EACCL: Spring/Summer Race 6

Location: Anywhere muddy!

Website:

Men 10k

Start time: 06/08/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Chris Gay M Wymondham AC 00:36:57.0
2 Liam Summerfield M RAF Honington 00:38:13.0
3 Mario Lieske M RAF Honington 00:38:27.0
4 Robert Clarke M RAF Honington 00:39:21.0
5 Charles Phillips M RAF Honington 00:42:55.0
6 Jan Kading M Stowmarket Striders RC 00:43:05.0
7 Roger Ackerley M Sportlink 00:46:05.0
8 Chris Dixon M RAF Honington 00:46:43.0
9 Keith Brighty M Coltishall Jaguars RC 00:47:07.0
10 Daniel Boulter M RAF Marham 00:47:28.0
11 Jonathan Phillips M North Norfolk Beach Runners 00:48:30.0
12 Dan Brocklehurst M Wymondham AC 00:48:44.0
13 Stephen Dixon M Wymondham AC 00:48:44.0
14 Stuart Roberts M RAF Honington 00:49:01.0
15 Antony Beales M Wymondham AC 00:49:37.0
16 Matt Webster M Wymondham AC 00:50:50.0
17 Chris Chorley M Bungay Black Dog RC 00:50:58.0
18 James Pallant M 00:51:03.0
19 Keith Blake M Wymondham AC 00:51:10.0
20 David Smith M RAF Honington 00:51:55.0
21 Martin Eden M North Norfolk Beach Runners 00:52:15.0
22 Matthew Simmons M RAF Honington 00:53:23.0
23 Frank Moggan M Stowmarket Striders RC 00:54:34.0
24 Jay Tailor M RAF Honington 00:57:01.0
25 Cliff Manning M East Coast Runners 00:57:06.0
26 David Taylor M Individual 00:58:32.0
27 Jason Trigg M RAF Marham 00:59:33.0
28 Neil Anderton M Dereham Runners AC 00:59:48.0
29 Robbie Starling M Wymondham AC 01:02:00.0
30 Rob Winner M Wymondham AC 01:06:09.0
31 Michael Munson M Stowmarket Striders RC 01:10:50.0
32 Paul Timson M Wymondham AC 01:25:18.0
33 Rodney Freeburn M Wymondham AC 01:48:12.0

Women 5k

Start time: 06/08/2021 12:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Juliette Watkinson F Wymondham AC 00:19:26.0
2 Sharon Hurren F Wymondham AC 00:23:36.0
3 Grace Rowland F RAF Honington 00:23:44.0
4 Danni Thomas-Watson F RAF Honington 00:24:19.0
5 Naomi Stockwell F Wymomdham AC 00:24:23.0
6 Juliet Garnham F Stowmarket Striders RC 00:24:28.0
7 Jo Hayward F Stowmarket Striders RC 00:25:37.0
8 Sam Barry F Wymondham AC 00:25:40.0
9 Katy Whiting F Wymondham AC 00:26:39.0
10 Lisa Greengrass F Wymondham AC 00:26:46.0
11 Anneke Cook F Wymondham AC 00:26:54.0
12 Katie Whitmore F Wymondham AC 00:27:16.0
13 Bobbie Sauerzapf F Bungay Black Dog RC 00:27:20.0
14 Fay Wheeler F Wymondham AC 00:27:24.0
15 Sophie McLaren F Wymondham AC 00:27:36.0
16 Dee Middleton-hall F Wymondham AC 00:27:40.0
17 Hannah Purvis F Wymondham AC 00:27:44.0
18 Danielle Beuttell F Wymondham AC 00:27:57.0
19 Kathryn Heaney F Wymomdham AC 00:27:58.0
20 Angie Crook F RAF Honington 00:28:45.0
21 Kate Beer F 00:29:01.0
22 Christine Williams F Wymondham AC 00:29:06.0
23 Vivienne Taylor F Individual 00:29:29.0
24 Julie Winner F Wymondham AC 00:29:40.0
25 Sonia Walker F Tri-Anglia TC 00:30:11.0
26 Sue Stirling F Wymondham AC 00:31:39.0
27 Caroline Tayler F Norwich Road Runners 00:32:14.0
28 Jude Durrant F Sportlink 00:32:15.0
29 Frances Parsons F RAF Marham 00:33:02.0
30 Jacquie Wood F Dereham Runners AC 00:33:13.0
31 Christine Muttitt F Bungay Black Dog RC 00:33:16.0
32 Tracy Stevens F Wymondham AC 00:33:18.0
33 Hilary Magnall F Stowmarket Striders RC 00:33:38.0
34 John England M Great Yarmouth & District AC 00:34:07.0
35 Brian Moore M Norfolk Harriers 00:35:23.0
36 Jeanne Lynch-Aird F Stowmarket Striders RC 00:36:24.0
37 Heather Houghton F Norfolk Gazelles RC 00:42:55.0
38 Tracey Salisbury F Wymondham AC 00:44:24.0
39 Maureen England F Great Yarmouth & District AC 00:45:16.0
40 Pat Brightman F Great Yarmouth & District AC 00:46:15.0
41 Elaine Robinson F Stowmarket Striders RC 01:05:53.0