Beccles Turkey Trot

Location: Beccles

Website: http://www.waveneyvalley.org/races

10 Miles

Start time: 09/12/2018 11:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Lee Cook M MO Waveney Valley AC 97 00:56:53.7
2 Tony Gavin M MO Felixstowe Road Runners 163 00:57:34.3
3 Jim Last M M40-44 Framlingham Flyers 278 00:57:45.5
4 Samuel Burdett M MO Stowmarket Striders RC 70 00:59:21.6
5 David Roy M MO Wymondham AC 390 00:59:35.0
6 Lawrence Wade M M40-44 City of Norwich AC 464 00:59:37.4
7 Scott Williams M MO Stowmarket Striders RC 486 00:59:47.2
8 Andy Ellis M MO Felixstowe Road Runners 135 00:59:55.2
9 James Hayward M MO Ipswich JAFFA RC 223 00:59:56.6
10 Darren Neale M M40-44 North Norfolk Beach Runners 336 01:00:30.2
11 Gary Taylor M MO Felixstowe Road Runners 442 01:00:56.6
12 Simon Cook M MO Lowestoft Road Runners 98 01:01:14.0
13 Dave Solomon M M50-54 Felixstowe Road Runners 425 01:01:17.6
14 Dominic Oliver M MO City of Norwich AC 341 01:01:23.0
15 Steven Carruthers M M45-49 Waveney Valley AC 78 01:01:33.4
16 Jay Lingwood M MO Waveney Valley AC 295 01:01:42.4
17 Laura Thomas F FO Ipswich JAFFA RC 447 01:01:45.0
18 John Moore M M55-59 Norfolk Gazelles RC 327 01:01:45.6
19 Mark Banfield M M45-49 Wymondham AC 24 01:02:12.8
20 Adam Howlett M M45-49 Framlingham Flyers 243 01:02:43.2
21 Jon Glanfield M MO Felixstowe Road Runners 171 01:02:47.5
22 Craig Sisson M MO Haverhill Running Club 412 01:02:50.7
23 Lee Barber M MO Framlingham Flyers 26 01:03:24.9
24 Christopher Pimlott M M40-44 Waveney Valley AC 362 01:04:29.5
25 Martin Farr M MO Lowestoft Road Runners 140 01:04:30.3
26 Richard White M M55-59 Wymondham AC 480 01:04:39.3
27 Kyle Brooks M MO Wymondham AC 59 01:04:41.9
28 Steve Brooke M M50-54 Felixstowe Road Runners 58 01:05:21.9
29 Tim Moore M MO Waveney Valley AC 329 01:05:25.3
30 Nick Hammond M M45-49 Framlingham Flyers 202 01:05:29.0
31 Phil Hurr M M60-64 North Norfolk Beach Runners 252 01:05:34.0
32 Darren Cook M M40-44 Felixstowe Road Runners 96 01:05:48.9
33 Oliver Jones M MO Norfolk Gazelles RC 267 01:06:09.5
34 Mark Hayden M M45-49 Framlingham Flyers 219 01:06:19.3
35 Chris Perry M M40-44 Saint Edmund Pacers 356 01:06:20.5
36 Mick Glynn M M50-54 172 01:06:35.3
37 Paul Dockerill M M40-44 Newmarket Joggers 125 01:06:38.9
38 Todd Lewis M M55-59 Sudbury Joggers 289 01:06:59.0
39 Justin Potter M MO Stowmarket Striders RC 367 01:07:02.3
40 Robin Mackenzie M M55-59 Framlingham Flyers 305 01:07:11.1
41 Jason Brunt M M45-49 Norfolk Gazelles RC 68 01:07:19.1
42 Juliette Watkinson F FO Wymondham AC 473 01:07:22.5
43 Ross Wilcox M M40-44 Stowmarket Striders RC 485 01:07:33.3
44 Stephen Mead M M65-69 Stowmarket Striders RC 318 01:07:45.1
45 Alistair Belsom M MO 35 01:07:48.3
46 James Lambert M MO Coltishall Jaguars RC 275 01:08:30.1
47 Byron McGill M MO Bungay Black Dog RC 315 01:08:34.7
48 Neil Walpole M M45-49 Norwich Road Runners 466 01:08:43.3
49 Rob Naunton M M45-49 335 01:09:07.5
50 Jonathan Weavers M M45-49 Waveney Valley AC 475 01:09:08.3
