EACCL: Race 6

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 03/02/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Daniel Harrison M Great Yarmouth & District AC 00:36:49.0
2 Robert Chenery M East Coast Runners 00:37:00.0
3 Rob Clarke M Raf Honington 00:39:50.0
4 Harvey Lake M UEA Athletics 00:41:54.0
5 Alistair Shearer M Wymondham AC 00:43:19.0
6 Peter Laddiman M Norfolk Harriers 00:44:28.0
7 Richard Walker M Norfolk Harriers 00:45:04.0
8 Roger Ackerley M Sportlink 00:45:35.0
9 Chris Howard M Wymondham AC 00:45:41.0
10 Seth Andrews M Raf Honington 00:45:49.0
11 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:46:05.0
12 Melvyn Porter M Coltishall Jaguars RC 00:46:57.0
13 Ben Churchman M RAF Marham 00:47:09.0
14 Jason Corner M Coltishall Jaguars RC 00:47:24.0
15 Richard Collyer M Norfolk Harriers 00:47:54.0
16 David Powles M Wymondham AC 00:49:17.0
17 Mark Tufts M Wymondham AC 00:49:17.0
18 Chris Brough M Wymondham AC 00:49:19.0
19 Paul Emery M Coltishall Jaguars RC 00:49:25.0
20 Richard Beevor M Great Yarmouth Road Runners 00:49:46.0
21 James Warner Smith M North Norfolk Beach Runners 00:49:51.0
22 Duncan Chenery M East Coast Runners 00:50:18.0
23 Andrew Lane M Wymondham AC 00:50:21.0
24 Adrian Woods M North Norfolk Beach Runners 00:50:24.0
25 Nick Bowden M Reepham Runners 00:50:58.0
26 Dale Cooper M Norfolk Harriers 00:51:16.0
27 Kevin Frazer M Wymondham AC 00:51:16.0
28 Paul Maxfield M Aviva Run Community 00:51:18.0
29 Mark Philo M Tri-Anglia TC 00:51:20.0
30 Graham Johnson M Coltishall Jaguars RC 00:51:35.0
31 Philip Cooper M Reepham Runners 00:51:39.0
32 Craig Skipper M Wymondham AC 00:51:44.0
33 Tony Wenlock M Tri-Anglia TC 00:52:11.0
34 David Goodwin M Norfolk Gazelles RC 00:52:30.0
35 Ian Sturgess M Wymondham AC 00:52:37.0
36 Kevin Youngs M Norfolk Gazelles RC 00:52:55.0
37 Joe Woodley M Wymondham AC 00:53:11.0
38 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:53:13.0
39 Scott Shrubsall M Coltishall Jaguars RC 00:53:22.0
40 Daniel Boulter M RAF Marham 00:53:37.0
41 Keith Blake M Wymondham AC 00:53:54.0
42 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:54:06.0
43 David Smith M Raf Honington 00:54:37.0
44 Ross Palgrave M 00:54:49.0
45 Darren Woodward M Tri-Anglia TC 00:55:21.0
46 Peter Bird M East Coast Runners 00:55:32.0
47 Gary Linder M North Norfolk Beach Runners 00:55:34.0
48 Robbie Starling M Wymondham AC 00:56:14.0
49 Kevin Thompson M Norfolk Harriers 00:56:18.0
50 Steve Cook M Norfolk Gazelles RC 00:57:00.0
51 Phil King M North Norfolk Beach Runners 00:57:58.0
52 Kevin Burgess M Tri-Anglia TC 00:58:14.0
53 Michael fish Sadler M North Norfolk Beach Runners 00:59:06.0
54 Bob Reason M Stowmarket Striders RC 00:59:10.0
55 Nick Goodge M East Coast Runners 00:59:45.0
56 Pete Thompson M Norfolk Gazelles RC 01:00:08.0
57 Nigel Bradley M Wymondham AC 01:00:39.0
58 Steve Brown M North Norfolk Beach Runners 01:02:16.0
59 Adrian Cole M Stowmarket Striders RC 01:02:49.0
60 Grayhame Fish M Tri-Angla 01:04:24.0
61 Richard West M North Norfolk Beach Runners 01:05:00.0
