EACCL: Race 8

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 03/03/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Daniel O’Boyle M RAF Honington 00:34:03.0
2 Daniel Harrison M Great Yarmouth & District AC 00:35:59.0
3 Robert Chenery M East Coast Runners 00:36:44.0
4 Neil Shorten M North Norfolk Beach Runners 00:37:05.0
5 Robert Clarke M RAF Honington 00:39:31.0
6 Alistair Shearer M Wymondham AC 00:41:15.0
7 Tony Witmond M North Norfolk Beach Runners 00:42:11.0
8 Peter Laddiman M Norfolk Harriers 00:43:19.0
9 Darren Armstrong M North Norfolk Beach Runners 00:43:39.0
10 Roger Ackerley M Sportlink 00:43:53.0
11 Michael fish Sadler M North Norfolk Beach Runners 00:45:28.0
12 James Warner Smith M North Norfolk Beach Runners 00:45:47.0
13 Darren Woodward M Tri-Anglia TC 00:46:04.0
14 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:46:40.0
15 Ben Churchman M RAF Marham 00:46:51.0
16 Richard Collyer M Norfolk Harriers 00:46:57.0
17 David Powles M Wymondham AC 00:47:07.0
18 Andrew Long M Stowmarket Striders RC 00:47:36.0
19 Graham Johnson M Coltishall Jaguars RC 00:47:41.0
20 Mark Tufts M Wymondham AC 00:47:44.0
21 Kevin Powles M Wymondham AC 00:47:45.0
22 Philip Cooper M Reepham Runners 00:47:50.0
23 Richard Walker M Norfolk Harriers 00:48:25.0
24 Kevin Frazer M Wymondham AC 00:48:26.0
25 Chris Brough M Wymondham AC 00:48:29.0
26 Nick Bowden M Reepham Runners 00:48:44.0
27 Craig Skipper M Wymondham AC 00:48:57.0
28 Adrian Woods M North Norfolk Beach Runners 00:49:10.0
29 Daniel Boulter M RAF Marham 00:49:36.0
30 Peter Bird M East Coast Runners 00:49:43.0
31 Dale Cooper M Norfolk Harriers 00:49:50.0
32 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:49:52.0
33 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:49:59.0
34 Antony Beales M Wymondham AC 00:50:11.0
35 Phil Henry M Coltishall Jaguars RC 00:50:17.0
36 Andrew Lane M Wymondham AC 00:50:30.0
37 Gary Linder M North Norfolk Beach Runners 00:50:37.0
38 Paul Emery M Coltishall Jaguars RC 00:51:09.0
39 David Smith M RAF Honington 00:51:33.0
40 Kevin Youngs M Norfolk Gazelles RC 00:51:55.0
41 Robbie Starling M Wymondham AC 00:52:01.0
42 Steve Brown M North Norfolk Beach Runners 00:52:03.0
43 Duncan Chenery M East Coast Runners 00:52:05.0
44 Kevin Thompson M Norfolk Harriers 00:52:10.0
45 Tony Wenlock M Tri-Anglia TC 00:52:14.0
46 Kevin Raisborough M Aviva Run Community 00:52:31.0
47 Keith Blake M Wymondham AC 00:52:35.0
48 Mark Philo M Tri-Anglia TC 00:52:50.0
49 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:53:10.0
50 Ross Palgrave M 00:53:22.0
51 Steve Cook M Norfolk Gazelles RC 00:53:51.0
52 Nick Goodge M Bungay Black Dog RC 00:54:30.0
53 Rob Winner M Wymondham AC 00:54:39.0
54 Paul Maxfield M Aviva Run Community 00:55:04.0
55 Phil King M North Norfolk Beach Runners 00:55:29.0
56 Bob Reason M Stowmarket Striders RC 00:55:35.0
57 Philip Bamford M Sportlink 00:55:41.0
58 Joe Woodley M Wymondham AC 00:55:53.0
59 David Goodwin M Norfolk Gazelles RC 00:55:57.0
60 Nigel Bradley M Wymondham AC 00:56:17.0
61 Cliff Manning M East Coast Runners 00:57:26.0
62 Garry Hobart M North Norfolk Beach Runners 00:58:10.0
63 Frank Moggan M Stowmarket Striders RC 00:58:21.0
64 Pete Thompson M Norfolk Gazelles RC 00:58:35.0