51 Thomas Haslam M M45-49 Saxmundham Sports Running & Fitness Club 216 01:09:16.3
52 Jesse Timberlake M M40-44 Bungay Black Dog RC 454 01:09:18.9
53 Rob Page M MO Ipswich JAFFA RC 350 01:09:20.5
54 Emma Attwood F FO Stowmarket Striders RC 16 01:09:29.2
55 Jonathan Blainey M M45-49 44 01:09:31.0
56 Ben Snelling M M45-49 Norwich Road Runners 423 01:09:32.2
57 Paul Rogers M M45-49 384 01:09:39.2
58 Alan Jackson M M55-59 Ipswich JAFFA RC 258 01:09:42.0
59 Carl Davey M M45-49 115 01:09:53.2
60 Robert Milner M M40-44 Waveney Valley AC 324 01:10:00.0
61 Alli Carter F F45-49 Tri-Anglia TC 79 01:10:05.1
62 Jason Hurst M M40-44 Bungay Black Dog RC 255 01:10:07.6
63 Ben Churchman M MO Diss & District AC 87 01:10:10.4
64 Ryan Pack M MO 348 01:10:14.4
65 Robin Harper M M40-44 Felixstowe Road Runners 206 01:10:15.8
66 Radley Fenn M MO Coltishall Jaguars RC 146 01:10:22.6
67 Dave Copland M M55-59 Ipswich Triathlon Club 102 01:10:27.0
68 Sabina Spence F F45-49 Bure Valley Harriers 429 01:10:36.4
69 John Aldred M MO Framlingham Flyers 4 01:10:53.2
70 Robin Belsom M M55-59 Ipswich JAFFA RC 37 01:11:04.1
71 Karen Doak F F40-44 Tri-Anglia TC 124 01:11:12.8
72 Robert Aldous M MO Diss Heywood Joggers 3 01:11:13.6
73 Stuart Spurgeon M M40-44 Waveney Valley AC 431 01:11:33.8
74 Robert James M M45-49 Bungay Black Dog RC 260 01:11:35.2
75 Thomas Lincoln-Kemp M M50-54 Coltishall Jaguars RC 292 01:11:45.0
76 James Carass M MO Great Yarmouth Road Runners 20 01:11:51.6
77 Kerry Buckley M M45-49 Run For Your Life 69 01:11:52.2
78 Joe Girling M MO 170 01:12:02.6
79 James Howlett M M45-49 Framlingham Flyers 244 01:12:04.2
80 Mark Stone M M45-49 Great Yarmouth Road Runners 436 01:12:10.8
81 Stuart Baker M M40-44 Wayland Hares 22 01:12:15.2
82 Justine Fawcett F F45-49 Bungay Black Dog RC 143 01:12:28.9
83 Neil Gooch M M40-44 Waveney Valley AC 182 01:12:30.3
84 Paul Wright M M45-49 Waveney Valley AC 494 01:12:39.9
85 Mark Tufts M M50-54 Wymondham AC 460 01:12:41.3
86 Philip Rusted M M45-49 Bungay Black Dog RC 393 01:12:44.5
87 Ron McCullough M M70+ Ipswich JAFFA RC 314 01:13:02.3
88 Dudley Garner M MO Norfolk Gazelles RC 159 01:13:04.3
89 Kevin Fuller M MO Great Yarmouth Road Runners 156 01:13:07.9
90 Scotty Bruce M MO Lowestoft Road Runners 67 01:13:50.2
91 Anne Flanagan F F40-44 Norwich Road Runners 150 01:13:54.8
92 Stephen Pretty M M60-64 Saint Edmund Pacers 370 01:13:57.6
93 Lisa Knights F F45-49 Waveney Valley AC 274 01:14:02.2
94 Ben Dean M MO Diss & District AC 120 01:14:05.4
95 Joel Thomson M MO Waveney Valley AC 450 01:14:10.0
96 Mark Hurren M MO Beccles and Bungay Harriers 253 01:14:13.4
97 Neil May M M45-49 Team Dunerunner 312 01:14:20.8
98 Alan Dawson M M40-44 Tri-Anglia TC 116 01:14:23.2
99 Alex Chalmers-Wilkes M MO Waveney Valley AC 83 01:14:24.8
100 Stephen Dunnett M M60-64 Framlingham Flyers 130 01:14:28.8
101 Andrew Lane M M60-64 Wymondham AC 277 01:14:31.8
102 Lee Phillips M M40-44 Framlingham Flyers 361 01:14:48.0