62 Neil Anderton M Dereham Runners AC 01:05:17.0
63 David Robinson M Norwich Road Runners 01:05:29.0
64 Ian Freel M Great Yarmouth Road Runners 01:07:02.0
65 Simon Lonsdale M Raf Honington 01:07:51.0
66 Cliff Manning M East Coast Runners 01:07:59.0
67 Rob Winner M Wymondham AC 01:08:40.0
68 Rod Mansel M 01:10:57.0
69 Mike Munson M Stowmarket Striders RC 01:14:15.0
70 Glenn Masterson M Tri-Anglia TC 01:14:44.0
71 Paul Saunders M Tri-Anglia TC 01:15:17.0
72 Tony Millett M Norwich Road Runners 01:21:49.0
73 Radley Fenn M Coltishall Jaguars RC 01:39:28.0
74 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:43:05.0

Women 5k

Start time: 03/02/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Jo Andrews F Bungay Black Dog RC 00:19:54.0
2 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:20:56.0
3 Charlotte Neale F North Norfolk Beach Runners 00:21:00.0
4 Lottie Rowedder F UEA Athletics 00:21:07.0
5 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:21:22.0
6 Katie King F Saint Edmund Pacers 00:21:44.0
7 Alison Armstrong F Wymondham AC 00:22:13.0
8 Nicole Beck F Tri-Anglia TC 00:22:24.0
9 Jo Anverali F Great Yarmouth Road Runners 00:23:04.0
10 Victoria Clarke F Raf Honington 00:23:14.0
11 Amanda Marshall F North Norfolk Beach Runners 00:23:23.0
12 Sharon Hurren F Wymondham AC 00:23:30.0
13 Claire Brown F Wymondham AC 00:23:39.0
14 Natalie Drake F North Norfolk Beach Runners 00:23:39.0
15 Danni Thomas-Watson F Raf Honington 00:24:22.0
16 Vicky Tovell F Coltishall Jaguars RC 00:24:37.0
17 Jenny Morgan F Saint Edmund Pacers 00:24:57.0
18 Karen Balcombe F North Norfolk Beach Runners 00:24:59.0
19 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:25:12.0
20 Elizabeth Goodliffe F North Norfolk Beach Runners 00:25:30.0
21 Liz Harris F North Norfolk Beach Runners 00:25:42.0
22 Rebecca Bone F East Coast Runners 00:26:30.0
23 Rosemary Jackson F Coltishall Jaguars RC 00:26:44.0
24 Rachel Terry F Stowmarket Striders RC 00:26:55.0
25 Anneke Cook F Wymondham AC 00:27:11.0
26 Rachel Robson F North Norfolk Beach Runners 00:27:17.0
27 Kerry Waters F Wymondham AC 00:27:18.0
28 Sarah Cole F Wymondham AC 00:27:20.0
29 Louise Pegg F North Norfolk Beach Runners 00:27:22.0
30 Anne Millett F Norwich Road Runners 00:27:35.0
31 Charlotte Lucy Hodgson F Norwich Road Runners 00:27:38.0
32 Elly Young F Coltishall Jaguars RC 00:27:43.0
33 Jo Hayward F Stowmarket Striders RC 00:27:43.0
34 Sharn Crane F Tri-Anglia TC 00:27:43.0
35 Katy Whiting F Wymondham AC 00:27:54.0
36 Angie Underdown F EMAC 00:27:58.0
37 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:28:05.0
38 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:28:23.0
39 Della Brown F Tri-Anglia Triathlon Club 00:28:38.0
40 Kirsty Hobart F NNBR/ Hercules 00:28:38.0
41 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:28:56.0
42 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:28:58.0
43 Lucy Campbell F Norfolk Harriers 00:29:03.0
44 Wendy Burgess F Wymondham AC 00:29:08.0
45 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:29:20.0
