EACCL: Race 4

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 09/12/2020 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Daniel O’Boyle M RAF Honington 00:35:50.0
2 Daniel Harrison M Great Yarmouth & District AC 00:37:18.0
3 Robert Chenery M East Coast Runners 00:37:37.0
4 Rob Clarke M RAF Honington 00:39:37.0
5 Alex Johanson M UEA Athletics 00:42:54.0
6 Adrian Hall M Wymondham AC 00:43:00.0
7 Roger Ackerley M Sportlink 00:44:36.0
8 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:45:53.0
9 Chris Howard M Wymondham AC 00:46:11.0
10 Mark Tufts M Wymondham AC 00:46:32.0
11 Seth Andrews M RAF Honington 00:46:48.0
12 Andrew Hawes M Reepham Runners 00:46:57.0
13 Peter Laddiman M Norfolk Harriers 00:47:09.0
14 Craig Skipper M Wymondham AC 00:47:21.0
15 Philip Cooper M Reepham Runners 00:47:47.0
16 Dale Cooper M Norfolk Harriers 00:48:08.0
17 Richard Walker M Norfolk Harriers 00:48:13.0
18 Andrew Lane M Wymondham AC 00:48:37.0
19 Antony Beales M Wymondham AC 00:48:53.0
20 David Powles M Wymondham AC 00:48:53.0
21 Paul Emery M Coltishall Jaguars RC 00:49:26.0
22 Kevin Youngs M Norfolk Gazelles RC 00:50:05.0
23 Melvyn Porter M Coltishall Jaguars RC 00:50:06.0
24 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:51:09.0
25 Tony Wenlock M Tri-Anglia TC 00:51:11.0
26 Ross Palgrave M 00:51:13.0
27 Michael fish Sadler M North Norfolk Beach Runners 00:51:37.0
28 David Smith M RAF Honington 00:51:52.0
29 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:51:52.0
30 Peter Bird M East Coast Runners 00:51:57.0
31 Daniel Boulter M RAF Marham 00:52:07.0
32 Robbie Starling M Wymondham AC 00:52:26.0
33 Andrew Long M Stowmarket Striders RC 00:52:39.0
34 David Goodwin M Norfolk Gazelles RC 00:52:50.0
35 James King M Norfolk Harriers 00:52:51.0
36 Kevin Raisborough M Aviva Run Community 00:52:55.0
37 Steven Barber M Great Yarmouth & District AC 00:53:01.0
38 Phil King M North Norfolk Beach Runners 00:53:10.0
39 Craig Alexander M RAF Honington 00:53:29.0
40 Martin Law M Reepham Runners 00:53:56.0
41 David Taylor M 00:54:29.0
42 Duncan Chenery M East Coast Runners 00:54:32.0
43 Ben Churchman M RAF Marham 00:54:42.0
44 Mark Philo M Tri-Anglia TC 00:55:05.0
45 Darren Woodward M Tri-Anglia TC 00:55:12.0
46 Steve Cook M Norfolk Gazelles RC 00:55:28.0
47 Keith Blake M Wymondham AC 00:55:58.0
48 Steve Girling M Norfolk Harriers 00:56:05.0
49 Richard Beevor M Great Yarmouth Road Runners 00:56:12.0
50 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:56:23.0
51 Nigel Bradley M Wymondham AC 00:56:41.0
52 Pete Thompson M Norfolk Gazelles RC 00:56:59.0
53 Bob Reason M Stowmarket Striders RC 00:57:01.0
54 Graham Johnson M Coltishall Jaguars RC 00:57:09.0
55 Jim Hayes M North Norfolk Beach Runners 00:58:42.0
56 Neil Anderton M Dereham Runners AC 00:59:53.0
57 Rod Mansel M 01:00:10.0
58 David Robinson M Norwich Road Runners 01:01:44.0
59 Gavin Chard M RAF Honington 01:02:04.0
60 Craig Davies M Tri-Anglia TC 01:02:35.0
61 Richard Beastall M Tri-Anglia TC 01:04:09.0
62 Kevin Burgess M Tri-Anglia TC 01:06:00.0
63 Iain Johnson M Tri-Anglia TC 01:06:33.0
64 Cliff Manning M East Coast Runners 01:07:37.0
65 Grayhame Fish M Tri-Anglia TC 01:07:47.0
66 Adrian Cole M Stowmarket Striders RC 01:08:59.0
67 Joe Woodley M Wymondham AC 01:10:52.0
68 John England M Great Yarmouth & District AC 01:11:48.0
69 Simon Lonsdale M RAF Honington 01:12:08.0
70 Andrew Toogood M Tri-Anglia TC 01:17:20.0
71 Mike Munson M Stowmarket Striders RC 01:18:07.0
72 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:24:06.0

