Bungay Black Dog Summer Series 10 km - Race 2

Location: Ditchingham

Website: https://www.bungayblackdogrunningclub.co.uk/our-races/summer-series/

10k

Start time: 29/06/2022 19:30

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Gun Time Chip Time
1 Marcus Sladden M MU40 Bungay Black Dog RC 19 00:35:37.6 00:35:37.5
2 Simon Cook M M40 Lowestoft Road Runners 48 00:36:09.4 00:36:09.0
3 Nico Drinkwater M M40 Norfolk Gazelles AC 28 00:36:28.9 00:36:28.5
4 William Watkins M MU40 179 00:36:36.4 00:36:36.4
5 Chris Meadows M MU40 Lowestoft Road Runners 11 00:36:41.9 00:36:41.5
6 John Moore M M60 Norfolk Gazelles AC 153 00:36:55.9 00:36:55.0
7 Christopher Coates M MU40 Aylsham Runners 123 00:37:14.6 00:37:14.0
8 Matthew Lightfoot M MU40 Bungay Black Dog RC 34 00:37:39.9 00:37:39.2
9 Ewan Winzor Saile M M40 41 00:37:59.4 00:37:57.0
10 Jake Grand M MU40 Norwich Road Runners 134 00:38:03.9 00:38:03.2
11 James Fowler M M40 Norfolk Gazelles AC 113 00:38:06.6 00:38:05.9
12 Craig Smitherman M M40 Norfolk Gazelles AC 36 00:38:38.9 00:38:37.2
13 Stephen Woodcroft M M40 Wymondham AC 111 00:38:54.6 00:38:53.2
14 Paul Bowes M M50 Shrewsbury AC 6 00:39:04.6 00:39:03.0
15 Daryl Burlingham M MU40 53 00:39:39.0 00:39:36.8
16 Matt Howard M MU40 Norwich Road Runners 139 00:39:46.6 00:39:43.9
17 Nick Hammond M M50 Framlingham Flyers 33 00:39:50.6 00:39:49.2
18 Sean Jermy M MU40 Great Yarmouth Road Runners 21 00:40:03.0 00:40:02.9
19 Chris Bradford M MU40 Beccles Triathlon Club 92 00:40:15.6 00:40:12.7
20 Dan Brocklehurst M MU40 Wymondham AC 133 00:40:44.0 00:40:41.10
21 Claire Kent F FU40 Wymondham AC 158 00:40:58.3 00:40:56.5
22 Mark Smith M M40 Waveney Valley AC 20 00:41:17.3 00:41:15.5
23 James Crisp M MU40 Lowestoft Road Runners 115 00:41:21.0 00:41:18.3
24 Jamie Bretton M MU40 Waveney Valley AC 156 00:41:25.3 00:41:23.0
25 Yitzhak Ben-aroya M M60 Wymondham AC 4 00:41:47.6 00:41:44.5
26 Darren Barnes M M40 164 00:42:13.8 00:42:10.0
27 Stephen Dixon M M60 Wymondham AC 69 00:42:19.0 00:42:16.5
28 Tom Fenning M M40 150 00:42:31.6 00:42:21.2
29 Rob Mackenzie M M60 Framlingham Flyers 178 00:42:37.0 00:42:35.9
30 Roy Roberts M MU40 Norfolk Gazelles AC 45 00:42:46.0 00:42:39.2
31 Gary McMorran M M50 107 00:42:43.8 00:42:39.4
32 Laura Smitherman F F40 Norfolk Gazelles AC 38 00:42:43.0 00:42:39.9
33 Tom Pullinger M M50 Harleston Running Club 59 00:42:43.9 00:42:40.5
34 James Bool M M50 Great Yarmouth Road Runners 10 00:43:15.0 00:43:09.7
35 Mark Hurren M MU40 80 00:43:20.0 00:43:17.2
36 Sabina Spence F F50 192 00:43:28.6 00:43:23.7
37 Jason Brunt M M40 Norfolk Gazelles AC 136 00:43:39.8 00:43:37.2
38 Mr Perrott M MU40 151 00:43:48.8 00:43:38.2
39 Jonathan Jarrold M M40 197 00:44:14.8 00:44:10.0
40 Mark Boughen M M40 Diss and District AC 142 00:44:15.8 00:44:12.9
41 Ben Taylor M M40 160 00:44:32.5 00:44:28.5
42 Paul Cross M M40 183 00:45:00.8 00:44:56.2
43 Paolo De Marco M M60 Tri-Anglia Triathlon Club 44 00:45:27.8 00:45:23.2
44 Robin Belsom M M60 Ipswich Jaffa RC 149 00:45:32.0 00:45:24.7
