EACCL: Spring/Summer Race 3

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 02/06/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Liam Summerfield M RAF Honington 00:38:32.0
2 Mario Lieske M RAF Honington 00:38:44.0
3 Rob Clarke M RAF Honington 00:39:55.0
4 Chris Gay M Wymondham AC 00:40:37.0
5 Neil Shorten M North Norfolk Beach Runners 00:40:39.0
6 Chris Dixon M RAF Honington 00:45:29.0
7 Seth Andrews M RAF Honington 00:45:39.0
8 Matt Webster M Wymondham AC 00:46:01.0
9 Stuart Roberts M RAF Honington 00:50:29.0
10 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:50:44.0
11 Keith Blake M Wymondham AC 00:50:49.0
12 Frank Moggan M Stowmarket Striders RC 00:51:43.0
13 Gary Linder M North Norfolk Beach Runners 00:51:50.0
14 Antony Beales M Wymondham AC 00:52:01.0
15 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:52:13.0
16 Neil Anderton M Dereham Runners AC 00:53:22.0
17 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:53:29.0
18 James Pallant M 00:53:32.0
19 Matthew Simmons M RAF Honington 00:54:52.0
20 Daniel Boulter M RAF Marham 00:54:57.0
21 Martin Eden M North Norfolk 00:55:20.0
22 Robbie Starling M Wymondham AC 00:57:28.0
23 Nigel Bradley M Wymondham AC 00:58:12.0
24 David Powles M Wymondham AC 00:59:48.0
25 David Taylor M 01:00:11.0
26 Rob Winner M Wymondham AC 01:01:52.0
27 David Smith M RAF Honington 01:03:24.0
28 Jason Trigg M RAF Marham 01:06:27.0
29 Mark Byrne M RAF Honington 01:08:18.0
30 Mike Munson M Stowmarket Striders RC 01:15:12.0
31 Paul Timson M Wymondham AC 01:26:07.0
32 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:34:21.0

Women 5k

Start time: 02/06/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:19:31.0
2 Alexandra Smith F Wymondham AC 00:21:34.0
3 Danni Thomas-Watson F RAF Honington 00:23:15.0
4 Claire Brown F Wymondham AC 00:23:33.0
5 Orla Devaney F RAF Honington 00:24:24.0
6 Kathryn Heaney F Wymondham AC 00:24:35.0
7 Grace Rowland F RAF Honington 00:24:38.0
8 Sam Barry F Wymondham AC 00:24:57.0
9 Kayleigh Wadsworth F RAF Honington 00:25:05.0
10 Jo Hayward F Stowmarket Striders RC 00:25:24.0
11 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:25:27.0
12 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:25:43.0
13 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:26:10.0
14 Danielle Beuttell F Wymondham AC 00:26:54.0
15 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:27:18.0
16 Della Brown F Tri-Anglia TC 00:27:40.0
17 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:28:02.0
18 Kate Beer F 00:28:03.0
19 Julie Winner F Wymondham AC 00:28:05.0
20 Christine Williams F Wymondham AC 00:28:11.0
21 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:28:23.0
22 Vivienne Taylor F 00:29:42.0
23 Frances Parsons F RAF Marham 00:30:01.0
24 Eva Osborne F Wymondham AC 00:30:21.0
25 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:30:23.0
26 Cindy Burgess F Wymondham AC 00:31:29.0
27 Lauraine Powles F Wymondham AC 00:32:06.0
28 Donna Lorne F Wymondham AC 00:32:16.0
29 Angie Crook F RAF Honington 00:32:29.0
30 Christine Muttitt F Bungay Black Dog RC 00:32:36.0
31 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:33:03.0
32 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:33:15.0
33 Sarah Colman-Mapes F North Norfolk Beach Runners 00:33:55.0
34 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:34:50.0
35 Kara Moore-Damant F Stowmarket Striders RC 00:34:54.0
36 John England M Great Yarmouth & District AC 00:35:24.0
37 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:36:01.0
38 Jeanne Lynch-Aird F Stowmarket Striders RC 00:37:24.0
39 Marie Clark F Longdale Striders 00:41:57.0
40 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:42:08.0
41 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:43:10.0
42 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:43:51.0
43 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:43:51.0
44 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:47:53.0
45 Brian Moore M Norfolk Harriers 00:59:51.0
46 Jude Durrant F Sportlink 01:00:40.0