Bungay Black Dog Summer Series 10 km - Race 3

Location: Ditchingham

Website: https://www.bungayblackdogrunningclub.co.uk/our-races/summer-series/

10k

Start time: 27/07/2022 19:30

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Gun Time Chip Time
1 Reuben Andrews M MU40 City of Norwich AC 161 00:32:18.4 00:32:17.2
2 Marcus Sladden M MU40 Bungay Black Dog RC 150 00:34:21.6 00:34:20.5
3 Harry Allcock M MU40 University of Nottingham AC 9 00:34:36.1 00:34:34.5
4 Robert Chenery M MU40 Ipswich Jaffa RC 154 00:35:04.5 00:35:03.4
5 William Watkins M MU40 102 00:35:48.6 00:35:45.6
6 Adam Howlett M M50 70 00:36:14.5 00:36:13.2
7 Matthew Lightfoot M MU40 Bungay Black Dog RC 143 00:36:28.0 00:36:26.6
8 Mabel Beckett F FU40 City of Norwich AC 128 00:36:30.8 00:36:28.9
9 Peter Lowther M MU40 Bungay Black Dog RC 179 00:37:04.9 00:37:03.2
10 Ewan Winzor Saile M M40 78 00:37:06.0 00:37:04.2
11 Alex Armes M MU40 Great Yarmouth Road Runners 62 00:37:24.9 00:37:22.1
12 Stephen Woodcroft M M40 Wymondham AC 120 00:37:25.8 00:37:22.8
13 Oliver Gilbert M MU40 Bungay Black Dog RC 31 00:37:24.6 00:37:22.8
14 Michael Wilkinson M MU40 148 00:37:27.9 00:37:25.6
15 Morgan Moore M MU40 Stowmarket Striders RC 44 00:38:14.6 00:38:12.0
16 Jake Grand M MU40 Norwich Road Runners 141 00:38:22.0 00:38:19.3
17 Julian Drewe M M40 Bungay Black Dog RC 94 00:38:46.2 00:38:44.6
18 Mark Hurren M MU40 77 00:39:17.7 00:39:14.3
19 Paul Higham M MU40 63 00:39:19.0 00:39:16.0
20 Peter Clarke M M60 Diss and District AC 18 00:39:24.5 00:39:22.3
21 James Parr M MU40 Lowestoft Road Runners 139 00:39:41.8 00:39:39.8
22 Josh Brown M MU40 168 00:39:42.2 00:39:39.9
23 Darren Sheppard M M50 Framlingham Flyers 119 00:39:42.3 00:39:40.5
24 Alan Hart M M40 Stowmarket Striders RC 38 00:40:05.5 00:40:02.4
25 Dan Brocklehurst M MU40 Wymondham AC 130 00:40:09.6 00:40:06.0
26 Peter Morgan M MU40 Wymondham AC 133 00:40:18.2 00:40:14.5
27 Chris Seymour M M50 Stowmarket Striders RC 37 00:40:43.1 00:40:39.9
28 Claire Kent F FU40 Wymondham AC 20 00:40:46.7 00:40:43.2
29 David Powles M M40 Wymondham AC 24 00:41:20.2 00:41:15.5
30 Rod Bye M M60 Coltishall Jaguars RC 155 00:41:24.0 00:41:19.7
31 Steve Newman M M50 Bungay Black Dog RC 47 00:42:23.7 00:42:17.2
32 Jamie Bretton M MU40 Waveney Valley AC 166 00:42:23.0 00:42:19.2
33 Dick Cheung M M40 131 00:42:30.7 00:42:25.7
34 Jason Brunt M M40 Norfolk Gazelles AC 206 00:42:38.2 00:42:34.9
35 Jonathan Read M MU40 Bungay Black Dog RC 127 00:42:39.3 00:42:35.8
36 Mark Boughen M M40 Diss and District AC 151 00:42:48.2 00:42:45.6
37 Jack Cheung M M40 132 00:42:53.7 00:42:48.3
38 Joshua Perrott M MU40 170 00:42:57.6 00:42:52.1