45 Stephen Dady M M70 Wymondham AC 128 00:45:35.8 00:45:31.0
46 Kevin Raisborough M M50 62 00:46:01.3 00:45:43.4
47 Emma Hunter F FU40 76 00:45:56.3 00:45:49.4
48 Sandra Mayhew F F50 Stowmarket Striders RC 40 00:45:57.8 00:45:53.3
49 Chris Seymour M M50 Stowmarket Striders RC 140 00:45:57.8 00:45:54.4
50 John Gage M M50 Stowmarket Striders RC 106 00:46:04.0 00:46:00.4
51 Robert Milner M M40 Waveney Valley AC 182 00:46:07.5 00:46:04.7
52 Mark Tufts M M50 Wymondham AC 125 00:46:14.3 00:46:09.5
53 Penny Studley F F40 Great Yarmouth Road Runners 71 00:46:18.0 00:46:14.1
54 Mark Stone M M50 Great Yarmouth Road Runners 5 00:46:23.5 00:46:17.4
55 Sophie Barnard F FU40 Bungay Black Dog RC 118 00:46:24.5 00:46:20.4
56 Robert James M M50 Bungay Black Dog RC 195 00:47:01.3 00:46:46.2
57 Mary Narey F F50 Stowmarket Striders RC 30 00:46:58.8 00:46:54.0
58 Paul Pitcher M M50 Waveney Valley AC 7 00:47:09.0 00:47:03.9
59 Lindsay Black F F40 Beccles & Bungay Harriers 68 00:47:14.5 00:47:07.9
60 Mike Bretton M M50 Waveney Valley AC 47 00:47:13.5 00:47:09.7
61 Adrian Grand M M50 Norwich Road Runners 27 00:47:22.8 00:47:11.4
62 Nick Goodge M M50 Bungay Black Dog RC 137 00:47:18.0 00:47:13.9
63 Faith Pearce F F40 Norfolk Gazelles AC 141 00:47:44.0 00:47:40.2
64 Robert Spence M M50 88 00:47:46.5 00:47:40.4
65 Neil Oxbury M M40 52 00:48:12.0 00:48:07.4
66 Justine Fawcett F F50 Bungay Black Dog RC 184 00:48:17.3 00:48:13.4
67 Michael Beard M MU40 Bungay Black Dog RC 90 00:48:33.5 00:48:21.9
68 Kenneth Tovell M M50 Framlingham Flyers 1 00:48:26.8 00:48:26.2
69 Graham Walsh M M70 Wymondham AC 23 00:48:33.3 00:48:27.9
70 Jason Knights M M50 190 00:48:46.8 00:48:30.1
71 Steve Cook M M50 Norfolk Gazelles AC 135 00:48:42.0 00:48:35.7
72 Ben Snelling M M50 148 00:48:44.3 00:48:36.6
73 David Dinnage M MU40 Framlingham Flyers 74 00:48:39.8 00:48:38.2
74 Steve Baker M M40 Great Yarmouth Road Runners 17 00:48:49.8 00:48:43.9
75 Blaine Craddock M M50 Great Yarmouth & District AC 82 00:48:52.0 00:48:46.4
76 Neil Boyce M M40 Norwich Road Runners 2 00:48:58.8 00:48:48.7
77 Mark Collins M M50 Great Yarmouth Road Runners 121 00:49:18.0 00:49:03.8
78 Kevin Stark M M50 Great Yarmouth Road Runners 122 00:49:18.3 00:49:04.5
79 Michael Green M M50 Great Yarmouth Road Runners 119 00:49:18.0 00:49:04.9
80 Martyn Woodgate M M40 Bungay Black Dog RC 117 00:49:20.8 00:49:07.7
81 Leslie Hill M M60 Norfolk Gazelles AC 24 00:49:25.0 00:49:13.9
82 Oliver Bumstead M MU40 89 00:49:23.5 00:49:14.6
83 Colin Davey M M50 84 00:49:30.5 00:49:16.7
84 Louise Stevens F FU40 Wymondham AC 155 00:49:40.3 00:49:23.3
85 Hugh Woolfenden M M50 Norfolk Gazelles AC 152 00:49:32.5 00:49:24.2
86 Alan Butterworth M M40 168 00:49:43.0 00:49:24.4
87 Rob Hall M M60 Bungay Black Dog RC 15 00:49:29.3 00:49:25.1
88 Christopher Blagden M M50 Saxmundham Sports Running & Fitness Club 154 00:49:37.0 00:49:27.4
89 Darren Matthewson M M50 Lonely Goat RC 61 00:49:50.5 00:49:32.2
90 Dave Beighton M M40 Saint Edmund Pacers 174 00:49:36.3 00:49:32.4