Women 5k

Start time: 09/12/2020 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Jo Andrews F Bungay Black Dog RC 00:19:57.0
2 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:20:24.0
3 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:21:21.0
4 Emily Faulkner F UEA Athletics 00:21:24.0
5 Kelly Pepper F Bury St Edmunds Pacers 00:22:34.0
6 Claire Brown F Wymondham AC 00:22:39.0
7 Sharon Hurren F Wymondham AC 00:23:08.0
8 Danielle Thomas-Watson F RAF Honington 00:23:22.0
9 Victoria Clarke F RAF Honington 00:23:42.0
10 Nicole Beck F Tri-Anglia TC 00:23:56.0
11 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:24:03.0
12 Amanda Marshall F North Norfolk Beach Runners 00:24:12.0
13 Vicky Tovell F Coltishall Jaguars RC 00:24:50.0
14 Elly Young F Coltishall Jaguars RC 00:25:13.0
15 Charlotte Lucy Hodgson F Norwich Road Runners 00:25:35.0
16 Anneke Cook F Wymondham AC 00:25:41.0
17 Jenny Morgan F Saint Edmund Pacers 00:25:45.0
18 Elizabeth Goodliffe F North Norfolk Beach Runners 00:26:01.0
19 Karen Balcombe F North Norfolk Beach Runners 00:26:03.0
20 Katy Whiting F Wymondham AC 00:26:05.0
21 Wendy Burgess F Wymondham AC 00:26:12.0
22 Sarah Cole F Wymondham AC 00:26:42.0
23 Anne Millett F Norwich Road Runners 00:26:43.0
24 Rosemary Jackson F Coltishall Jaguars RC 00:26:52.0
25 Beth King F Norfolk Gazelles RC 00:26:59.0
26 Sal Ryder F North Norfolk Beach Runners 00:27:00.0
27 Louise Pegg F North Norfolk Beach Runners 00:27:04.0
28 Marie Clark F Sportlink 00:27:06.0
29 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:27:17.0
30 Tracey Marsh F Tri-Anglia TC 00:27:19.0
31 Rebecca Bone F East Coast Runners 00:27:23.0
32 Sharn Crane F Tri-Anglia TC 00:27:23.0
33 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:27:28.0
34 Ruth Cowlin F Saint Edmund Pacers 00:27:44.0
35 Rachel Terry F Stowmarket Striders RC 00:27:45.0
36 Jo Anverali F Great Yarmouth Road Runners 00:27:51.0
37 Zoe Jones F Wymondham AC 00:27:51.0
38 Ness Browne F Team Dunerunner 00:28:03.0
39 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:28:35.0
40 Wendy Smith F Norwich Road Runners 00:28:44.0
41 Rachel Robson F North Norfolk Beach Runners 00:28:47.0
42 Della Brown F Tri-Anglia TC 00:28:51.0
43 Louise Stevens F Wymondham AC 00:29:05.0
44 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:29:09.0
45 Rachel Miller F Norwich Road Runners 00:29:09.0
46 Eloise Bird F Saint Edmund Pacers 00:29:24.0
47 Claire Maskery F Stowmarket Striders RC 00:29:43.0
48 Lyn Ottaway F Wymondham AC 00:29:59.0
49 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:30:03.0
50 Vivienne Taylor F 00:30:04.0
51 Eva Osborne F Wymondham AC 00:30:08.0
52 Susannah Tiwning F Reepham Runners 00:30:11.0
53 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:30:21.0
54 Angela Crook F RAF Honington 00:30:34.0
55 Elaine Hudson F Norfolk Gazelles RC 00:30:43.0
56 Paula McGrath F Tri-Anglia TC 00:30:49.0
57 Katharine Bartram F Norwich Road Runners 00:30:51.0
58 Christine Muttitt F Bungay Black Dog RC 00:31:32.0
59 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:31:36.0
60 Sarah Mansel F 00:31:37.0
61 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:31:58.0
62 Justine Davenport F Norfolk Gazelles RC 00:32:05.0
63 Christine Williams F Wymondham AC 00:32:11.0
64 Donna Lorne F Wymondham AC 00:32:20.0
65 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:32:20.0
66 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:32:23.0
67 Emma Fickling F Wymondham AC 00:32:25.0
68 Lorrain Dawson F Great Yarmouth Road Runners 00:32:45.0
69 Frances Parsons F RAF Marham 00:32:49.0
70 Jude Durrant F Sportlink 00:32:52.0
71 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:33:00.0
72 Elle Phillips F Wymondham AC 00:33:05.0
73 Anne Fish F Tri-Anglia TC 00:33:06.0
74 Janice Coglin-Hibbert F Tri-Anglia TC 00:33:10.0
75 Angela Whiting F Stowmarket Striders RC 00:33:19.0
76 Elizabeth Letzer F North Norfolk Beach Runners 00:33:20.0
77 Jasmin Honour F Team Dunerunner 00:33:25.0
78 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:33:41.0
79 Sue Stirling F Wymondham AC 00:33:59.0
80 Kara Moore-Damant F Stowmarket Striders RC 00:34:30.0
81 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:35:12.0
82 Gill Charlton F Stowmarket Striders RC 00:36:10.0
83 Pamela Abbott F Tri-Anglia TC 00:37:10.0
84 Lesley Winston F North Norfolk Beach Runners 00:37:27.0
85 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:38:43.0
86 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:40:38.0
87 Debbie McDowall F Stowmarket Striders RC 00:42:11.0
88 Sarah Colman-Mapes F North Norfolk Beach Runners 00:43:01.0
89 Shelley Christopher F North Norfolk Beach Runners 00:43:01.0
90 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:44:41.0
91 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:44:42.0
92 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:46:47.0
93 Jeanne Lynch-Aird F Stowmarket Striders RC 00:48:22.0
94 Lee Guymer F Norfolk Gazelles RC 01:02:42.0