103 Kenneth Tovell M M45-49 Framlingham Flyers 458 01:14:48.2
104 Sarah Fitch F F45-49 Felixstowe Road Runners 149 01:15:06.2
105 Daniel Handisides M MO 203 01:15:09.3
106 Andrew Thomas M M40-44 Great Yarmouth Road Runners 444 01:15:10.5
107 Sharon Perry F F45-49 Saint Edmund Pacers 357 01:15:15.3
108 Andrew Dormer M M50-54 Great Yarmouth Road Runners 127 01:15:18.7
109 Paolo De Marco M M60-64 Tri-Anglia TC 119 01:15:23.3
110 Merv Lock M M50-54 Waveney Valley AC 298 01:15:25.9
111 John Algar M MO Great Yarmouth Road Runners 6 01:15:27.1
112 Chuck Layzell M MO Run For Your Life 284 01:15:29.0
113 Terry Garrity M M65-69 Bungay Black Dog RC 161 01:15:32.0
114 Nicola Hill F F40-44 Norwich Road Runners 227 01:15:37.3
115 Jane Hannah F F40-44 Tri-Anglia TC 204 01:15:55.7
116 Helen Aldous F FO Diss & District AC 2 01:15:59.0
117 Mary Narey F F50-54 Stowmarket Striders RC 334 01:16:00.7
118 Collette Green F FO Felixstowe Road Runners 189 01:16:02.0
119 Bill Kingaby M M65-69 Waveney Valley AC 272 01:16:03.3
120 Brian Titchiner M M55-59 Dereham Runners AC 457 01:16:04.3
121 Leo Stead M M40-44 432 01:16:04.7
122 Chris Chorley M M55-59 Bungay Black Dog RC 86 01:16:17.3
123 Mark Skoulding M M45-49 Stowmarket Striders RC 416 01:16:29.5
124 Darrel Roberts M M45-49 Waveney Valley AC 379 01:17:07.1
125 Daren Coulter M M45-49 Waveney Valley AC 103 01:17:17.9
126 Lee Harvey M M45-49 Great Yarmouth Road Runners 214 01:17:30.2
127 James Bool M M50-54 50 01:17:30.4
128 Rob Hall M M55-59 Bungay Black Dog RC 197 01:17:31.4
129 Mark Sharman M MO 401 01:17:33.4
130 Mandi Moyse F F50-54 Framlingham Flyers 333 01:17:34.6
131 Daniel Coates-Melton M MO 91 01:17:40.8
132 Richard Leeder M M40-44 Stowmarket Striders RC 286 01:17:43.4
133 Ian Hawkes M M55-59 Waveney Valley AC 218 01:17:46.8
134 Laura Devereux F F45-49 Bungay Black Dog RC 122 01:17:49.6
135 Ruth Kieran F F40-44 Saint Edmund Pacers 270 01:17:56.8
136 James Nice M M50-54 City of Norwich AC 338 01:17:59.4
137 Charlotte El-Labany F FO Wymondham AC 134 01:18:11.8
138 Heidi Bingham F F40-44 Stowmarket Striders RC 39 01:18:20.4
139 Sarah Stubbs F F40-44 City of Norwich AC 439 01:18:25.8
140 Ben Crossman M M40-44 110 01:18:29.0
141 Sarah Proffitt F F45-49 Felixstowe Road Runners 371 01:18:34.6
142 Shaun Crowley M M55-59 Beccles Triathlon Club 111 01:18:42.8
143 Richard Dye M M55-59 Bungay Black Dog RC 131 01:18:43.4
144 Robin Jones M M60-64 Waveney Valley AC 268 01:18:46.0
145 Richard Crossland M M50-54 Bungay Black Dog RC 109 01:18:47.4
146 Terry Hubbard M M45-49 Great Yarmouth Road Runners 247 01:18:48.8
147 Jo Stephenson F F50-54 Stowmarket Striders RC 434 01:19:02.6
148 Ben Taylor M M40-44 441 01:19:09.6
149 Christopher Gay M M55-59 Great Yarmouth & District AC 164 01:19:11.4
150 Jo Lockhart F F45-49 Bungay Black Dog RC 299 01:19:16.2
151 Dianne Hughes F F55-59 Stowmarket Striders RC 248 01:19:17.8
152 David Graham M M50-54 Lowestoft Road Runners 184 01:19:31.4
153 Ruth Gaunt F F50-54 Norwich Road Runners 162 01:19:31.4
