EACCL: Spring/Summer Race 1

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 21/04/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Neil Shorten M North Norfolk Beach Runners 00:38:05.0
2 Rob Clarke M RAF Honington 00:39:07.0
3 Michael fish Sadler M North Norfolk Beach Runners 00:44:14.0
4 Seth Andrews M RAF Honington 00:44:29.0
5 Daniel Boulter M RAF Marham 00:44:54.0
6 Kevin Frazer M Wymondham AC 00:45:00.0
7 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:46:44.0
8 Antony Beales M Wymondham AC 00:47:10.0
9 David Powles M Wymondham AC 00:47:15.0
10 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:47:54.0
11 Matthew Simmons M RAF Honington 00:48:06.0
12 Kevin Powles M Wymondham AC 00:48:11.0
13 David Smith M RAF Honington 00:50:08.0
14 Gary Linder M North Norfolk Beach Runners 00:50:38.0
15 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:50:40.0
16 Robbie Starling M Wymondham AC 00:50:57.0
17 Phil King M North Norfolk Beach Runners 00:51:50.0
18 Joe Woodley M Wymondham AC 00:52:42.0
19 Craig Skipper M Wymondham AC 00:53:48.0
20 Nigel Bradley M Wymondham AC 00:53:57.0
21 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:54:10.0
22 Keith Blake M Wymondham AC 00:54:29.0
23 Steve Cook M Norfolk Gazelles RC 00:55:00.0
24 Pete Thompson M Norfolk Gazelles RC 00:55:07.0
25 Iain Hollington M RAF Marham 00:56:01.0
26 Jason Trigg M RAF Marham 00:56:01.0
27 Frank Moggan M Stowmarket Striders RC 00:56:24.0
28 Adrian Cole M Stowmarket Striders RC 00:58:30.0
29 James Pallant M Lonely Goats RC 01:00:07.0
30 David Taylor M 01:00:13.0
31 Neil Anderton M Dereham Runners AC 01:02:02.0
32 Mark Byrne M RAF Honington 01:02:27.0
33 Cliff Manning M East Coast Runners 01:08:10.0
34 Robert Reason M Stowmarket Striders RC 01:08:57.0
35 Mike Munson M Stowmarket Striders RC 01:12:41.0
36 Paul Timson M Wymondham AC 01:20:16.0
37 Brian Moore M Norfolk Harriers 01:31:17.0
38 Rob Winner M Wymondham AC 01:32:20.0
39 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:39:26.0

Women 5k

Start time: 21/04/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:19:06.0
2 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:20:41.0
3 Alison Armstrong F Wymondham AC 00:21:58.0
4 Karen Balcombe F North Norfolk Beach Runners 00:23:19.0
5 Claire Brown F Wymondham AC 00:23:36.0
6 Louise Pegg F North Norfolk Beach Runners 00:23:42.0
7 Victoria Clarke F RAF Honington 00:23:59.0
8 Grace Rowland F RAF Honington 00:24:33.0
9 Frances Parsons F RAF Marham 00:24:55.0
10 Claire Wilson F RAF Marham 00:24:58.0
11 Jo Hayward F Stowmarket Striders RC 00:25:11.0
12 Christina Sharpe F Wymondham AC 00:25:32.0
13 Kathryn Heaney F Wymondham AC 00:25:51.0
14 Sam Barry F Wymondham AC 00:25:54.0
15 Danielle Beuttell F Wymondham AC 00:26:10.0
16 Orla Devaney F RAF Honington 00:26:19.0
17 Katy Whiting F Wymondham AC 00:26:35.0
18 Katherine Wright F North Norfolk Beach Runners 00:26:40.0
19 Naomi Stockwell F Wymondham AC 00:26:53.0
20 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:26:54.0
21 Wendy Burgess F Wymondham AC 00:27:02.0
22 Zoe Jones F Wymondham AC 00:27:32.0
23 Donna Lorne F Wymondham AC 00:27:50.0
24 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:27:51.0
25 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:28:14.0
26 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:28:17.0
27 Danni Thomas-Watson F RAF Honington 00:28:27.0
28 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:29:03.0
29 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:29:03.0
30 Dawn Collyer F Norfolk Harriers 00:29:11.0
31 Lauraine Powles F Wymondham AC 00:29:12.0
32 Vivienne Taylor F 00:29:22.0
33 Eva Osborne F Wymondham AC 00:29:24.0
34 Kate Beer F 00:30:05.0
35 Christine Williams F Wymondham AC 00:30:35.0
36 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:31:02.0
37 Christine Muttitt F Bungay Black Dog RC 00:32:12.0
38 Elizabeth Letzer F North Norfolk Beach Runners 00:34:02.0
39 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:34:15.0
40 Louisa Booth F RAF Marham 00:34:34.0
41 Michelle Parker F RAF Honington 00:34:38.0
42 John England M Great Yarmouth & District AC 00:34:52.0
43 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:35:20.0
44 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:40:38.0
45 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:40:58.0
46 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:41:29.0
47 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:42:03.0
48 Jude Durrant F Sportlink 00:42:06.0
49 Julie Winner F Wymondham AC 00:42:24.0
50 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:43:25.0