91 Jason Day M M40 130 00:49:47.0 00:49:33.4
92 Paul Spooner M MU40 146 00:50:04.0 00:49:52.9
93 Lisa Hall F F40 Wymondham AC 93 00:50:11.3 00:49:57.4
94 Rhiannon Evans F FU40 Norfolk Gazelles AC 72 00:50:20.3 00:50:10.2
95 Paul McCarthy M M40 169 00:50:37.5 00:50:17.4
96 Sarah Maidment F F40 Framlingham Flyers 173 00:50:28.0 00:50:19.6
97 Bill Kingaby M M70 Waveney Valley AC 73 00:51:01.8 00:50:53.4
98 Jonathan Puxley M M50 66 00:51:18.5 00:51:00.2
99 Damian Ashcroft M M50 Bungay Black Dog RC 138 00:51:23.8 00:51:06.9
100 Dane Sayer M MU40 Beccles Triathlon Club 143 00:51:27.7 00:51:19.9
101 Karl Brady M M50 Waveney Valley AC 46 00:51:33.2 00:51:23.9
102 Tim Bonnett M M40 Beccles & Bungay Harriers 127 00:51:29.2 00:51:24.6
103 Andrew Charge M M40 Waveney Valley AC 126 00:51:31.5 00:51:25.4
104 Tim Woods M M60 Norfolk Gazelles AC 132 00:52:19.2 00:52:12.9
105 Sarah Vick F F50 Saxmundham Sports Running & Fitness Club 65 00:52:32.5 00:52:26.9
106 Anne Millett F F60 Norwich Road Runners 18 00:52:39.0 00:52:27.1
107 Martin Jackson M MU40 60 00:53:02.2 00:52:44.9
108 Mike James M M50 87 00:53:10.0 00:52:54.6
109 Nigel Gilham M M60 Bungay Black Dog RC 162 00:53:25.0 00:53:11.3
110 Paul Westgate M M60 Great Yarmouth Road Runners 120 00:53:58.2 00:53:42.6
111 Chris Fox M M50 Woodbridge Shufflers RC 13 00:54:00.5 00:53:45.7
112 Michelle Lightfoot F F50 Bungay Black Dog RC 144 00:53:57.5 00:53:50.8
113 Eamonn McCusker M M60 Ryston Runners 3 00:54:18.0 00:54:08.9
114 Rebekah Aldous F FU40 Bungay Black Dog RC 196 00:54:18.8 00:54:09.7
115 Bobbie Sauerzapf F F60 Bungay Black Dog RC 114 00:54:28.5 00:54:12.4
116 Stephen Etherington M M60 8 00:54:21.2 00:54:13.6
117 Joanna Godwin F F40 37 00:54:30.2 00:54:14.4
118 Pauline Leeves F F60 Great Yarmouth Road Runners 16 00:54:33.7 00:54:26.4
119 Gail Hardingham F F60 Bure Valley Harriers 131 00:54:53.0 00:54:45.4
120 Tony Millett M M60 Norwich Road Runners 124 00:55:05.2 00:54:50.8
121 Sharon Burrell F F40 Lonely Goat RC 31 00:55:03.2 00:54:56.1
122 David Evans M M60 Wymondham AC 175 00:55:12.7 00:54:56.6
123 Gareth Bradbury M M40 Waveney Valley AC 172 00:55:19.5 00:55:09.6
124 Stuart Lawn M M40 Bungay Black Dog RC 185 00:55:28.5 00:55:18.1
125 David Granger M M50 Waveney Valley AC 32 00:55:30.0 00:55:23.4
126 Sharon Pitcher F F50 Waveney Valley AC 108 00:55:40.5 00:55:33.4
127 Simon Keeble M M40 91 00:56:19.2 00:56:04.6
128 Lucie Harrowing F FU40 167 00:56:34.7 00:56:14.6
129 Kate Holtzer F FU40 Waveney Valley AC 85 00:56:42.5 00:56:21.4
130 Suzy Grant F F40 Lowestoft Road Runners 109 00:56:32.2 00:56:25.1
131 Christine Muttitt F F70 Bungay Black Dog RC 54 00:56:39.2 00:56:30.8
132 Gail Barnard F F50 Waveney Valley AC 129 00:56:41.0 00:56:34.1
133 Chris Mills M M60 Beccles Triathlon Club 147 00:56:58.0 00:56:38.4
134 Jo Pallant F F40 Lowestoft Road Runners 43 00:56:46.5 00:56:39.6
135 Steven Foulkes M M40 22 00:57:02.0 00:56:48.1
136 Ian Gardner M M60 Beccles & Bungay Harriers 58 00:57:24.2 00:57:09.6
137 Katie Franks F FU40 170 00:57:35.0 00:57:17.1