154 Daniella Liffen F FO Waveney Valley AC 290 01:19:34.3
155 Anthony Maclean M M45-49 Framlingham Flyers 306 01:19:37.0
156 Haley Suttle F F50-54 Stowmarket Striders RC 440 01:19:37.7
157 Simon Smith M M50-54 Bungay Black Dog RC 422 01:19:45.0
158 Glenn Orford M M45-49 344 01:19:55.3
159 Emma Meiring F F45-49 Bungay Black Dog RC 322 01:20:07.3
160 Holly Burrows F FO Framlingham Flyers 72 01:20:10.3
161 Alex Broome M MO Norwich Road Runners 60 01:20:18.7
162 Mik Carr M M60-64 Bungay Black Dog RC 76 01:20:19.9
163 Aaron Smart M MO Lowestoft Road Runners 419 01:20:26.9
164 Jenny Sheahan F F55-59 405 01:20:30.5
165 Antony Beales M M50-54 Wymondham AC 32 01:20:46.5
166 Clive Purbrook M M60-64 Newmarket Joggers 374 01:20:51.9
167 Steve Cross M M45-49 108 01:21:02.0
168 Dan Johnstone M MO 262 01:21:13.0
169 Mike Allum M MO 11 01:21:22.0
170 Stuart Jennings M MO 261 01:21:29.0
171 Helen Stephens F F40-44 433 01:21:30.5
172 Linda Aldred F F45-49 Framlingham Flyers 5 01:21:37.0
173 Maria Goodby F F50-54 Bungay Black Dog RC 183 01:21:37.7
174 Anna Gray M M40-44 Bungay Black Dog RC 186 01:21:40.5
175 Paul Evans M M60-64 503 01:22:01.9
176 Catherine Walsh F F50-54 Felixstowe Road Runners 467 01:22:09.9
177 Barry Rogers M M45-49 Bungay Black Dog RC 381 01:22:34.7
178 Leslie Slater M M60-64 418 01:22:37.3
179 Nigel Binks M M40-44 40 01:22:43.1
180 Anne-Marie Falgate F F40-44 138 01:22:46.4
181 Richard Smith M M50-54 Saint Edmund Pacers 421 01:22:49.0
182 Kevin Ellis M M50-54 Bungay Black Dog RC 136 01:22:49.8
183 Anneke Cook F F50-54 Wymondham AC 95 01:22:56.8
184 Andrew Godbold M M45-49 174 01:22:58.2
185 Lisa Greengrass F FO Wymondham AC 192 01:23:02.0
186 Alison Fox F F40-44 The Saxons 155 01:23:03.2
187 Andy Halstein M M55-59 198 01:23:04.4
188 Greg Pearson M M40-44 Reepham Runners 354 01:23:06.2
189 Rebecca Lawler F FO Lowestoft Road Runners 281 01:23:06.4
190 David Seymour M M55-59 400 01:23:10.6
191 Robert Reason M M50-54 Stowmarket Striders RC 375 01:23:22.6
192 Sarah Golding F F50-54 Saint Edmund Pacers 179 01:23:24.8
193 Louise Harrod F F50-54 Waveney Valley AC 211 01:23:26.8
194 Tim Hart M M40-44 213 01:23:35.4
195 Kendra Boag F FO Stowmarket Striders RC 47 01:23:37.4
196 John Bone M M70+ Great Yarmouth Road Runners 49 01:23:50.2
197 Laura Ali F F40-44 Framlingham Flyers 7 01:23:55.4
198 Simon Tinkler M M40-44 Framlingham Flyers 456 01:23:55.4
199 Nicole Goffin F F45-49 Lowestoft Road Runners 178 01:23:59.4
200 Susannah Close F FO Waveney Valley AC 90 01:24:03.2
201 Mark Regan M M50-54 Beccles Triathlon Club 377 01:24:12.8
202 Angela Brinkley F F55-59 Stowmarket Striders RC 56 01:24:19.0
203 Joanna Godwin F F45-49 Wymondham AC 177 01:24:31.4
204 Mark Watson M M50-54 474 01:24:33.8
205 Lindsay Howlett F F50-54 245 01:24:36.0
206 Mike Jolly M M45-49 Reepham Runners 263 01:24:39.6
207 Sarah Maidment F F40-44 Bungay Black Dog RC 307 01:24:39.6
208 James Crisp M MO Lowestoft Road Runners 106 01:24:43.0
209 Ian Robinson M MO 380 01:24:47.0