65 Richard West M North Norfolk Beach Runners 00:59:10.0
66 Adrian Cole M Stowmarket Striders RC 00:59:12.0
67 Rod Mansel M 00:59:54.0
68 Kevin Burgess M Tri-Anglia TC 01:01:10.0
69 Iain Johnson M Tri-Anglia TC 01:01:20.0
70 Ian Freel M Team Dunerunner 01:01:43.0
71 Paul Saunders M Tri-Anglia TC 01:05:07.0
72 Tony Millett M Norwich Road Runners 01:05:50.0
73 David Robinson M Norwich Road Runners 01:06:56.0
74 Grayhame Fish M Tri-Anglia TC 01:07:20.0
75 Simon Lonsdale M RAF Honington 01:09:00.0
76 Mike Munson M Stowmarket Striders RC 01:09:13.0
77 Neil Anderton M Dereham Runners AC 01:09:31.0
78 Glenn Masterson M Tri-Anglia TC 01:10:05.0
79 David Parker M RAF Honington 01:17:10.0
80 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:38:40.0

Women 5k

Start time: 03/03/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Charlotte Rose F North Norfolk Beach Runners 00:19:25.0
2 Jo Andrews F Bungay Black Dog RC 00:19:36.0
3 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:19:52.0
4 Charlotte Neale F North Norfolk Beach Runners 00:19:57.0
5 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:20:44.0
6 Emily Haughan F North Norfolk Beach Runners 00:21:52.0
7 Danni Thomas-Watson F RAF Honington 00:22:18.0
8 Tash Kenny F RAF Honington 00:22:23.0
9 Natalie Drake F North Norfolk Beach Runners 00:22:29.0
10 Elizabeth Goodliffe F North Norfolk Beach Runners 00:22:31.0
11 Claire Brown F Wymondham AC 00:22:57.0
12 Amanda Marshall F North Norfolk Beach Runners 00:23:01.0
13 Victoria Clarke F RAF Honington 00:23:04.0
14 Sharon Hurren F Wymondham AC 00:23:36.0
15 Nicole Beck F Tri-Anglia TC 00:23:41.0
16 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:23:52.0
17 Louise Pegg F North Norfolk Beach Runners 00:24:16.0
18 Karen Balcombe F North Norfolk Beach Runners 00:24:21.0
19 Liz Harris F North Norfolk Beach Runners 00:24:25.0
20 Rebecca Bone F East Coast Runners 00:24:29.0
21 Elly Young F Coltishall Jaguars RC 00:24:55.0
22 Kerry Waters F Wymondham AC 00:25:16.0
23 Rachel Terry F Stowmarket Striders RC 00:25:19.0
24 Jenny Morgan F Saint Edmund Pacers 00:25:42.0
25 Rachel Robson F North Norfolk Beach Runners 00:25:44.0
26 Katy Whiting F Wymondham AC 00:25:47.0
27 Charlotte Lucy Hodgson F Norwich Road Runners 00:25:51.0
28 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:25:54.0
29 Lucy Campbell F Norfolk Harriers 00:26:00.0
30 Gemma Woolrych F North Norfolk Beach Runners 00:26:23.0
31 Jo Hayward F Stowmarket Striders RC 00:26:23.0
32 Frances Parsons F RAF Marham 00:26:24.0
33 Karen Hamilton F Stowmarket Striders RC 00:26:26.0
34 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:26:26.0
35 Vicky Tovell F Coltishall Jaguars RC 00:26:34.0
36 Sarah Cole F Wymondham AC 00:26:54.0
37 Anne Millett F Norwich Road Runners 00:26:58.0
38 Rosemary Jackson F Coltishall Jaguars RC 00:27:07.0
39 Christina Sharpe F Wymondham AC 00:27:11.0
40 Katherine Wright F North Norfolk Beach Runners 00:27:24.0
41 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:27:25.0
42 Dawn Collyer F Norfolk Harriers 00:27:26.0
43 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:27:33.0
44 Louise Stevens F Wymondham AC 00:27:39.0
45 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:27:40.0