39 Jonathan Jarrold M M40 108 00:43:10.1 00:43:00.8
40 Paul Bliss M MU40 195 00:43:08.7 00:43:04.5
41 Philip Allcock M M50 Bungay Black Dog RC 10 00:43:23.7 00:43:16.2
42 Robert Aldous M MU40 91 00:43:36.7 00:43:32.0
43 Ben Taylor M M40 96 00:43:43.2 00:43:36.5
44 Richard Higgins M M50 Framlingham Flyers 35 00:43:47.7 00:43:43.5
45 Jo Delf F FU40 Wymondham AC 129 00:44:01.1 00:43:55.5
46 Jason Corner M M40 Lonely Goat RC 40 00:44:10.5 00:44:05.4
47 Neil Bunnage M M50 Norwich Road Runners 69 00:44:19.5 00:44:11.7
48 Robin Belsom M M60 Ipswich Jaffa RC 152 00:44:39.0 00:44:30.4
49 Paul Jones M M40 Wymondham AC 14 00:44:45.4 00:44:40.4
50 David Neeve M M40 Bungay Black Dog RC 178 00:45:14.8 00:45:10.1
51 Richard Day M MU40 172 00:45:19.0 00:45:10.8
52 Madeleine Tatham F F50 105 00:45:17.2 00:45:13.2
53 Andrew Woods M MU40 167 00:45:40.0 00:45:34.5
54 Robert James M M50 Bungay Black Dog RC 196 00:45:44.0 00:45:37.7
55 Neil Oxbury M M40 208 00:46:09.7 00:46:04.4
56 Terry Garrity M M70 Bungay Black Dog RC 81 00:46:16.0 00:46:10.2
57 Mark Collins M M50 Great Yarmouth Road Runners 3 00:46:18.3 00:46:11.2
58 Mark Stone M M50 Great Yarmouth Road Runners 22 00:46:18.2 00:46:11.5
59 Chris Kidd M MU40 68 00:46:20.8 00:46:14.5
60 Mike Bretton M M50 Waveney Valley AC 165 00:46:22.4 00:46:16.8
61 Neil Boyce M M40 Norwich Road Runners 122 00:46:24.2 00:46:17.1
62 Sandra Mayhew F F50 Stowmarket Striders RC 76 00:46:26.2 00:46:22.0
63 Simon Beckett M M50 28 00:46:36.0 00:46:26.5
64 Paul Pitcher M M50 Waveney Valley AC 126 00:46:40.0 00:46:30.4
65 Matt Goode M MU40 66 00:46:48.0 00:46:40.9
66 Mary Narey F F50 Stowmarket Striders RC 145 00:46:50.7 00:46:46.2
67 Michael Green M M50 Great Yarmouth Road Runners 2 00:46:54.7 00:46:47.4
68 Kevin Stark M M50 Great Yarmouth Road Runners 116 00:46:56.4 00:46:49.2
69 Paolo De Marco M M60 Norfolk Gazelles AC 88 00:47:10.4 00:47:05.9
70 David Dinnage M MU40 Framlingham Flyers 201 00:47:17.7 00:47:13.7
71 Sophie Barnard F FU40 Bungay Black Dog RC 42 00:47:20.4 00:47:14.7
72 Jason Knights M M50 97 00:47:44.5 00:47:29.6
73 Justine Fawcett F F50 Bungay Black Dog RC 199 00:47:35.2 00:47:30.9
74 Nick Goodge M M50 Bungay Black Dog RC 80 00:47:40.2 00:47:31.1
75 Duncan Carter M M50 Waveney Valley AC 134 00:47:53.8 00:47:45.4
76 Lindsay Black F F40 Beccles & Bungay Harriers 86 00:47:52.7 00:47:45.7
77 Steve Baker M M40 Great Yarmouth Road Runners 21 00:48:03.4 00:47:57.1
78 Vicki Grice F F40 Lowestoft Road Runners 39 00:48:08.7 00:47:59.5
79 Tony Morley M M60 Bungay Black Dog RC 13 00:48:05.7 00:47:59.7
80 Oliver Bumstead M MU40 89 00:48:08.5 00:47:59.9
81 Christopher Blagden M M50 Saxmundham Sports Running & Fitness Club 64 00:48:19.4 00:48:13.2
