EACCL: Race 5

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 20/01/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Daniel O’Boyle M RAF Honington 00:36:20.0
2 Robert Chenery M East Coast Runners 00:38:23.0
3 Rob Clarke M RAF Honington 00:38:59.0
4 Craig Alexander M RAF Honington 00:42:56.0
5 Roger Ackerley M Sportlink 00:45:07.0
6 Peter Laddiman M Norfolk Harriers 00:45:27.0
7 Richard Collyer M Norfolk Harriers 00:45:39.0
8 Chris Brough M Wymondham AC 00:46:08.0
9 Steven Barber M Great Yarmouth & District AC 00:46:14.0
10 Chris Howard M Wymondham AC 00:46:24.0
11 Richard Walker M Norfolk Harriers 00:46:33.0
12 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:47:10.0
13 Seth Andrews M RAF Honington 00:47:18.0
14 Ben Churchman M RAF Marham 00:48:38.0
15 Darren Woodward M Tri-Anglia TC 00:48:41.0
16 Melvyn Porter M Coltishall Jaguars RC 00:48:48.0
17 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:49:06.0
18 Ross Palgrave M 00:49:51.0
19 David Smith M RAF Honington 00:51:23.0
20 Andrew Lane M Wymondham AC 00:51:24.0
21 Paul Emery M Coltishall Jaguars RC 00:51:29.0
22 Duncan Chenery M East Coast Runners 00:51:36.0
23 Richard Tubb M Wymondham AC 00:51:59.0
24 Mark Tufts M Wymondham AC 00:52:33.0
25 Kevin Youngs M Norfolk Gazelles RC 00:52:51.0
26 David Powles M Wymondham AC 00:53:07.0
27 Craig Skipper M Wymondham AC 00:53:18.0
28 Steve Cook M Norfolk Gazelles RC 00:53:20.0
29 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:53:34.0
30 Dale Cooper M Norfolk Harriers 00:54:01.0
31 Kevin Frazer M Wymondham AC 00:54:07.0
32 Matt Jones M GB Ultras 00:54:12.0
33 Philip Cooper M Reepham Runners 00:54:23.0
34 Daniel Boulter M RAF Marham 00:54:24.0
35 Joe Woodley M Wymondham AC 00:54:48.0
36 Peter Bird M East Coast Runners 00:54:48.0
37 Keith Blake M Wymondham AC 00:54:58.0
38 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:55:06.0
39 Graham Johnson M Coltishall Jaguars RC 00:55:11.0
40 Nick Bowden M Reepham Runners 00:55:23.0
41 David Goodwin M Norfolk Gazelles RC 00:55:31.0
42 Antony Beales M Wymondham AC 00:56:01.0
43 Phil King M North Norfolk Beach Runners 00:56:08.0
44 Richard Sargeant M Braydeston milers 00:56:15.0
45 Kevin Raisborough M Aviva Run Community 00:57:33.0
46 Paul Maxfield M Aviva Run Community 00:57:46.0
47 Kevin Burgess M Tri-Anglia TC 00:58:36.0
48 Rob Winner M Wymondham AC 00:59:31.0
49 Bob Reason M Stowmarket Striders RC 00:59:59.0
50 Pete Thompson M Norfolk Gazelles RC 01:00:15.0
51 Tony Wenlock M Tri-Anglia TC 01:01:13.0
52 Nigel Bradley M Wymondham AC 01:02:28.0
53 Robbie Starling M Wymondham AC 01:03:11.0
54 David Robinson M Norwich Road Runners 01:04:43.0
55 Michael LeFevre M Norfolk Harriers 01:05:10.0
56 Adrian Cole M Stowmarket Striders RC 01:05:13.0
57 Mark Philo M Tri-Anglia TC 01:05:21.0
58 Neil Anderton M Dereham Runners AC 01:07:00.0
59 Cliff Manning M East Coast Runners 01:07:50.0
60 Tony Millett M Norwich Road Runners 01:08:39.0
61 Rod Mansel M 01:10:23.0
62 Mike Munson M Stowmarket Striders RC 01:12:53.0
63 Ian Freel M Team Dunerunner 01:13:34.0
64 Grayhame Fish M Tri-Anglia TC 01:19:22.0
65 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:37:40.0