138 Karen Prime F F50 35 00:57:40.5 00:57:21.6
139 David Melton M M60 Harleston Running Club 70 00:57:46.0 00:57:29.4
140 Rachael Lockwood F F40 Wymondham AC 56 00:57:58.7 00:57:43.6
141 Charlotte Richardson F F40 Wymondham AC 55 00:57:58.7 00:57:43.6
142 Louise Triptree F FU40 51 00:58:04.7 00:57:44.5
143 Kelly Smith F FU40 50 00:58:04.7 00:57:46.4
144 Lyn Ottaway F F40 Wymondham AC 163 00:58:13.2 00:57:57.8
145 Hannah Devine F FU40 Beccles & Bungay Harriers 57 00:58:32.7 00:58:21.4
146 Veronica Manly F F70 Harleston Running Club 165 00:58:49.7 00:58:38.6
147 Jordan Sibley F FU40 Waveney Valley AC 67 00:58:58.2 00:58:38.8
148 Ivan Lees M M60 Great Yarmouth Road Runners 39 00:59:01.5 00:58:43.1
149 Michael Franks M M60 64 00:59:25.7 00:59:06.2
150 Emily Keeble F F40 180 00:59:23.0 00:59:06.4
151 David Martindale M M60 Waveney Valley AC 29 00:59:29.5 00:59:18.8
152 Carol Ryland F F50 Waveney Valley AC 188 00:59:46.0 00:59:26.6
153 Alison Cooper F F60 Waveney Valley AC 189 00:59:47.5 00:59:27.8
154 Donna Milner F F40 Waveney Valley AC 181 00:59:38.7 00:59:28.4
155 Rachael Finch F F50 Waveney Valley AC 79 00:59:39.2 00:59:30.4
156 Richard Midwinter M M50 Bungay Black Dog RC 186 00:59:48.5 00:59:35.8
157 Beth King F F40 Norfolk Gazelles AC 25 01:00:33.0 01:00:20.9
158 Justine Davenport F F50 Norfolk Gazelles AC 176 01:00:33.5 01:00:21.6
159 Stephanie Evans F FU40 Norfolk Gazelles AC 177 01:00:33.2 01:00:21.6
160 Fudge Farrar F F50 Bungay Black Dog RC 14 01:00:44.7 01:00:30.5
161 Jayne Capps-Jenner F F60 Bungay Black Dog RC 166 01:00:57.9 01:00:44.3
162 James Clarke M MU40 Lowestoft Road Runners 161 01:01:45.9 01:01:36.1
163 Joanna Christopher F F40 Harleston Running Club 78 01:02:12.9 01:01:56.1
164 Wendy Burgess F F40 Wymondham AC 75 01:02:37.4 01:02:21.1
165 Vanessa Mallows F F40 Beccles Triathlon Club 187 01:02:51.4 01:02:38.8
166 Nicky Howes F F50 193 01:03:18.9 01:03:03.8
167 Hannah Richardson F FU40 Harleston Running Club 157 01:03:36.4 01:03:18.8
168 Gemma Barnsdale F F40 194 01:03:53.9 01:03:38.1
169 Lauren Sutton F FU40 191 01:04:02.4 01:03:39.6
170 Marina Murdoch F F50 Wymondham AC 81 01:04:02.4 01:03:44.7
171 Silke Hunter F F50 77 01:04:24.9 01:04:04.6
172 Chrissy Palmer F F40 Beccles & Bungay Harriers 145 01:04:21.7 01:04:12.6
173 Sarah Medd-Sygrove F F50 63 01:06:37.9 01:06:17.3
174 Graham Sampson M M70 Bungay Black Dog RC 112 01:07:04.4 01:06:50.0
175 Caroline Parnis F F40 Lowestoft Road Runners 9 01:08:40.9 01:08:31.3
176 Pauline Midwinter F F40 Bungay Black Dog RC 83 01:09:30.2 01:09:17.5
177 Judy Potter F F70 Beccles & Bungay Harriers 26 01:10:26.7 01:10:09.8
178 Gina Warford F F40 Lowestoft Road Runners 110 01:11:15.4 01:11:04.8
179 Monica Winzor Saile F F50 42 01:12:29.6 01:12:07.5
180 Serena Mears F FU40 171 01:12:30.4 01:12:08.1
181 Steve Goodwin M M40 116 01:12:32.1 01:12:09.3
182 Nicola Goodwin F F40 12 01:21:23.0 01:20:58.3
183 Tracy Reeve F F50 Bungay Black Dog RC 159 01:28:18.8 01:27:52.0
184 Emily Harding F F40 Waveney Valley AC 49 01:42:04.9 01:41:40.6