82 Adrian Grand M M50 Norwich Road Runners 32 00:48:27.0 00:48:19.0
83 Sam Grimmer M MU40 157 00:48:31.0 00:48:23.2
84 Andrew Charge M M40 Waveney Valley AC 5 00:48:32.4 00:48:24.5
85 Graham Walsh M M70 Wymondham AC 124 00:48:41.1 00:48:33.6
86 Paul Spooner M MU40 162 00:48:41.5 00:48:35.8
87 Blaine Craddock M M50 200 00:48:45.7 00:48:40.9
88 Rachel Bodsworth F F40 Hadleigh Hares AC 173 00:48:58.5 00:48:49.6
89 Rhiannon Evans F FU40 Norfolk Gazelles AC 185 00:49:09.2 00:48:54.1
90 Amanda Dunn F F40 Hadleigh Hares AC 71 00:49:13.0 00:49:03.7
91 Kenneth Tovell M M50 Framlingham Flyers 23 00:49:24.7 00:49:22.2
92 Stephen Leeves M M60 183 00:49:32.8 00:49:24.1
93 Tim Bonnett M M40 Beccles & Bungay Harriers 189 00:49:38.8 00:49:31.5
94 Duncan Chenery M M60 Ipswich Jaffa RC 45 00:49:45.5 00:49:40.8
95 Richard Dye M M60 Bungay Black Dog RC 184 00:49:53.0 00:49:42.0
96 Michelle Hewitt F FU40 Framlingham Flyers 72 00:50:01.0 00:49:51.5
97 David Granger M M50 Waveney Valley AC 104 00:50:01.0 00:49:52.4
98 Karl Brady M M50 Waveney Valley AC 60 00:50:04.3 00:49:53.8
99 Kirsty Wheeler F FU40 Lowestoft Road Runners 46 00:50:18.0 00:50:06.0
100 David Sheahan M M60 118 00:50:40.2 00:50:35.5
101 Sarah Maidment F F40 Framlingham Flyers 175 00:50:48.7 00:50:39.0
102 Sian O'Sullivan F FU40 Bungay Black Dog RC 73 00:50:54.3 00:50:42.5
103 John Bassinder M M60 Stainland Lions Running Club 90 00:50:53.5 00:50:44.2
104 Mark Regan M M50 Bungay Black Dog RC 100 00:50:58.0 00:50:50.1
105 Hazel Garrity F F60 Bungay Black Dog RC 82 00:50:58.0 00:50:52.6
106 Ken Ward M M60 Harleston Running Club 43 00:51:08.2 00:50:54.2
107 Jenny Sheahan F F60 Eastern Masters AC 117 00:51:05.3 00:51:01.3
108 Nathan West M MU40 192 00:51:15.7 00:51:12.7
109 Stephen Sadd M M60 Norfolk Gazelles AC 7 00:51:35.4 00:51:20.8
110 Martyn Woodgate M M40 Bungay Black Dog RC 121 00:52:13.6 00:51:57.4
111 Katie Mack F FU40 111 00:52:18.4 00:52:06.1
112 Lisa Hall F F40 Wymondham AC 112 00:52:19.0 00:52:07.0
113 Chris Fox M M50 Woodbridge Shufflers RC 147 00:52:29.6 00:52:16.4
114 Graham Bruty M M50 Harleston Running Club 19 00:52:31.4 00:52:18.5
115 Yvonne Barrett F F40 182 00:52:42.1 00:52:31.0
116 Mike James M M50 106 00:52:47.6 00:52:33.6
117 Sarah Vick F F50 Saxmundham Sports Running & Fitness Club 188 00:52:51.0 00:52:44.9
118 Michelle Hodds F F40 Great Yarmouth Road Runners 6 00:53:00.0 00:52:48.3
119 Michelle Lightfoot F F50 Bungay Black Dog RC 146 00:53:24.0 00:53:10.5
120 Paul Westgate M M60 Great Yarmouth Road Runners 4 00:53:47.9 00:53:35.9
121 Sharon Burrell F F40 Lonely Goat RC 153 00:53:49.6 00:53:41.1