Women 5k

Start time: 20/01/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Jo Andrews F Bungay Black Dog RC 00:19:11.0
2 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:21:00.0
3 Anya Culling F Clapham Chasers 00:21:36.0
4 Katie King F Saint Edmund Pacers 00:22:08.0
5 Rachel Broome F UEA Athletics 00:22:41.0
6 Claire Brown F Wymondham AC 00:23:45.0
7 Elizabeth Goodliffe F North Norfolk Beach Runners 00:23:54.0
8 Amanda Marshall F North Norfolk Beach Runners 00:23:55.0
9 Victoria Clarke F RAF Honington 00:23:59.0
10 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:24:32.0
11 Vicky Tovell F Coltishall Jaguars RC 00:24:57.0
12 Charlotte Lucy Hodgson F Norwich Road Runners 00:25:31.0
13 Alison Armstrong F Wymondham AC 00:25:39.0
14 Sharon Hurren F Wymondham AC 00:25:41.0
15 Jo Anverali F Great Yarmouth Road Runners 00:26:15.0
16 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:26:21.0
17 Louise Pegg F North Norfolk Beach Runners 00:26:22.0
18 Elly Young F Coltishall Jaguars RC 00:26:24.0
19 Jenny Morgan F Saint Edmund Pacers 00:26:27.0
20 Rebecca Bone F East Coast Runners 00:26:29.0
21 Sarah Cole F Wymondham AC 00:26:42.0
22 Rosemary Jackson F Coltishall Jaguars RC 00:26:59.0
23 Lucy Campbell F Norfolk Harriers 00:27:13.0
24 Sharn Crane F Tri-Anglia TC 00:27:15.0
25 Wendy Burgess F Wymondham AC 00:27:17.0
26 Anne Millett F Norwich Road Runners 00:28:04.0
27 Rachel Robson F North Norfolk Beach Runners 00:28:15.0
28 Rachel Terry F Stowmarket Striders RC 00:28:26.0
29 Danni Thomas-Watson F RAF Honington 00:28:49.0
30 Kirsty Hobart F North Norfolk Beach Runners 00:28:51.0
31 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:29:11.0
32 Angie Underdown F EMAC 00:29:27.0
33 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:29:30.0
34 Wendy Smith F Norwich Road Runners 00:29:50.0
35 Beth King F Norfolk Gazelles RC 00:29:55.0
36 Katy Whiting F Wymondham AC 00:30:04.0
37 Ness Browne F Team Dunerunner 00:30:06.0
38 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:30:08.0
39 Della Brown F Tri-Anglia TC 00:30:14.0
40 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:30:14.0
41 Frances Parsons F RAF Marham 00:30:26.0
42 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:30:26.0
43 Paula McGrath F Tri-Anglia TC 00:30:30.0
44 Anneke Cook F Wymondham AC 00:30:45.0
45 Vivienne Taylor F 00:30:46.0
46 Angie Crook F RAF Honington 00:30:49.0
47 Jasmin Honour F Team Dunerunner 00:30:52.0
48 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:31:11.0
49 Olivia Sargeant F Braydeston milers 00:31:12.0
50 Sarah Sargeant F Braydeston milers 00:31:12.0
51 Marie Clark F Sportlink 00:31:28.0
52 Katharine Bartram F Norwich Road Runners 00:31:35.0
53 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:31:55.0
54 Dawn Collyer F Norfolk Harriers 00:32:11.0
55 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:32:15.0
56 Karen Hamilton F Stowmarket Striders RC 00:32:32.0
57 Gill Charlton F Stowmarket Striders RC 00:32:44.0
58 Ruth Cowlin F Saint Edmund Pacers 00:32:44.0
59 Susannah Towning F Reepham Runners 00:32:51.0
60 Eloise Bird F Saint Edmund Pacers 00:32:58.0
61 Eva Osborne F Wymondham AC 00:33:08.0
62 Claire Maskery F Stowmarket Striders RC 00:33:39.0
63 Sarah Mansel F 00:33:59.0
64 Justine Davenport F Norfolk Gazelles RC 00:34:06.0
65 Jude Durrant F Sportlink 00:34:53.0
66 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:35:02.0
67 Lyn Ottaway F Wymondham AC 00:35:04.0
68 Debbie McDowall F Stowmarket Striders RC 00:35:08.0
69 Julie Winner F Wymondham AC 00:35:39.0
70 Kara Moore-Damant F Stowmarket Striders RC 00:35:44.0
71 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:35:53.0
72 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:36:38.0
73 Elizabeth Letzer F North Norfolk Beach Runners 00:36:40.0
74 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:37:00.0
75 Sarah Colman-Mapes F North Norfolk Beach Runners 00:37:24.0
76 Emily Reade F Stowmarket Striders RC 00:37:27.0
77 Christine Muttitt F Bungay Black Dog RC 00:37:42.0
78 Angela Whiting F Stowmarket Striders RC 00:38:17.0
79 Nancy Crow F North Norfolk Beach Runners 00:38:50.0
80 Anne Fish F Tri-Anglia TC 00:39:12.0
81 Ali Masterson F Tri-Anglia TC 00:41:31.0
82 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:41:36.0
83 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:42:24.0
84 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:43:25.0
85 Angela Smith F North Norfolk Beach Runners 00:43:57.0
86 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:50:59.0
87 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:51:12.0