46 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:29:22.0
47 Beth King F Norfolk Gazelles RC 00:29:29.0
48 Claire Maskery F Stowmarket Striders RC 00:29:42.0
49 Zoe Jones F Wymondham AC 00:29:43.0
50 Lesley Winston F North Norfolk Beach Runners 00:29:44.0
51 Ness Browne F Team Dunerunner 00:29:46.0
52 Eleanor Chapman F Norwich Road Runners 00:29:54.0
53 Vivienne Taylor F 00:29:58.0
54 Rebecca Nicholson F North Norfolk Beach Runners 00:30:39.0
55 Jasmin Honour F Team Dunerunner 00:30:44.0
56 Katharine Bartram F Norwich Road Runners 00:30:50.0
57 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:30:57.0
58 Eloise Bird F Saint Edmund Pacers 00:31:09.0
59 Eva Osborne F Wymondham AC 00:31:12.0
60 Karen Hamilton F Stowmarket Striders RC 00:31:16.0
61 Rachel Welch F North Norfolk Beach Runners 00:31:22.0
62 Elizabeth Ashton F North Norfolk Beach Runners 00:31:27.0
63 Marie Clark F Sportlink 00:31:28.0
64 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:31:31.0
65 Susannah Towning F Reepham Runners 00:32:03.0
66 Angela Whiting F Stowmarket Striders RC 00:32:05.0
67 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:32:11.0
68 Ruth Cowlin F Saint Edmund Pacers 00:32:13.0
69 Justine Davenport F Norfolk Gazelles RC 00:32:27.0
70 Gill Charlton F Stowmarket Striders RC 00:32:44.0
71 Nicola Rands F North Norfolk Beach Runners 00:32:46.0
72 Sophie Saunders F North Norfolk Beach Runners 00:32:53.0
73 Elizabeth Letzer F North Norfolk Beach Runners 00:33:02.0
74 Lauraine Powles F Wymondham AC 00:33:22.0
75 Anne Fish F Tri-Angla 00:33:52.0
76 Emily Reade F Stowmarket Striders RC 00:33:52.0
77 Sarah Mansel F 00:33:55.0
78 Lyn Ottaway F Wymondham AC 00:34:14.0
79 Christine Muttitt F Bungay Black Dog RC 00:34:18.0
80 Katherine Wright F North Norfolk Beach Runners 00:34:28.0
81 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:34:40.0
82 Debbie McDowall F Stowmarket Striders RC 00:34:56.0
83 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:35:03.0
84 Zoe Parish F North Norfolk Beach Runners 00:35:09.0
85 Jude Durrant F Sportlink 00:35:43.0
86 Karen West F North Norfolk Beach Runners 00:35:55.0
87 Julie Winner F Wymondham AC 00:36:04.0
88 Nancy Crow F North Norfolk Beach Runners 00:36:35.0
89 Christine Williams F Wymondham AC 00:36:55.0
90 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:36:58.0
91 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:37:18.0
92 Jeanne Lynch-Aird F Stowmarket Striders RC 00:38:36.0
93 Janice Coglin-Hibbert F Tri-Anglia TC 00:38:50.0
94 Sarah Colman-Mapes F North Norfolk Beach Runners 00:41:34.0
95 Angela Smith F North Norfolk Beach Runners 00:42:10.0
96 Shelley Christopher F North Norfolk Beach Runners 00:42:26.0
97 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:42:27.0
98 Lee Guymer F Norfolk Gazelles RC 00:42:31.0
99 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:42:51.0
100 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:46:12.0
101 Emma Montgomery F Tri-Anglia TC 00:48:41.0
102 Christopher Harbord M Great Yarmouth Road Runners 00:55:44.0