122 Pauline Leeves F F60 Great Yarmouth Road Runners 25 00:54:20.9 00:54:11.8
123 Harriet Preston F FU40 65 00:54:36.6 00:54:24.4
124 Kate Holtzer F FU40 Waveney Valley AC 187 00:54:41.1 00:54:29.7
125 Bobbie Sauerzapf F F60 Bungay Black Dog RC 17 00:54:51.4 00:54:36.3
126 Colin Turner M M50 98 00:55:01.0 00:54:41.0
127 Rachel Plant F FU40 Lowestoft Road Runners 36 00:55:10.4 00:55:00.4
128 Karen Prime F F50 144 00:55:10.9 00:55:00.7
129 Dave Catchpole M M40 Waveney Valley AC 67 00:55:28.9 00:55:17.4
130 Stephanie Evans F FU40 Norfolk Gazelles AC 83 00:55:33.9 00:55:17.9
131 Bridget Law F FU40 Harleston Running Club 190 00:55:36.9 00:55:27.2
132 Fiona Springall F FU40 Waveney Valley AC 186 00:55:46.4 00:55:35.5
133 Michelle Hewitt F F40 59 00:55:53.9 00:55:36.9
134 Jordan Sibley F FU40 Waveney Valley AC 87 00:56:07.4 00:55:55.5
135 David Evans M M60 Wymondham AC 149 00:56:09.6 00:55:56.7
136 Marie Clark F F40 Norfolk Gazelles AC 125 00:56:18.1 00:56:03.1
137 Julie London F F50 Norfolk Gazelles AC 8 00:56:20.5 00:56:05.8
138 Hugh Roberts M M70 Bungay Black Dog RC 171 00:56:25.4 00:56:10.7
139 Dave Martindale M M60 Waveney Valley AC 176 00:56:23.6 00:56:13.7
140 Jonathan Puxley M M50 174 00:56:38.4 00:56:24.4
141 Jemma Wright F FU40 79 00:56:38.7 00:56:25.1
142 Sue Lowther F F50 Bungay Black Dog RC 181 00:56:44.9 00:56:34.5
143 Mark Lowther M M50 Bungay Black Dog RC 180 00:56:45.7 00:56:35.3
144 Robin Ashe M M70 Bungay Black Dog RC 103 00:56:58.1 00:56:44.2
145 Justine Davenport F F50 Norfolk Gazelles AC 84 00:57:11.6 00:56:55.4
146 Rachael Lockwood F F40 Wymondham AC 205 00:57:17.9 00:57:00.4
147 Wendy Burgess F F40 Wymondham AC 204 00:57:19.2 00:57:01.3
148 Carol Ryland F F50 Waveney Valley AC 85 00:57:19.9 00:57:09.2
149 Alison Cooper F F60 Waveney Valley AC 107 00:57:22.4 00:57:12.2
150 Simon Ashton M M50 Lonely Goat RC 194 00:57:33.1 00:57:24.7
151 Louise Triptree F FU40 56 00:57:45.4 00:57:28.4
152 Kelly Smith F FU40 164 00:57:45.1 00:57:28.6
153 Carly Grimmer F FU40 48 00:57:45.4 00:57:28.9
154 Wayne Grant M M60 99 00:57:51.9 00:57:31.9
155 David Melton M M60 Harleston Running Club 61 00:58:00.1 00:57:43.7
156 Katie Franks F FU40 193 00:58:02.1 00:57:44.3
157 Michael Franks M M60 92 00:58:07.9 00:57:50.4
158 Emily Gage F FU40 Bungay Black Dog RC 11 00:58:08.6 00:57:55.9
159 Sarah Edwards F F50 Harleston Running Club 123 00:58:32.3 00:58:17.7
160 Fudge Farrar F F50 Bungay Black Dog RC 203 00:58:48.8 00:58:32.3
161 Kevin Kisby M M50 53 00:59:03.1 00:58:47.6
162 Jo Fisher F F40 Waveney Valley AC 137 00:59:38.8 00:59:27.6
163 Gareth Bradbury M M40 Waveney Valley AC 29 00:59:40.3 00:59:29.2
164 Veronica Manly F F70 Harleston Running Club 138 00:59:39.5 00:59:32.3