46 Della Brown F Tri-Anglia TC 00:27:47.0
47 Angie Crook F RAF Honington 00:27:48.0
48 Claire Maskery F Stowmarket Striders RC 00:27:48.0
49 Emma Louise F Catton Parkrunners 00:27:57.0
50 Angie Underdown F EMAC 00:27:58.0
51 Ruth Cowlin F Saint Edmund Pacers 00:28:01.0
52 Eloise Bird F Saint Edmund Pacers 00:28:13.0
53 Rachel Welch F North Norfolk Beach Runners 00:28:13.0
54 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:28:22.0
55 Marie Clark F Sportlink 00:28:27.0
56 Beth King F Norfolk Gazelles RC 00:28:35.0
57 Susannah Towning F Reepham Runners 00:28:35.0
58 Vivienne Taylor F 00:28:45.0
59 Wendy Smith F Norwich Road Runners 00:28:48.0
60 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:28:56.0
61 Zoe Parish F North Norfolk Beach Runners 00:28:59.0
62 Kirsty Hobart F North Norfolk Beach Runners 00:29:07.0
63 Wendy Burgess F Wymondham AC 00:29:08.0
64 Nicola Rands F North Norfolk Beach Runners 00:29:10.0
65 Sharn Crane F Tri-Anglia TC 00:29:22.0
66 Katharine Bartram F Norwich Road Runners 00:29:27.0
67 Julie Winner F Wymondham AC 00:29:31.0
68 Sarah Witmond F North Norfolk Beach Runners 00:29:40.0
69 Sarah Mansel F 00:29:57.0
70 Angela Whiting F Stowmarket Striders RC 00:30:06.0
71 Christine Williams F Wymondham AC 00:30:10.0
72 Eva Osborne F Wymondham AC 00:30:18.0
73 Lesley Winston F North Norfolk Beach Runners 00:30:20.0
74 Justine Davenport F Norfolk Gazelles RC 00:30:26.0
75 Lauraine Powles F Wymondham AC 00:30:40.0
76 Emma Fickling F Wymondham AC 00:30:56.0
77 Jasmin Honour F Team Dunerunner 00:30:56.0
78 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:31:23.0
79 Janice Coglin-Hibbert F Tri-Anglia TC 00:31:24.0
80 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:32:02.0
81 Sue Stirling F Wymondham AC 00:32:04.0
82 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:32:06.0
83 Elizabeth Letzer F North Norfolk Beach Runners 00:32:26.0
84 Gill Charlton F Stowmarket Striders RC 00:32:50.0
85 Christine Muttitt F Bungay Black Dog RC 00:33:06.0
86 Zoe Jackson F North Norfolk Beach Runners 00:33:09.0
87 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:33:46.0
88 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:34:14.0
89 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:34:53.0
90 Karen West F North Norfolk Beach Runners 00:35:11.0
91 Jeanne Lynch-Aird F Stowmarket Striders RC 00:35:29.0
92 Jude Durrant F Sportlink 00:35:43.0
93 Debbie McDowall F Stowmarket Striders RC 00:35:47.0
94 Emily Cooper reade F Stowmarket Striders RC 00:36:01.0
95 Debbie Cook F Stowmarket Striders RC 00:36:16.0
96 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:36:23.0
97 Pamela Abbott F Tri-Anglia TC 00:36:49.0
98 Emma Montgomery F Tri-Anglia TC 00:38:26.0
99 Nancy Crow F North Norfolk Beach Runners 00:38:33.0
100 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:39:08.0
101 Sarah Colman-Mapes F North Norfolk Beach Runners 00:40:22.0
102 Angela Smith F North Norfolk Beach Runners 00:40:26.0
103 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:43:11.0
104 Lyn Ottaway F Wymondham AC 00:47:02.0
105 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:47:16.0
106 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:47:16.0
107 Anne Fish F Tri-Anglia TC 00:51:16.0