210 Catherine Belsom F F45-49 Stowmarket Striders RC 36 01:24:54.7
211 John Wharton M M60-64 477 01:25:01.5
212 Kaye Branton F F45-49 Felixstowe Road Runners 54 01:25:05.1
213 Daryl Mckeown M MO Waveney Valley AC 316 01:25:14.6
214 Anna Scanlon F F45-49 397 01:25:17.0
215 Rebecca Harris F FO Waveney Valley AC 208 01:25:20.6
216 Bob Paul M M65-69 353 01:25:39.6
217 Paul Youngman M M45-49 Tri-Anglia TC 500 01:25:52.2
218 Mark Ollett M M45-49 Team Dunerunner 342 01:25:58.4
219 Hazel Thorn F F40-44 451 01:25:59.4
220 Chris Tyrrell M MO Great Yarmouth Road Runners 462 01:26:25.8
221 Michael Persich M M60-64 358 01:26:31.2
222 Wendy Hughes F F55-59 Stowmarket Striders RC 249 01:26:35.6
223 Nigel Gilham M M65-69 Bungay Black Dog RC 169 01:26:37.0
224 Anthony Sinden M M40-44 Beccles and Bungay Harriers 410 01:26:46.9
225 Nicky Roper F F45-49 Framlingham Flyers 385 01:27:19.0
226 Hazel Garrity F F60-64 Bungay Black Dog RC 160 01:27:23.3
227 Dannielle Whatling F FO Diss & District AC 478 01:27:24.3
228 Bethany Rogers F FO Bungay Black Dog RC 382 01:27:26.5
229 Mark Allen M M60-64 Woodbridge Shufflers RC 8 01:27:36.9
230 Karen Hatton F F55-59 Saint Edmund Pacers 217 01:27:39.0
231 Peter Warland M M50-54 Stowmarket Striders RC 471 01:27:53.5
232 Mark Foulkes M M45-49 154 01:27:53.7
233 Bobbie Sauerzapf F F55-59 Bungay Black Dog RC 395 01:27:55.5
234 Kate Wood F F50-54 Woodbridge Shufflers RC 491 01:28:00.7
235 Michele Walters F F40-44 469 01:28:08.0
236 Ellen Hollingworth F F50-54 Stowmarket Striders RC 235 01:28:25.0
237 Paul Sharman M M50-54 402 01:28:25.6
238 Jan Hart F F45-49 Run For Your Life 212 01:28:28.0
239 Paul Saunders M M45-49 Tri-Anglia TC 396 01:28:29.6
240 Keith Harris M M50-54 Waveney Valley AC 207 01:28:38.8
241 Chris Garlick M M50-54 158 01:28:55.0
242 Ivan Lees M M60-64 Great Yarmouth Road Runners 287 01:28:56.4
243 Samantha Grainger F F45-49 Wymondham AC 185 01:28:57.8
244 Michelle Barker F FO Wymondham AC 28 01:28:59.0
245 John Skelly M M50-54 Waveney Valley AC 413 01:29:00.1
246 Joanne Harper F FO Felixstowe Road Runners 205 01:29:03.8
247 Ruth Cowlin F F50-54 Sudbury Joggers 105 01:29:05.0
248 Rachel Ollett F F45-49 Great Yarmouth Road Runners 343 01:29:06.6
249 Louise Goddard F F45-49 Stowmarket Striders RC 176 01:29:08.2
250 Simon Sparkes M M45-49 Bungay Black Dog RC 428 01:29:10.8
251 Lisa Stewart F F45-49 Waveney Valley AC 435 01:29:32.9
252 Vicky Wood F F45-49 Waveney Valley AC 492 01:29:39.0
253 Sharon Warland F F50-54 Stowmarket Striders RC 472 01:29:49.5
254 John Barrett M M55-59 30 01:29:55.0
255 Nicola Seaman F FO Bungay Black Dog RC 398 01:29:55.3
256 Amy Godbold F FO Bungay Black Dog RC 173 01:30:02.3
257 Lucy Ward F FO 470 01:30:04.3
258 Julia Allum F F40-44 10 01:30:05.9
259 Deirdre Mary F F50-54 Stowmarket Striders RC 309 01:30:15.7
260 Nikki Holland-Gladwish F F45-49 Bungay Black Dog RC 232 01:30:17.7
261 Sandra Mayhew F F50-54 Stowmarket Striders RC 313 01:30:32.7
262 Sherralyn Carlton F F50-54 75 01:31:02.0
