0
68 David Tayloy M 00:55:22.0
69 Jim Hayes M North Norfolk Beach Runners 00:55:25.0
70 Phil King M North Norfolk Beach Runners 00:56:05.0
71 James King M Norfolk Harriers 00:56:14.0
72 John Kenyon M Runners next the sea 00:56:30.0
73 Tony Wenlock M Tri-Anglia TC 00:56:42.0
74 Blaine Craddock M Great Yarmouth & District AC 00:57:22.0
75 Mark Philo M Tri-Anglia TC 00:58:36.0
76 Paul Maxfield M Aviva Run Community 00:59:25.0
77 Robbie Starling M Wymondham AC 00:59:27.0
78 Richard Sargeant M Braydeston milers 00:59:45.0
79 Pete Thompson M Norfolk Gazelles RC 01:00:00.0
80 Nigel Bradley M Wymondham AC 01:00:11.0
81 Rob Lines M Tri-Anglia TC 01:01:43.0
82 Joe Woodley M Wymondham AC 01:01:45.0
83 Adrian Cole M Stowmarket Striders RC 01:02:04.0
84 Cliff Manning M East Coast Runners 01:02:55.0
85 Iain Johnson M Tri-Anglia TC 01:02:55.0
86 Richard Beastall M Tri-Anglia TC 01:04:02.0
87 Rod Mansel M IND 01:05:08.0
88 David Robinson M Norwich Road Runners 01:05:57.0
89 Michael LeFevre M Norfolk Harriers 01:07:24.0
90 Andrew Toogood M trianglia 01:07:49.0
91 Ian Freel M Team Dunerunner 01:07:50.0
92 Simon Lonsdale M Raf Honington 01:14:17.0
93 John England M Great Yarmouth & District AC 01:15:08.0
94 Grayhame Fish M Tri-Anglia 01:16:28.0
95 Richard Beevor M Great Yarmouth Road Runners 01:19:21.0
96 mike munson M Stowmarket Striders RC 01:20:11.0
97 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:45:56.0

Women 5k

Start time: 18/11/2020 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Jo Andrews F Bungay Black Dog RC 00:19:21.0
2 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:20:06.0
3 Rhiannon Wickham F Raf Honington 00:20:27.0
4 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:20:39.0
5 Emily Faulkner F UEA Athletics 00:21:48.0
6 Lottie Rowedder F UEA Athletics 00:22:03.0
7 Katie King F Saint Edmund Pacers 00:22:24.0
8 Sharon Hurren F Wymondham AC 00:23:15.0
9 Alison Armstrong F Wymondham AC 00:23:18.0
10 Claire Brown F Wymondham AC 00:23:30.0
11 Danni Thomas-Watson F Raf Honington 00:23:45.0
12 Elizabeth Goodliffe F North Norfolk Beach Runners 00:24:20.0
13 Vicky Tovell F Coltishall Jaguars RC 00:24:49.0
14 Charlotte Lucy Hodgson F Norwich Road Runners 00:25:01.0
15 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:25:10.0
16 Jenny Morgan F Saint Edmund Pacers 00:25:30.0
17 Elly Young F Coltishall Jaguars RC 00:25:43.0
18 Rachel Terry F Stowmarket Striders RC 00:25:51.0
19 Anneke Cook F Wymondham AC 00:25:59.0
20 Tash Kenny F Raf Honington 00:26:00.0
21 Ness Browne F Team Dunerunner 00:26:01.0
22 Karen Balcombe F North Norfolk Beach Runners 00:26:10.0
23 Rosemary Jackson F Coltishall Jaguars RC 00:26:13.0
24 Amanda Marshall F North Norfolk Beach Runners 00:26:22.0
25 Rebecca Bone F East Coast Runners 00:26:37.0
26 Sarah Cole F Wymondham AC 00:26:45.0
27 Zoe Jones F Wymondham AC 00:26:46.0
28 Frances Parsons F RAF Marham 00:27:01.0
29 Jasmin Honour F Team Dunerunner 00:27:11.0
30 Wendy Burgess F Wymondham AC 00:27:16.0
31 Marie Clark F Sportlink 00:27:17.0
32 Anne Millett F Norwich Road Runners 00:27:26.0
33 Victoria Clarke F Raf Honington 00:27:43.0
34 Rachel Miller F Norwich Road Runners 00:27:45.0
35 Sharn Crane F Tri-Anglia TC 00:27:51.0
36 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:27:55.0
37 Karen Hamilton F Stowmarket Striders RC 00:27:55.0