165 Karle Howard M M50 Bungay Black Dog RC 163 00:59:57.3 00:59:38.9
166 Michaela Gooch F F50 142 00:59:50.4 00:59:39.7
167 Simon Fitch M M40 Beccles & Bungay Harriers 101 00:59:59.1 00:59:40.9
168 Andrew Hinsley M M50 93 01:00:05.7 00:59:47.5
169 Rachel Hirst F F50 Bungay Black Dog RC 1 01:00:12.6 00:59:58.0
170 Melanie Blagden F F50 Saxmundham Sports Running & Fitness Club 169 01:00:15.8 01:00:04.2
171 Jackie Bell F F60 Bungay Black Dog RC 136 01:01:02.1 01:00:45.1
172 Stephanie Hoyle F F50 49 01:01:02.6 01:00:45.1
173 Jo Fisk F F50 Bungay Black Dog RC 55 01:01:02.7 01:00:45.4
174 Vanessa Mallows F F40 Beccles Triathlon Club 207 01:01:05.6 01:00:53.0
175 Sharon Pitcher F F50 Waveney Valley AC 16 01:01:06.2 01:00:55.1
176 Caroline Clamp F F50 Waveney Valley AC 156 01:01:07.0 01:00:56.3
177 Sally Nicholls F F60 197 01:01:34.1 01:01:18.3
178 Penny Pullinger F F60 Harleston Running Club 140 01:02:03.8 01:01:49.5
179 Joanna Christopher F F40 Harleston Running Club 75 01:02:17.6 01:02:03.3
180 Chrissy Palmer F F40 Beccles & Bungay Harriers 33 01:02:15.1 01:02:05.3
181 Marina Murdoch F F50 Wymondham AC 109 01:02:41.8 01:02:24.6
182 Joanna Andrews F F40 74 01:03:07.1 01:02:48.4
183 Annette Copeman-lamoureux F F50 57 01:04:44.3 01:04:24.8
184 Kevin Copeman-lamoureux M M50 58 01:04:44.6 01:04:26.6
185 Hannah Richardson F FU40 Harleston Running Club 54 01:04:59.1 01:04:43.8
186 Christine Barker F F50 Lonely Goat RC 15 01:05:26.0 01:05:18.2
187 Maddie Snell F FU40 Bungay Black Dog RC 198 01:06:55.3 01:06:41.8
188 Judy Potter F F70 Beccles & Bungay Harriers 34 01:09:00.0 01:08:47.3
189 Samantha Abbott F F50 Bungay Black Dog RC 30 01:09:42.5 01:09:26.8
190 Mitzy O’Loughlin F F50 Bungay Black Dog RC 191 01:09:42.8 01:09:29.0
191 Judith Sadler F F50 Bungay Black Dog RC 95 01:09:42.8 01:09:29.6
192 Lucy Johnston F F40 Harleston Running Club 159 01:11:03.5 01:10:45.3
193 Kirsty Tatum F FU40 160 01:11:13.4 01:10:53.9
194 Charlotte Taylor F FU40 51 01:11:18.5 01:10:59.3
195 Ria Freeman F F40 Beccles & Bungay Harriers 177 01:13:05.4 01:12:46.4
196 Hannah Baldwin F F40 158 01:13:54.0 01:13:34.5
197 Alison Howlett F F50 52 01:13:55.0 01:13:35.9
198 Rebecca Cantrill F F50 110 01:13:55.2 01:13:36.2
199 Amanda Mounser F F40 50 01:14:50.9 01:14:31.1
200 Kingsley Elliff M M60 41 01:25:21.6 01:25:02.8
201 Phillip Laurier M M70 Lowestoft Road Runners 26 01:27:24.4 01:27:02.9
202 Robin Farrar M M70 Bungay Black Dog RC 202 01:28:08.9 01:27:47.6
203 Tim Scutter M M40 Norwich Road Runners 12 01:29:32.4 01:29:11.9
204 Diane Gooch F F70 Waveney Valley AC 27 01:35:20.3 01:34:59.6
205 Emily Harding F F40 Waveney Valley AC 135 01:43:22.0 01:42:57.7