EACCL: Spring/Summer Race 4

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 23/06/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Liam Summerfield M RAF Honington 00:37:45.0
2 Mario Lieske M RAF Honington 00:38:38.0
3 Chris Gay M Wymondham AC 00:38:46.0
4 Rob Clarke M RAF Honington 00:39:11.0
5 Matt Webster M Wymondham AC 00:41:46.0
6 Charles Phillips M RAF Honington 00:43:23.0
7 Seth Andrews M RAF Honington 00:44:18.0
8 David Powles M Wymondham AC 00:46:36.0
9 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:47:26.0
10 Craig Skipper M Wymondham AC 00:47:34.0
11 Matthew Simmons M RAF Honington 00:47:59.0
12 Antony Beales M Wymondham AC 00:48:11.0
13 Daniel Boulter M RAF Marham 00:49:00.0
14 James Pallant M 00:49:07.0
15 Stuart Roberts M RAF Honington 00:49:21.0
16 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:53:06.0
17 Keith Blake M Wymondham AC 00:53:21.0
18 Frank Moggan M Stowmarket Striders RC 00:53:58.0
19 Martin Eden M North Norfolk 00:54:05.0
20 David Smith M RAF Honington 00:54:49.0
21 Nigel Bradley M Wymondham AC 00:55:56.0
22 Jay Tailor M RAF Honington 00:56:15.0
23 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:56:43.0
24 Cliff Manning M East Coast Runners 00:57:04.0
25 Joe Woodley M Wymondham AC 00:57:47.0
26 Neil Anderton M Dereham Runners AC 00:57:48.0
27 Robbie Starling M Wymondham AC 00:57:52.0
28 David Taylor M Individual 01:00:38.0
29 Rob Winner M Wymondham AC 01:01:30.0
30 Mike Munson M Stowmarket Striders RC 01:13:00.0
31 Paul Timson M Wymondham AC 01:19:00.0
32 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:45:11.0

Women 5k

Start time: 23/06/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:19:07.0
2 Kate Gooding F Wymondham AC 00:22:55.0
3 Alison Armstrong F Wymondham AC 00:23:19.0
4 Claire Brown F Wymondham AC 00:23:39.0
5 Sam Barry F Wymondham AC 00:23:47.0
6 Grace Rowland F RAF Honington 00:23:54.0
7 Orla Devaney F RAF Honington 00:23:55.0
8 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:24:07.0
9 Naomi Stockwell F Wymondham AC 00:24:11.0
10 Danni Thomas-Watson F RAF Honington 00:24:50.0
11 Jo Hayward F Stowmarket Striders RC 00:25:33.0
12 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:25:47.0
13 Katy Whiting F Wymondham AC 00:26:51.0
14 Kathryn Heaney F Wymomdham AC 00:27:08.0
15 Kayleigh Wadsworth F RAF Honington 00:27:08.0
16 Kerry Waters F Wymondham AC 00:27:09.0
17 Kate Beer F 00:27:41.0
18 Danielle Beuttell F Wymondham AC 00:27:45.0
19 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:28:02.0
20 Anneke Cook F Wymondham AC 00:28:04.0
21 Christine Williams F Wymondham AC 00:28:53.0
22 Vivienne Taylor F Individual 00:28:58.0
23 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:29:43.0
24 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:29:44.0
25 Julie Winner F Wymondham AC 00:29:53.0
26 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:30:12.0
27 Wendy Smith F Norwich Road Runners 00:30:56.0
28 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:31:10.0
29 Donna Lorne F 00:31:14.0
30 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:31:33.0
31 Lauraine Powles F Wymondham AC 00:31:55.0
32 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:32:00.0
33 Christine Muttitt F Bungay Black Dog RC 00:32:43.0
34 Sue Stirling F Wymondham AC 00:33:34.0
35 Jeanne Lynch-Aird F Stowmarket Striders RC 00:35:14.0
36 John England M Great Yarmouth & District AC 00:36:53.0
37 Kara Moore-Damant F Stowmarket Striders RC 00:38:41.0
38 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 00:38:48.0
39 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:38:55.0
40 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:40:08.0
41 Brian Moore M Norfolk Harriers 00:40:45.0
42 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:40:48.0
43 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:40:48.0
44 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:44:40.0
45 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:44:40.0
46 Jude Durrant F Sportlink 00:53:45.0
47 Mary Hope F Stowmarket Striders RC 00:53:50.0
48 Marie Clark F Longdale Striders 00:53:54.0
49 Sue Hunter F Stowmarket Striders RC 00:55:50.0