263 Stuart Lawn M MO Beccles and Bungay Harriers 282 01:31:04.0
264 Debbie Secret F F50-54 399 01:31:05.5
265 Tanya Holloway F FO Bungay Black Dog RC 236 01:31:09.3
266 Stephanie Hoyle F F50-54 Godric CC 246 01:31:24.1
267 Richard Fellingham M M70+ Stowmarket Striders RC 144 01:31:39.1
268 Julie Rickards F F45-49 Bungay Black Dog RC 378 01:31:39.7
269 Kat Sanders F FO North Norfolk Beach Runners 394 01:31:51.2
270 Steve Bright M M55-59 55 01:32:17.2
271 Alun Bradshaw M M45-49 Team Bex 53 01:32:25.0
272 Gareth Bradbury M M40-44 Waveney Valley AC 52 01:32:33.0
273 Jo Fisk F F45-49 Beccles Triathlon Club 148 01:33:00.9
274 Patricia Tuttle F F60-64 Waveney Valley AC 461 01:33:01.7
275 Robin Ashe M M65-69 Bungay Black Dog RC 15 01:33:11.1
276 Dave Catchpole M MO Waveney Valley AC 81 01:33:11.2
277 Sarah Coulter F F50-54 104 01:33:14.9
278 Chris Aylmer M M65-69 Newmarket Joggers 21 01:33:18.5
279 Joanne Rosenwold F F45-49 388 01:33:23.9
280 Erik Gibbons M MO Norwich Road Runners 166 01:33:34.9
281 Kayleigh Gibbons F FO Norwich Road Runners 167 01:33:35.1
282 Sam Beales F FO Coltishall Jaguars RC 33 01:33:42.9
283 Katherine Morton F F45-49 332 01:33:43.7
284 Gavin Boag M MO Stowmarket Striders RC 46 01:33:45.6
285 Sharon Hooton F F40-44 239 01:33:57.0
286 Odette Goldsmith F F50-54 Waveney Valley AC 180 01:34:06.2
287 Sarh Harvey F F45-49 215 01:34:10.4
288 Adrian Wicks M M50-54 482 01:34:11.4
289 William Burdett M M55-59 Stowmarket Striders RC 71 01:34:11.8
290 Cassie Barker F F40-44 Wymondham AC 27 01:34:13.6
291 Jen Rudd F F45-49 Wymondham AC 391 01:34:13.8
292 Louise Holland F F45-49 Wymondham AC 230 01:34:13.8
293 Susan Snelling F F45-49 424 01:34:14.0
294 Julia Lloyd F F50-54 Wymondham AC 296 01:34:14.2
295 Hanna Dean F FO Bungay Black Dog RC 121 01:34:28.8
296 Lauren Page F FO 349 01:34:40.2
297 Stuart Hollingsworth M M50-54 Felixstowe Road Runners 234 01:34:41.4
298 Ali Lock F F50-54 Waveney Valley AC 297 01:34:56.8
299 Michaela Gilham F F40-44 Bungay Black Dog RC 168 01:34:57.2
300 Michelle Lightfoot F F45-49 Bungay Black Dog RC 291 01:35:00.4
301 Dave Lines M M45-49 Tri-Anglia TC 293 01:35:23.6
302 Lisa Lummis F F45-49 304 01:35:24.8
303 Linda Hunt F F60-64 Bungay Black Dog RC 251 01:35:29.9
304 Stephen Pulfer M M60-64 Bungay Black Dog RC 372 01:35:50.3
305 Joanne Taylor F F45-49 Bungay Black Dog RC 443 01:36:03.9
306 Louise Reed F F45-49 Bungay Black Dog RC 376 01:36:04.3
307 Stuart Young M M50-54 Bungay Black Dog RC 498 01:36:10.3
308 Trudle TImms F F45-49 Framlingham Flyers 455 01:36:15.1
309 Annette Green F F60-64 187 01:36:18.9
310 Tracey Campbell F FO Great Yarmouth Road Runners 74 01:36:27.3
311 Tony Ludlam M M50-54 Great Yarmouth Road Runners 303 01:36:29.9
312 Stephen Chapman M M45-49 Stowmarket Striders RC 85 01:36:45.7
313 Elizabeth Barnard F F50-54 Norfolk Gazelles RC 29 01:36:48.9
314 Sarah Sparkes F F45-49 Bungay Black Dog RC 427 01:36:51.3
315 David Hirst M M50-54 Beccles Triathlon Club 228 01:36:51.6