38 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:27:56.0
39 Katy Whiting F Wymondham AC 00:27:58.0
40 Della Brown F Tri-Anglia TC 00:28:02.0
41 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:28:06.0
42 Ruth Cowlin F Saint Edmund Pacers 00:28:31.0
43 Claire Maskery F Stowmarket Striders RC 00:28:35.0
44 Lorrain Dawson F Great Yarmouth Road Runners 00:28:47.0
45 Angie Underdown F EMAC 00:28:49.0
46 Caroline Tayler Tayler F Norwich Road Runners 00:29:00.0
47 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:29:07.0
48 Louise Stevens F Wymondham AC 00:29:11.0
49 Beth King F Norfolk Gazelles RC 00:29:16.0
50 Kirsty Hobart F NNBR/ Hercules 00:29:23.0
51 Lesley Winston F North Norfolk Beach Runners 00:29:23.0
52 Susannah Towning F Reepham Runners 00:29:28.0
53 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:29:38.0
54 Eva Osborne F Wymondham AC 00:29:46.0
55 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:29:46.0
56 Lauraine Powles F Wymondham AC 00:29:52.0
57 Emily Cooper Reade F Stowmarket Striders RC 00:29:58.0
58 Wendy Smith F Norwich Road Runners 00:29:58.0
59 Elle Phillips F Wymondham AC 00:30:07.0
60 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:30:23.0
61 Grace Bull F Raf Honington 00:30:41.0
62 Eloise Bird F Saint Edmund Pacers 00:30:42.0
63 Paula McGrath F Tri-Anglia TC 00:30:42.0
64 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:30:50.0
65 Angela Crook F Raf Honington 00:30:52.0
66 Elaine Hudson F Norfolk Gazelles RC 00:30:59.0
67 Vivienne Taylor F 00:31:07.0
68 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:31:13.0
69 Gill Charlton F Stowmarket Striders RC 00:31:13.0
70 Dawn Collyer F Norfolk Harriers 00:31:28.0
71 Christine Williams F Wymondham AC 00:31:34.0
72 Justine Davenport F Norfolk Gazelles RC 00:31:47.0
73 Emma Fickling F Wymondham AC 00:31:49.0
74 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:31:58.0
75 Rachel Robson F North Norfolk Beach Runners 00:32:06.0
76 Sarah Mansel F IND 00:32:18.0
77 Susan Ilsley F North Norfolk Beach Runners 00:33:06.0
78 Lyn Ottaway F Wymondham AC 00:33:07.0
79 Janice Coglin-Hibbert F Tri-Anglia TC 00:33:10.0
80 Katharine Bartram F Norwich Road Runners 00:33:15.0
81 Sorcha Hill F Tri-Anglia TC 00:33:16.0
82 Sue Stirling F Wymondham AC 00:33:30.0
83 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:33:37.0
84 Jude Durrant F Sportlink 00:34:14.0
85 Elizabeth Letzer F North Norfolk Beach Runners 00:34:19.0
86 Felicity Hopper F Norfolk Harriers 00:34:34.0
87 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:34:59.0
88 angela whiting F Stowmarket Striders RC 00:34:59.0
89 Sarah Mapes F North Norfolk Beach Runners 00:35:32.0
90 Anne Fish F Tri-Anglia 00:36:35.0
91 Kara Moore-Damant F Stowmarket Striders RC 00:37:21.0
92 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:37:37.0
93 Lee Guymer F Norfolk Gazelles RC 00:37:37.0
94 Ali Masterson F Tri-Anglia 00:37:47.0
95 Jo Anverali F Great Yarmouth Road Runners 00:39:12.0
96 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:40:31.0
97 Pamela Abbott F Tri-Anglia TC 00:40:47.0
98 Angela Smith F North Norfolk Beach Runners 00:41:07.0
99 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:42:25.0
100 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:47:09.0
101 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:47:12.0
102 Sarah Lake F Dereham Runners AC 12:00:00.0