316 Ken Hurst M M70+ Bungay Black Dog RC 256 01:36:52.0
317 Suzanne Sharman F FO 403 01:37:00.0
318 Katie Fenn F FO Coltishall Jaguars RC 145 01:37:12.2
319 Nicola Lambert-John F FO Coltishall Jaguars RC 276 01:37:12.4
320 Claire Owen F F40-44 Coltishall Jaguars RC 347 01:37:12.6
321 Teresa Fallon F F45-49 139 01:37:24.4
322 Karen Gedge F F50-54 Bungay Black Dog RC 165 01:37:28.2
323 Charlotte Mears F FO Reepham Runners 321 01:37:30.3
324 Andrew Read M M55-59 504 01:38:04.0
325 Alice Kirk F FO Bungay Black Dog RC 273 01:38:20.0
326 Natalie Brown F F40-44 Waveney Valley AC 65 01:38:23.5
327 Donna Day F FO Rickinghall Runners 117 01:38:34.3
328 Sarah Heatley F F40-44 Beccles Triathlon Club 225 01:38:47.8
329 Keith Walpole M M45-49 Norwich Road Runners 465 01:38:48.2
330 Carole Spong F F70+ Great Yarmouth Road Runners 430 01:38:53.2
331 Anneli Ostler F FO Felixstowe Road Runners 346 01:38:56.6
332 Caroline Clamp F F45-49 Waveney Valley AC 88 01:39:01.6
333 Caroline Fletcher F FO Dereham Runners AC 151 01:39:10.0
334 Jackie Eastaugh-king F F55-59 Norwich Road Runners 132 01:39:25.3
335 Joanne Brooke F F45-49 Felixstowe Road Runners 57 01:39:25.4
336 Francesca Lawton F FO 283 01:39:49.6
337 Helen Lewis F F45-49 Norfolk Gazelles RC 288 01:39:54.6
338 Joshua Griffiths M MO 193 01:40:10.4
339 Christine Ashe F F55-59 Bungay Black Dog RC 14 01:40:19.6
340 Jane Skoulding F F45-49 Stowmarket Striders RC 415 01:40:23.7
341 Yvonne Doe F F40-44 Stowmarket Striders RC 126 01:40:24.0
342 Anna Smith F F45-49 Stowmarket Striders RC 420 01:40:25.7
343 Vicki Hobbs F FO Stowmarket Striders RC 229 01:40:25.7
344 Anthony Osborne M M55-59 345 01:41:10.3
345 Christine Moore F FO Waveney Valley AC 326 01:41:41.8
346 Julia Pelham F F45-49 Beccles and Bungay Harriers 355 01:41:59.4
347 Michelle Hewitt F FO Beccles and Bungay Harriers 226 01:41:59.4
348 Anne Oliver F F60-64 Felixstowe Road Runners 340 01:42:09.4
349 Lucy English F FO 137 01:42:17.6
350 Duncan Brown M MO 61 01:42:17.8
351 Connie Vallis F FO 463 01:42:34.6
352 Stacey Halford F FO 195 01:42:35.2
353 Andrea Gooch F F50-54 Waveney Valley AC 181 01:42:54.6
354 Becca Kineavy F F45-49 Bungay Black Dog RC 271 01:43:30.7
355 Fay Wheeler F F40-44 Wymondham AC 479 01:43:37.1
356 Donna Lorne F F40-44 302 01:43:37.5
357 Karena Jones F F40-44 265 01:43:37.8
358 Suzannah Sinden F F40-44 Beccles and Bungay Harriers 411 01:43:39.3
359 Mark Jones M M60-64 Bungay Black Dog RC 266 01:43:42.3
360 Angela Jones F F55-59 Bungay Black Dog RC 264 01:43:42.9
361 Kate Holtzer F FO Waveney Valley AC 237 01:44:02.5
362 Susannah Rosenberg F F55-59 Ipswich Triathlon Club 387 01:44:17.0
363 Sharon Long F F50-54 Diss Heywood Joggers 301 01:44:52.3
364 Victoria Mitchell F F40-44 325 01:44:52.7
365 Clare Webb F F50-54 Bungay Black Dog RC 476 01:44:53.7
366 Lucie Morran F F50-54 Bungay Black Dog RC 330 01:44:54.1
367 Hilary Ball F F40-44 Bungay Black Dog RC 23 01:44:55.1
368 Georgia Phelan F FO 359 01:44:57.6
369 Sue Cattermole F F55-59 82 01:45:09.4
370 Lynn Whittingstall F F40-44 Framlingham Flyers 481 01:45:13.2
371 Lisa Farrington F FO Beccles and Bungay Harriers 142 01:45:48.4
372 Victoria Harrison F F40-44 210 01:46:04.2
373 Louise Harrison F FO 209 01:46:05.7
374 Linda Nobbs F F50-54 Beccles and Bungay Harriers 339 01:46:13.4
375 Rebecca Wilson F FO Beccles and Bungay Harriers 488 01:46:14.0
376 Jane Pattison F F50-54 Bungay Black Dog RC 352 01:46:18.1
377 Vinny Meadows M M45-49 Bungay Black Dog RC 320 01:46:18.6
378 Ian Stride M M40-44 Bungay Black Dog RC 438 01:47:12.6
379 Nicholas Carter M M70+ 80 01:49:40.0
380 Hayley Coles F FO Felixstowe Road Runners 93 01:49:44.9
381 Helen Hollingsworth F F40-44 Felixstowe Road Runners 233 01:49:45.0
382 Diane Doyle F F40-44 Framlingham Flyers 129 01:50:28.5
383 Alison Chambers F F40-44 Framlingham Flyers 84 01:50:29.3
384 Jayne Pitcher F F65-69 363 01:51:18.1
385 Lisa Cone F F40-44 Waveney Valley AC 94 01:51:19.3
386 Jenny Green F F40-44 Waveney Valley AC 191 01:51:19.7
387 Donna Milner F FO Waveney Valley AC 323 01:51:21.2
388 Elaine Haggarty F F60-64 Great Yarmouth & District AC 194 01:51:40.6
389 Chris Hayes M MO 220 01:52:09.0
390 Nicky Yaxley F F40-44 496 01:52:58.6
391 Jo Dickinson F F45-49 Felixstowe Road Runners 123 01:53:24.6
392 Judith Masters F F60-64 Bungay Black Dog RC 310 01:53:47.9
393 Rebecca Howard F FO Bungay Black Dog RC 241 01:54:11.3
394 Susan Potter F F60-64 Bungay Black Dog RC 368 01:54:54.1
395 Anna Phillips F FO 360 01:55:05.5
396 Demelza Hammond F FO Waveney Valley AC 201 01:55:05.5
397 Fudge Farrar F F45-49 Bungay Black Dog RC 141 01:55:27.4
398 Kirsty Howe F FO Waveney Valley AC 242 01:56:56.3
399 Rosemary Plant F FO Waveney Valley AC 364 01:56:56.7
400 Kelly Thomas F F40-44 Great Yarmouth Road Runners 446 01:57:29.0
401 Amanda Butler F F40-44 73 01:58:15.8
402 Andrew Ayers M M45-49 Waveney Valley AC 18 01:58:24.6
403 Angie Ayers F F40-44 Waveney Valley AC 19 01:58:25.2
404 James Clarke M MO Lowestoft Road Runners 89 02:00:48.1
405 Claire Green F F40-44 188 02:00:48.9
406 Anita Betts F F65-69 Great Yarmouth Road Runners 38 02:01:10.5
407 Trish Hopkins F F65-69 Felixstowe Road Runners 240 02:01:11.7
408 Colin Yaxley M M45-49 495 02:02:27.4
409 Sue Allen F F50-54 PCRC Runsters 9 02:02:40.0
410 Susan Bond F F45-49 PCRC Runsters 48 02:02:40.4
411 Steve Brown M M55-59 PCRC Runsters 66 02:02:40.6
412 Sarah Shiplee F F50-54 Beccles and Bungay Harriers 407 02:04:16.9
413 Jordan Sibley F FO Beccles and Bungay Harriers 409 02:08:14.0
414 Juliette Head F F45-49 Beccles and Bungay Harriers 224 02:11:50.2
415 Stacey Shiplee F FO Beccles and Bungay Harriers 408 02:11:50.4
416 Louise Adams F F50-54 Diss Heywood Joggers 1 02:12:36.6
417 Diane Fisk F F50-54 Diss Heywood Joggers 147 02:12:36.8
418 Emma Youngman F F40-44 Norwich Road Runners 499 02:14:41.6
419 Emma Blackwell F F40-44 Beccles and Bungay Harriers 43 02:17:34.2
420 Tina Lathrope F FO Beccles and Bungay Harriers 279 02:17:35.2